Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 26
25.06.2014

Koit Toome teeb Õllesummeril Jaak Joala loomingust kokkuvõtte

Koit Toome esitab Õllesummeri avapäeval, 9. juulil Õhtulehe laval suurkontserdi Joala suur lugu. Retrospektiivkontserdiks Jaak Joala lauludest läbi terve tema karjääri ühinevad Koit Toomega laval Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja Radari legendaarne klahvpillimängija Aare Põder.

Koit Toome sõnul on see rännak läbi kogu Jaak Joala lavatee, kuid Koidu nägemus ja lähenemine tema lauludele. Koit on Jaak Joala lauludega kontserte ka varem andnud, kuid see on mitmekülgsem, kui eelnevad. Eelkõige just sellepärast, et kontserti alustatakse päris esimestest Joala lugudest algusaastatel ning lõpetatakse tema hilisema loominguga. Koos Dagmar Ojaga esitatab Koit ühe Joala loo ka duetina. (www.delfi.ee)

Dagö laseb kuulajatel kontserdil esitatavad lood valida!

Sel aastal nihutab Dagö lati kodumaise muusikaäri klienditeeninduses järgmisele tasemele piletiostja valib ansambli esitatavad lood.

Dagö muutis sellega oma elu lihtsamaks. Ära jäi igakordne muusikutevaheline vaidlus esitusele tulevate laulude üle kogu vastutus kava eest lasub kuulajatel.

Hääletamine on lihtne. Iga www.piletilevi.ee veebikeskkonnast või Piletilevi kassast ostetud DagöSoovikontserdi pilet on varustatud unikaalse koodiga. Piletiostja saab pärast veebilehele www.hyper.ee oma piletil oleva koodi sisestamist valida kõikide Dagö laulude hulgast 15 lemmikut, mida sel kontserdil kuulda soovib.

Kõigi kontsertide tulemused uuenevad www.hyper.ee lehel jooksvalt. Küsitlus lõppeb kolm päeva enne kontserti; 15 enim hääli saanud laulu tulevad ettekandele.

Soovikontserdid toimuvad: 30. juulil Antoniuse õuel Tartus; 31. juulil Palmse mõisa õuel; 1. augustil Rannapaargu laval Kärdlas; 7. augustil Kalju-laval Padisel; 8. augustil Ammende Villa õuel Pärnus; 14.augustil Noblessneri Valukojas Tallinnas. (www.delfi.ee)

Sandra Nurmsalu ja Margus Vaher lähevad koos tuurile

Sel suvel saab mööda Eestimaad kontserte andmas näha Sandra Nurmsalu ja Margus Vaherit, kes esinevad avalikkuse ees üle pika aja oma isikliku kontserdisarjaga "Aita mööda saata öö".

Kava põhiosa moodustavad suveõhtutesse sobivad palad Eesti estraadiklassikast ja muusika kullavaramust, teiste seas "Kui mind kutsud sa", "Raagus sõnad", "Sind otsides" jpt. Lugudele valmivad uued seaded, mis kõlavad Sandra ja Marguse esituses esmakordselt. Seadete autori Pille Piiri sõnul luuakse läbi selle aus, siiras ja isiklik õhkkond, mis intiimsetel suveõuedel publikule vahetu emotsiooni annaks. Esitusele tulevad ka muusikute enda tuntumad hitid "Kui tuuled pöörduvad", "Rändajad", "Lähedal" jt.

Kontserdid toimuvad väikestes Eestimaa kontserdipaikades, kokku antakse 11 etteastet.

Sandra Nurmsalu sõnul saavad need olema kaunid ja meeldejäävad suveõhtud, kus kuulaja saab end laadida ja hästi tunda. Nendes kohtades on muusikute ja publiku vahel lihtne tekkima intiimne õhkkond, kus muusika jõuab otse publiku südameisse. Kontserdid toimuvad 17.st juulist 16. augustini.

Marvi Vallaste ja Würffel lõpetavad koostöö! Bänd avaldas uue lauljaga uue singli "Shake It Out"!

Kuigi Marvi Vallaste ja Würffel lõpetavad koostöö, veereb Würffel edasi ja bänd avaldas uue laulja Rosanna Lintsiga singli "Shake It Out"!

Peale Würffeli debüüt-EP ilmumist otsustasid bändiliikmed Kaspar Kalluste, Tarvi Kull ja Marvi Vallaste, et eesmärgid ja huvid edasise koostöö suhtes on erinevad ning otsustasid koostöö lõpetada. Marvi võtab mõneks ajaks tempo maha, naudib emarolli ja Würffel jätkab uue laulja ning uue singliga.

Marvi Vallaste on öelnud, et ei plaani peale lapse sündi muusikast eemale jääda, vaid naaseb lavalaudadele juba sügisest.

Trummar Kaspar Kalluste sõnul ei taha bändiliikmed hetkel Würffeli tegevust pausile panna seega otsustati ühiselt, et jätkatakse uue solistiga. Kaaluti erinevaid lauljaid aga Rosanna hääl, olek ja muusikalised mõtted sobivad suurepäraselt Würffeli konteksti. Kalluste sõnul on Rosanna väga hästi ansambli töösse lülitunud ja osaleb aktiivselt muusika loomise protsessis.

Bändi saab uues kuues näha juba 12. juulil Red Bull Tourbus laval, Õllesummeril. (www.delfi.ee)

Vallatud Vestid avaldasid mõnusa suvise loo "Värvid"

Oma kolmanda singli avaldas möödunud nädalal kooslus Tanel Padar, Ott Lepland ja Jalmar Vabarna ehk Vallatud Vestid.

Loo Värvid muusika autori Tanel Padar nendib, et tegelikult eksperimentaalse ning pigem ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine on saanud tiibadesse erakordselt suure tuule, mida tõestavad jätkuv publikuhuvi, kaks täispikka albumit ning nüüd järjekordne täiesti uus lugu.

Ott Leplandi sõnul on Värvid suvelugu, millele kirjutas väga suvised ja muhedad sõnad Jaan Pehk ning kus kohtuvad meri, päike, vikerkaar, suvine kerge vihm ja muu, mis suve juurde kuulub. Ta lisab, et loodetavasti on lugu mõnusaks vahelduseks teistele suvistele lauludele, mis algavad ei tea kus ning lõppevad ei tea millal.

Vallatute Vestide kolmanda liikme Jalmar Vabarna sõnul on bändil kontserte suveks planeeritud mitmeid ning kindlasti saab nendel kõigil kõlama nii uus lugu Värvid kui ka palju muud ootamatut ja huvitavat. (menu.err.ee)

Terminaatori suur plaadiesitluskontsert toimub Õllesummeril

Terminaatori värske plaadi Vaikus ja meri esitluskontsert toimub Õllesummeri Õhtulehe laval laupäeval, 12. juulil. Bändi uus singel Armasta mind aeglaselt kogub hoogsalt tuure kõikides suuremates raadiojaamades üle Eesti.

Terminaatori liidri Jaagup Kreemi sõnul kuuleb kontserdil kindlasti ka kõiki vanu suurhitte. Uue plaadi materjali mängitakse samuti   ja show saab olema Terminaatorile kohaselt vaatemänguline.

Terminaatori eelmine album Rakett ilmus 2011. aastal. Kokku on bändil ilmunud 12 albumit. (www.delfi.ee)

Kristjan Kasearu ja The Heft on valmis saanud kuuma suvesingli "Tuli ja leegid"

Uue loo Tuli ja leegid muusika ja sõnade autori ning solisti Kristjan Kasearu sõnul oli lugu tegelikult valmis juba pool aastat tagasi. Algselt sündis see ingliskeelsena, kuna aga loo meloodia ja aura töötasid hästi, tehti sellest ka eestikeelne versioon, millega bänd väga rahul on.

Kasearu meelest sobib antud pala oma olemuselt ja sõnumilt suvesse, kuna iga tõeline suveöö on täis tulist kirge ja leekivat armastust.

 
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge