Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 27
30.06.2014
Ansambel Regatt on valmis saanud uue suvise singli pealkirjaga „Suvi“

Retro-tantsuansambel Regatt, kellel täitub sellel aastal juba 10 aastat, on salvestanud uue singli „Suvi“.
Tegemist on teada tuntud looga, millele Regatt on seekord andnud omanäolise lõkkeäärse fiilingu. Bändi solist Marek Jürgensoni sõnul otsustati oma fännide südameid soojendada ühe toreda suvise lauluga, mille kuulamine võiks tuua päikesekiired ka õue siis, kui vihma veel sajab.
Regatti saab näha näiteks 3. juulil Viimsi Vabaõhumuuseumis ning 11. juulil Õllesummeril.

Noor lauljatar Mariel laulab uues palas "Suvetuulest" oma südames

Noor lauljatar Mariel avaldas suvise laulu „Suvetuules“, milles ta laulab armumisest, ootusest, looduse ilust, sõpradest ja jaanitulest. Need kõik on lauljatarile väga hingelähedased teemad. Mariel pühendab uue loo neile, kes ikka veel lasevad suvetuulel oma südames tolmu ülesse keerutada.
Noor lauljatar Mariel Aim on telesaate „Tallinn I’m Famous“ finalist, tulnud mitmetel lauluvõistlustel esimeste sekka ning on valmis suurele areenile astumiseks. (www.delfi.ee)

Ooperilaulja Maria Listra andis Smilersi vanale hitile täiesti uue elu!

Ooperitäht Maria Listra nuputas Smilersi legendaarsele laulule „Nii sind ootan” imelise kaveri. Nimelt on talle selle bändi lood juba lapsest peale väga meeldinud. Tema sõnul on Smilersil palju häid meloodilisi ja laia ruumiga viise.
„Nii sind ootan“ jäi Maria jaoks sõelale lihtsalt ja loomulikult. Ta ütleb, et selles loos on see miski, mis lubab laiemat, sealhulgas klassikalist lähenemist," Seda laulu, plaanib laulja kindlasti oma peagi algaval kontserttuurilgi esitada. (www.delfi.ee)

Nion ehk laulja Keit Triisa ja muusik Karl Kanter avaldasid uue singli "Suurte poiste mängud"

Bändi solist Keit Triisa sõnul tunneb ta iga kord seda lugu laval esitades uskumatut energiat. Ta lisab, et see on üks vähestest lauludest, millega ta saab ennast lõplikult samastada. Loo sõnade autor on Marilyn Jurman. Triisa sõnul leiab sõnade tagant palju naiselikku kirge.
Karl lisab, et selle loo puhul on põnev, et laulu põhi on mõnusalt suvine, aga Keit laulab sinna väga vihaselt ja süngelt peale ning see tekitab huvitava kombo.
Stuudios käisid Nionil abiks ka puhkpillimängijad Eduard Akulin tromboonil, saksofonist Keio Vutt ja Tanel Kuusk trompetil. Karli sõnul on nende pillimängu lust kuulata ning nad andsid loole palju juurde." (www.delfi.ee)

Grete Paia lõpetas keskkooli hõbemedaliga

Lauljatar Grete Paia lõpetas sel aastal Kuressaare gümnaasiumi hõbe­medaliga. Grete on väga õnnelik, et lõpetas kooli edukalt laulmise ja kõige muu sellega kaasneva kõrvalt. Teist sellist aastat ta enda sõnul ei ihkaks, kuna see oli väga pingeline ja närvesööv eluperiood, millega kaasnes ka sage magamatus.
Suvi toob lauljatarile hulganisti esinemisi, peagi peaks ilmuma uus singel ja kogu oma vaba aja kavatseb ta pühendada plaadimaterjali kirjutamisele. (menu.err.ee)

Tänavusel Positivuse festivalil esineb taas mitmeid Eesti artiste

Lätis, Eesti piiri äärses Salacgriva linnakeses kaheksandat korda toimuva Positivus festivali kavasse on tänaseks kinnitatud kümme Eesti artisti, neist kuus astub üles Tallinn Music Weeki ja Riia olulisima muusikaklubi Palladium ühislaval.
Tänavune värskekõlalistele ja aktuaalsetele Eesti artistidele keskendunud programm jaguneb korraldajate teatel kahele päevale.
Laupäeval, 19. juulil astuvad Tallinn Music Weeki laval üles pärimusmuusika piire hoogsalt nihutav Trad. Attack!, Noortebänd 2013 finalist, džässi- ja folgisugemetega indie-popi punt Wilhelm ning äsja uue albumi eelmaitse-singli "Tagurpidi vaal" üllitanud Marten Kuningas.
Pühapäeval, 20. juulil esindavad Eestit hinnatud kitarrist Argo Vals, Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiivalbumi autoriks tituleeritud elektro-souli artist Kali Briis ning psühhedeelse roki kooslus Three Leg Dog.
Lisaks astuvad festivalil üles Eesti bändid Junk Riot, Frankie Animal, Tallinn Daggers ja The Sinclair Sinclair.
Terve festivali vältel saab Eesti artistide muusikat ja fännikraami soetada festivali peatänava ääres, Positivuse infopunkti kõrval asuvast Tallinn Music Weeki staabist, kus, nagu juba heaks tavaks saanud, kõlab katkematult värske Eesti muusika ning üles astuvad akustiliste kontsertide ja DJ-settidega festivalibändid ja muusikategelased.
Tänaseks on Positivus festival Baltiriikide suurim ja olulisim suvine muusika- ja kunstifestival, mida külastavad lisaks lätlastele endile ka Eesti, Leedu, Soome ja Venemaa muusikasõbrad.
Positivus festival kestab tänavu kolm päeva – 18.-20. juulini. Festivali nimekaimate esinejate seas on sel aastal Kraftwerk, Bastille, Elbow, The Kooks, Ellie Goulding, Temples, Laura Mvula, Anna Calvi, The 1975 jpt. (menu.err.ee)

Eesti suurim pungifestival toimub juulikuus Tartus

Eesti suurim pungifestival Punk’n’Roll toimub tänavu 11.-12. juulil Tartus Raadi mõisapargis. Kahepäevane subkultuurisündmus pakub läbilõiget Eesti punkansamblite paremikust, lisaks valikut esinejaid välismaalt ja kõike muud, mis ühe korraliku pungifestivali juurde käib. Kokku astub kahe päeva jooksul lavale viisteist artisti.
Tuntumad kodumaised esinejad on Eesti pungi patriarhid J.M.K.E ja Velikije Luki, kelle looming on jõudnud ikooni staatusse paljude punkmuusika sõprade hulgas. Pealinna delegatsiooni hulgas saabuvad veel False Pregnancy, uusi tuuli toov Electrobation ja juba pikaajalisemalt Eesti punkmuusika maastikku kujundanud Aknool ja ZLO. Kaasakiskuvalt tantsulist folkmuusika mõjutustega punkkõla toob suvepealinnast Legshaker ja radikaalse sõnumiga vürtsitatud hardcore`i saab Tartu grupeeringult SS Robot. Oma panuse suurepäraseks festivaliks annavad veel paljud kavas täiendavalt tulevad bändid.
Esimesteks väljakuulutatud väliskülalisteks sellel aastal on vanakooli exploitedlikku punki küttev 80ndate legend Riistetyt Soomest ja karmikõlalist punki viljelev Wagars Lätist.
Alates aastast 1998 toimuv Punk’n’Roll on Eesti suurim ja vanim punkrokkmuusikale pühendatud festival. Punkaritele on see sama, mis Hard Rock Laager raskerokisõpradele. (www.delfi.ee)

Triin Niitoja & John4 avaldasid värske loo koos muusikavideoga

Uue laulu pealkirjaks on "Jää"ning tegemist on Triin Niitoja ja Jaanus Saago duetiga.
„Jää“ kirjutasid Triin ja Jaanus koos ning Jaanuse sõnul oli loo sünd kiire ja valutu. Singel jutustab sellest, kuidas inimesed teevad vahel valikuid, mis tunduvad nende olemusele võõrad ja mõtete pealispinnal loodavad, et harjuvad sellega, kuigi tegelikkus on hoopis midagi muud.
Triinu sõnul peaks igaüks jääma selle juurde, mis õnnelikuks teeb. Sageli kuulatakse liialt teiste arvamust, kuid nõnda täidame vaid kellegi teise unistust .
Uuele loole ilmus ka video, mis on otsast lõpuni bändiliikmete mõeldud, alustades süžeest ning lõpetades videotiimi, osalejate ja sponsorite leidmisega.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap