Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 23
02.06.2014
Traffic esines Aserbaidžaanis

Ansambel Traffic lendas koos meeskonnaga Aserbaidžaani, et anda Euroopa Liitu tuvustava ürituse Eurovillage 2014 raames kontsert Bakuu kesklinnas.
Kontsert anti 31. mail Aserbaidžaani pealinnas Bakuus keskväljakul õhtu peaesinejana.
Trafficu solisti Silver Laasi sõnul oli kutse Bakuusse Eestit muusikaliselt esindama minna väga suur rõõm.
Eurovillage 2014 on Euroopa Liidu ja selle liikmesriikidega koostöös toimuv Euroopat tutvustav ühepäevane minifestival, kus saab aimu liikmesriikide kultuurist ja ajaloost.
Koju naastes ootab ansamblit ees kontserte täis suvegraafik ja uue singli väljaandmine. (www.delfi.ee)

Getter Jaani ja Koit Toome avaldasid teise ühise singli

Getter Jaani ja Koit Toome avaldasid uue ühise singli pealkirjaga "Rannamaja". See on Getteri ja Koidu juba teine ühine suvesingel. Kolm aastat tagasi ilmunud duett "Valged ööd" on üks viimase aja suuremaid hitte, mida on ainuüksi YouTube keskkonnas vaadatud üle kahe miljoni korra. Mõlema loo autoriks on Sven Lõhmus.

Koit Toome sõnul on tal väga hea meel teha taas koostööd Getteri ja Sven Lõhmusega. Ka ühise loo ajastus on suurepärane, kuna neil on Getteriga suvel palju ühiseid esinemisi, mille seas ka juulis ühine suvetuur. See tähendab, et duett kõlab lisaks stuudioversioonile ka läbi suve lugematul arvul kontsertlavadel.

Getter Jaani on rääkinud, et koostöö Koit Toomega on olnud üks tema suuri unistusi, mis on nüüdseks ka täitunud. (www.õhtuleht.ee)

Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud nooruke Brigita Murutar avaldas uue loo

"Kui Kõnnid Meie Tänaval" on Brigita Murutari värske singel, mille muusika autor on Rainer Michelson, sõnade looja Feliks Kütt. Lugu on suviselt reaggelik ning Brigita sõnul omamoodi ja tugeva tekstiga lugu.
Lauljatari sõnul tuleb tal tihe suvi, kuna üle Eesti on tulemas mitmeid esinemisi, samuti soovib ta aega pühendada ka perele, laagritele ja muudele igapäevaasjadele.
Brigita kuulab hea meelega bluusilikku ja mahedat muusikat. Trenni tehes on aga tema meelest parim taust korraliku biidiga poppmuusika. Eesti artistidest meeldib noorele lauljatarile ansambel Kõrsikud.
Brigita Murutar sai muusikatuule tiibadesse 2014. aasta Eesti Laulu konkursil, kus looga "Laule täis taevakaar" jäi 5. kohale.

Kaparocki festivali ajakava on paigas

7. juunil Kohilas toimuva festivali Kaparock esinejaterivi on lõplikult paigas ning kinnitatud on ka festivali ajakava.
Festivali väravad avatakse laupäeval, 7. juunil kell 13:00 ning esimesena, kell 2 päeval astub lavale Raplamaa veteranbänd Spido.
Festivali peaesineja Winny Puhhi kontserti alguseks on 23:00 ning kell 00:30 väljub Kohilast festivali erirong.
Festivali korraldajate sõnul loob öine erirong lisavõimaluse sadadele muusikasõpradele, kes muul juhul festivali viimaseid esinejaid näha ei saakski. Erirongide väljumiskellaajad ning täpne ajakava on väljas ka festivali kodulehel www.kaparock.ee.
Lisaks seekordsele peaesinejale ning ansamblile Spido astuvad Kohilas, Tohisoo mõisapargis üles ansamblid Blind, Elephants From Neptune,
Karl-Erik Taukar Band, A-Rühm, Jana Kask & Mai Skizo, Slippery Slope ning festivali ainus väliskülaline, ansambel Face of God Soomest.
Kaparocki päevajuht on Indrek “Summer” Raadik, kes aitab kontsertide vahepeal viia läbi ka Miss Pompea finaalvõistlust ning PAF – bingot. (www.delfi.ee)

Epoche avaldas singli peatselt ilmuvalt debüüt EP-lt

Rockbänd Epoche avaldas verivärske singli "Noose", lugu on pärit peagi ilmuvalt ansambli kauaoodatud debüüt EP-lt.
Laulja Kai Anni sõnul räägib singlilugu armastuse pahupoolest.
Epoche on popi ja elektroonikaga segatud rockbänd, kelle kohati tormilise ning mäsleva muusika taga seisab sirgelt laulja ja lugudekirjutaja Kai Anni. Koostöös bändi kitarristi ja lugude kaasautori Margus Kaare ning bassist Hando Jaksiga on kollektiiv vaikselt, kuid sihikindlalt endale muusikamaastikul teed rajamas.
Aastal 2012/2013 ilmusid ansambli esimesed singlid "6 Feet" ja "Masquerade", mis võeti kuulajaskonna poolt soojalt vastu. 17. juunil rõõmustab kooslus muusikagurmaane oma esimese EP-ga, millele on oma panuse andnud ka muusikud Kristjan Oden ning Margus Tammela. (menu.err.ee)

Singer Vinger annab Iirimaa eestlastele juunis kontserdi

Sel aastal sõidab Iirimaa eestlastele kodutunnet looma ansambel Singer Vinger, osaledes juunis Iirimaa eestlaste peol "Suur jaanijämm 2014".
Kodupundi lennutamine kuulsasse viski- ja õlleriiki on muutumas juba järjepidevaks, mullu käis Iirimaal ringsõidul Meie Mees.
Mingeid erilisi kunstilisi kõrgusi Hardi Volmer ja tema bänd kaugele saareriiki püüdma ei lähe. Pigem üritatakse läbi ajada vana rasvaga.
Kontserdile lisab peotäie vürtsi asjaolu, et helitehnikuks on mees, kes on kaua töötanud ansambliga U2. (menu.err.ee)

Kunagine menuansambel Blind tuleb Kaparockiks taas kokku

Kunagine menubänd Blind tuleb 20. juubeli puhul veidi muutunud koosseisus Kaparockil taas kokku. Bändiga on liitumas basskitarril Robert Kõrvits.
Ansambel Blind alustas tegutsemist 1994. aastal, kuid viimase kuue aasta jooksul pole bänd ametlikult koos olnud ja tegutsenud.
Ansambel Blind andis aastatel 1994 – 2004 ligikaudu 300 kontserti, millest umbes 100 väljaspool kodumaad. Aastatel 2001 kuni 2004 tuuritas bänd ohtralt Ameerika Ühendriikides, kus anti välja ka kaks albumit. USAs on kahel korral üles astutud ka mainekal New Yorgi CMJ muusikafestivalil. 2002. aastal jõudis Blindi singel “Dum Dum” kümnete USA raadiojaamade edetabelitesse. Eestimaalastele on raadio vahendusel tuntumad Blindi palad “Astronaut” ning "Emmanuelle". (www.delfi.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket