Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 24
09.06.2014
Jana Kase & Mai Skizo loost valmis Inglismaal remix

Sel nädalal ilmus Inglismaal house-remix Jana Kase & Mai Skizo loost "Heroes". Tegemist on bändi 2013. aasta lõpus ilmunud albumi edukaima singliga, millest tegi remixi Inglismaal resideeruv eesti soost DJ Ricky Rough. Lugu on võimalik juba praegu kuulata ja osta maailma suurima elektroonilise muusika veebipoest Beatport.
DJ Ricky Rough-i esindava Plasmapool Entertainmenti sõnul ei jää antud remix Jana Kase & Mai Skizo plaadilt viimaseks, kuna erinevate lugude miksimise vastu on huvi üles näidanud ka teised DJd. (www.delfi.ee)

Elektropopi trio Würffel ilmutas verivärske EP „Overnight“

Ansambel Würffel, kuhu kuuluvad Marvi Vallaste, Kaspar Kalluste ning Tarvi Kull avaldas oma esimese nelja looga EP pealkirjaga “Overnight”, millelt lisaks kahele juba varem ilmunud loole (“Coffee” ja “Overnight”) leiab ka kaks täiesti uut pala: “Angel” ja “I’ll Take You There”.
Kaspar Kalluste sõnul on käesolev EP justkui kokkuvõte Würffeli senisest tegutsemisest, kuivõrd plaadilt leiab näiteks lood, millest või millega Würffel üldse alguse sai. Teisalt on tegemist ühe muusikalise etapi kokkuvõtmisega, sest see, mis Würffeli poolt edaspidi tulema saab, on juba hoopis teistsuguse tunnetuse ja lähenemisega looming. Kalluste ütleb EP kohta, et ei tasu asju liiga tõsiselt võtta, sest kunagi ei tea, mis külje elu järgmisena ette veeretab.
EP on allalaetav iTunes’i poest ning kuulatav läbi levinumate striimingteenuste. (www.delfi.ee)

Taavi Petersoni suvi tuleb töine

Sel suvel tuuritavad Ruja muusikud koos noore laulja Taavi Petersoniga mööda Eestimaad. Kontserttuuri „Eile nägin ma Eestimaad“ raames antakse 11 kontserti üle Eesti ning Taavi sõnul tuleb esitusele üsna pikk kava – kuulda saab laule igast Ruja perioodist.
Augustis ootab Taavit ees veel üks suvetuur „Lugusid Eesti rocki sünnist“. Nimelt pöörab Taavi koos Tajo Kadajasega pilgu Eesti rockmuusika sünni juurde, millest on möödumas 50 aastat. Ansamblite The Beatles ja The Rolling Stones eeskujul loodi 60date keskel Eestis hulk kitarriansambelid, milles alustasid muusikuteed paljud tänases Eestis tuntud pillimehed ja lauljad. Esitatakse ansamblite Optimistid, Mikronid, Virmalised, Andromeeda, Peoleo, Kristallid, Lüürikud, Syrius, Väntorel ja teiste originaalloomingut, mille vahel saab kuulda jutte ajastust ja bändidest.
Lisaks suvetuuridele tegutseb Taavi endiselt ka The Doorsi tribüütbändis ning ansamblis Peacemaker.

Heleri on pausilt tagasi

Laulutunni esimese hooaja võitja Heleri on avaldanud uue laulu, mil pealkirjaks „Paus“. Heleril oli vahepeal ka muusikast paus, mil ta tegeles peamiselt oma väikese lapsega.
Kuna Heleri on nüüd pausilt tagasi, siis on ta nüüdsest taas kõigile esinemispakkumistele avatud. Oma kontsertidel esitab ta lisaks oma lugudele ka mitmeid 90ndate aastate hitte, nagu Nancy „Sa muutsid kõik“, Code One´i lugu „Vikerkaar“, „Ära jahtu“ jne.
Uus laul räägib aga armastusest ja suhete pausist ning sellest, et peaks olema, aga sageli ei olda teineteise vastu ausad.

Terminaator armastab aeglaselt

Ansamblil Terminaator on valmis saanud värske laul „Armasta mind aeglaselt“. Tegemist on rokiliku palaga, mis räägib sellest, kuidas elus on pidevalt kiire ning oluliste asjade jaoks, nagu armastus, ei jää sageli aega.
Jaagup Kreemi sõnul ilmub Terminaatoril 12. juulil üle mitmete aastate uus album. Ta lisab, et suve jooksul on tulemas ka rohkelt kontserte, kuhu kõik väga oodatud on. Suvistel kontsertidel lubab bänd esitada nii päris uusi palu kui ka vanu häid hitte.

Ott Leplandi uue muusikavideo jaoks sõideti maha 5200 kilomeetrit

Ott Lepland avaldas koos lõbusa ja suvise muusikavideoga uue singli "Jäädagi nii“. Videopildi autoriks on telenägu Marek Lindmaa.
"Jäädagi nii" on esimene muusikavideo, mis Lindmaa käe all on valminud ning ise võtab ta lõpptulemuse kokku sõnadega puhkus, päike, sõbrad ja seiklus. Mees kinnitas, et muusikavideoga jäi rahule ka Ott ise.
Kaadrid, mida videos näha saab, on filmitud reisil, kus Lindmaa ja Lepland tänavu koos sõpradega käisid. Kokku sõitsid reisisellid Volgadega ümber Musta mere umbes 5200 kilomeetrit ning rännakul läbiti Rumeeniat, Türgit, Moldovat, Bulgaariat, Gruusiat, Ukrainat ja Venemaad. (menu.err.ee)

Hard Rock Laager kuulutas välja esinejad

Eesti raskema roki suvefestival Hard Rock Laager (27.-28. juuni) kuulutas välja kõik esinejad ja kokku astub kahe päeva jooksul kahel laval üles 22 bändi meilt ja mujalt. Välismaised peaesinejad tulevad Poolast, USAst ja Prantsusmaalt.
Kodumaise teraviku moodustavad Metsatöll, Winny Puhh, Tharaphita, Nevesis ja paljud teised.
Festivali peakorraldaja Kaido Haavandi ütleb, et rõõm on mainekate välismaiste nimede üle, kuid paljuski on tänavune aasta ka Eesti bändide triumf. Paljud kõvad tegijad on just plaadi välja andnud või olnud muidu erakordselt aktiivsed.
13. korda Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager on ainus nii pikalt järjestikku tegutsenud rokile ja metalile pühendunud festival, mis omab ka rahvusvahelist mõõdet. Üritust iseloomustab lojaalne kuulajaskond ja äärmiselt sõbralik atmosfäär, millele aitab kaasa ka looduskaunis ürgne jõekäär, kus kontserdid aset leiavad.
Piletid Hard Rock Laagrisse on müügil kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades. Soodsamaid fännipasse müüvad Tallinnas klubid Woodstock ja Tapper ning Tartus ja Pärnus kauplused Muusik. (www.delfi.ee)

Laulupeol avatakse pere pisimatele Premia Lottemaa

XXVI laulupeol, 5.-6. juulil avavatakse Tallinna lauluväljakul pere pisimatele tasuta lasteala Premia Lottemaa, kus väikestel laulupeolistel on võimalik puhata, mängida, kohtuda Lotte juttudest ja multifilmidest tuttavate tegelastega ning joonistada koos KUMU-ga.
Samuti on Premia Lottemaal politseipunkt kaotatud-leitud lastele ja nende vanematele ning eraldi soojustuse ja valgustusega telk beebide toitmiseks ning mähkimiseks.
Premia Lottemaal on kõikidel lastel võimalik joonistada ning meisterdada, kohtuda Lotte, Bruno ja teiste Lottemaa elanikega, tutvuda erinevate atraktsioonidega.
Lasteala on küll piiretega turvatud, kuid ei ole mõeldud lastehoiuna ning sinna on oodatud lapsed koos vanematega. Selleks, et vanemad saaksid pidustustel toimuvaga siiski pidevalt kursis olla, on neile Premia Lottemaal eraldi istumisala, kus on ekraanidelt võimalik laval toimuvat reaalajas jälgida.
Premia Lottemaa asub Tallinna lauluväljaku laulukaare taga ning on avatud 5. juulil 15.00 – 00.00 ja 6. juulil 13.00 – 21.00. (menu.err.ee)Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar