Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 25
16.06.2014

August Hunt lubab uut plaati

August Hunt avaldas uue loo pealkirjaga „Palun ütle“. Loo autoriks on kogu bänd – Norman Salumäe sõnul sünnivad ansambli lood tihedas koostöös, kus isegi laulude sõnad tehakse kollektiivselt. Sageli sõidab bänd uute lugude tegemiseks laagrisse.

Normani sõnul on August Hundi kõlapilt varasemaga võrreldes pisut muutunud ning peatselt ilmuval albumil saab olema ka mitu üsna raske kõlaga lugu.

Esinemisi August Hundil suvel palju ei ole, kuna bänd tegelebki praegu uue albumiga ning põhirõhk on stuudiotööl.

Eelmise singliga «Kus on EXIT?» osales August Hunt Eesti Laul 2014 konkursil ja pääses poolfinaali.

Merit Männiste ja Marco Margna avaldasid romantilise suvelaulu

Merit Männiste ja Marco Margna salvestasid äsja jaanipäevaks romantilise sõnumiga suvelaulu "Armulaul jaanikul", mille viisi ja sõnad on kirjutanud Väino Ratassepp.

Noorele Merit Männistele on viimane aasta olnud loomunguliselt viljakas. Ta kogus populaarsust Estonia lavastuse "Pipi Pikksukk" nimiosas ning on juba varem andnud välja laulu "Iial veel".(menu.err.ee)

Shanoni pistab varbad liiva

Väga mitmed ansambli Shanon lood on saanud edukaks. Taavi Immato sõnul on enamik nende lugudest jõudnud erinevate edetabelite etteotsa.

Nüüd on bändil ilmunud uus suvine singel ”Varbad liivas”. Shanoni repertuaarist palju suviseid lugusid ei leia, kuid uus singel on tõsine suvelugu, mida kuulates peakski pilt tekkima soojast puhkusest maalilises looduses.

 

Suvel annab bänd palju kontserte, kuid Taavi sõnul plaanib ta kindlasti ka varbad liiva pista ja aega ka puhkuseks leida. Ta lisab, et teda lummab väga Lõuna-Eesti oma ilusa maalilise loodusega.

Kel soovi Shanoni konserdile minna, siis näiteks 10. juulil saab bändi näha Bastioni aias ning 11. juulil Õllesummeril.

 
Helen Adamson avaldas elu raskedest hetkedest ajendatud loo "Burn"
Lauljanna Helen Adamson avaldas uue singli “Burn”. Lugu on teine singel veel sel aastal ilmuvalt albumilt.
 

Oma Facebooki lehel kirjutab Adamson, et seni on ta publikule tutvustanud ainult oma malbet, leebet ja romantilist poolt. Uue looga toob lauljatar enda sõnul rahva ette ette midagi uut ja varasemast erinevat, näidates üht oma eri tahkudest, mida saab kuulda ka juba sel sügisel ilmavalgust nägeval albumil.

Ta lisab, et emotsioonid, mida me elus kogeme, ei ole ainult ilusad ja positiivsed ning "Burn" on Heleni väljendus rasketest hetkedest. (www.delfi.ee)

 

Silver Sepp esineb suvel mitmetel festivalidel

Silver Sepp on tuntust kogunud erinevate muusikaliste projektidega: ta teeb kaasa ansamblis Bombillaz, RO Toro jpt. Sooloartistina on ta esile kerkinud oma imelise loominguga erinevatel pillidel. Ta on trubaduur ja fantaasiapillimängija, kes kasutab pillidena jalgratast, naelapilli, veegatäidetud pesukaussi jne. 

Pärast debüütalbumi "Mis asi see on" ilmumist on Silveri graafik muutunud õige tihedaks. Tuleb harjutada suurlavadeks  Saksamaal ja Tšehhis, kuid kõige mõnusam on laulda ikkagi Eestimaa pinnal ja seda jätkub ka selleks suveks küllaga: augustis saab näha Silverit Viru Folgil, juulis ja augustis Kabli Päikeseloojangu Festivalil, juulikuus Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ja Seto Folgil. Juuni lõpus saab kuulda Silverit Muhu Tulevikumuusika Festivalil.

Juba reedel esineb Silver Sepp oma imelise muusikaga Viljandimaal Võistre ürgorus peituva maalilise järve kaldal Aiku Puhkekülas, mis on loodud samuti ühe pere poolt loomingu tulemusena, seega Silveri muusika ja Aiku puhkeala sümbioosis sünnib uus energia, mida peab igaüks ise kogema.  Rohkem infot ürituse kohta: www.aikupuhkeala.ee.

MaaliliselLeigo Järvemuusikal kõlab muusikat jazzist Tšaikovskini

 

8. ja 9. augustil saab muusika ja looduse nautlejaile taas osaks kahe päeva jagu tõeliselt eklektilist programmi, mida sisustavad omanäoliste interpreetide lummavad etteasted.

Leigol tasub sel aastal aegsasti kohal olla. Kell 18 algaval kontserdil teeb õhtu esimese etteaste Jarek Kasar ja seda üpris harjumatus formaadis, nimelt koos tšelloansambliga. Sellest ka kontserdi pealkiri – „Liiga palju tšellosid ja orel“. Esitusele tulevad lood Jareki kõige uuemalt plaadilt ning paljud palad jõuavad publiku ette päris esimest korda. Pärast  õhtu avanumbrit tuleb lavale Belgiast pärit koosseis Le Grand Bateau, tuues endaga põneva mikstuuri prantsuse šansoonidest, jazzist ja rockmuusikast.

8. augustil saab Eesti publik aga esmakordselt kuulda ühte käesoleva sajandi põnevamat Šveitsis sündinud jazztrompetisti Erik Truffazi.

Omamoodi veteranistaatust kannab aga Leigol sel aastal Soome akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen. Muusikaliste pöörasusteni kalduv ning selle eest alati sooja vastuvõtu osaliseks saav energilise mängustiili ja karakteriga Pohjonen on Leigol küll juba mitmendat korda, kuid soomlane leiab oma muusikas pidevalt uus nüansse, millega publikut üllatada. Sel korral esineb Pohjonen koos oma tütre Saanaga, kelle hooleks on jäetud trummid.

Leigo Järvemuusika traditsioonilise klassikapäeva avab temaatiline klaverikontsert – Chopin järvel, millele järgnevad Napoli romansid Rahvusooper Estonia baritoni Aare Saali ja akordionist Tiit Kalluste esituses. Leigo klassikapäeva tippsündmuseks on aga sedakorda vaieldamatult kõrgetasemeline Läti Riiklik Sümfooniaorkester, mida dirigendipuldist juhatamas Anu Tali. Ettekandele tulevad suured ja tuntud avamängud läbi aegade ning õhtu naelana Pjotr Tšaikovski imekaunis 5. Sümfoonia.

Nagu Leigol ikka, ei saada läbi kauni visuaalse vaatemänguta, kus peaosades tuli, vesi ja Leigo hunnitu loodus.

Piletid Leigo Järvemuusika 2014 kontsertidele on saadaval kõikides Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja aadressil www.piletilevi.ee (www.delfi.ee)

Georg Otsa ausambakontsert toob Tallinnasse Itaalia tenori ja Ukraina pianisti
 

20. juuni õhtul toimub Estonia kontserdisaalis Georg Otsa nn ausambaalgatusega seotud kontsert "Mister X Tallinn Gala", mis toob ühte saali Itaalia tenori Giordano Luca ja Ukraina pianisti Aleksei Botvinovi. Lisaks esinevad kontserdil Eesti muusikute Andres Mustoneni Art Jazz Qvartett, Pärnu Linnaorkester ning Rahvusooper Estonia solistid Helin Veskus ja Rauno Elp.

 

Georg Otsa planeeritava ausamba rajamiseks on loodud SA Mister X, mille nõukogu esimees on maestro Eri Klas.

 

SA Mister X juhataja Meelis Kubitsa sõnul ei ole 20. juunil Estonia kontserdisaalis toimuv otseselt Georg Otsa mälestuskontsert, kuid kaks algatust on omavahel siiski seotud. Tegemist on mõne kuu eest sündinud kontsertõhtu ideega, mis koondab endas suurepäraseid Eesti muusikuid, kelle kõrvale tulevad lavale ka maailma üks tunnustatumaid Sergei Rahmaninovi loomingu esitajaid Ukraina pianist Aleksei Botvinov ja Itaalia tenor Giordano Luca. Kontsertõhtule lisab aktuaalsust fakt, et Botvinov oli Ukraina äsjalõppenud presidendi valimiste kampaanias uue presidendi Petro Poroshenko usaldusisik Odessas. (www.delfi.ee)

 
Tänavune Popkooripidu üllatab tuntud lugude remixidega

Tänavusel Popkooripeol tuleb esitamisele neli tuntud eesti laulu täiesti uue kuue ja tantsusaatega. Esimene DJ remix, ”Aeg ei peatu” Uku Suviste esituses, on nüüd ka kõigile kuulamiseks väljas.

Popkooripeo kunstilise juhi Mikk Targo sõnul kaasneb ürituse tegemisega alati hasart ja soov proovida uusi ideid. Tänavuseks uuenduseks on remixid ja äge tantsuosa. Nii DJ Ahto Kalda kui ka Shate Tantsukooli juht Krõõt Kiviste tulid mõttega kohe kaasa ja võtsid väljakutse vastu. Targo avaldas heameelt, et remiksimise toel saab noorem generatsioon kogeda, kui lahedat muusikat Eestis läbi aegade kirjutatud on. Mees usub, et järgmistel aastatel jätkatakse samas vaimus ja üks osa peost saab olema mõnus Popkoori-tantsupidu.

Tänavune Popkooripidu toimub 12. juulil kell 19 Tartu laululaval. Peo repertuaaris on valik parimaid laule Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest, sealhulgas mõned laulud varasematelt pidudelt. Peol astub üles laulukaaretäis lauljaid kooridest üle terve Eesti, saateorkestriks on Estonian Dream Big Band. Solistideks on Nele-Liis Vaiksoo, Marju Länik, Toomas Lunge, Boris Lehtlaan, Sofia Rubina, Uku Suviste, Sandra Nurmsalu, Hannes Kaljujärv, Madis Arro, Getter Jaani ning Karl-Erik Taukar. (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge