Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 28
07.07.2014

Ilmus Jarek Kasari debüütalbum

Äsja plaadipoodidesse jõudnud Jarek Kasari albumil "Liiga palju viiuleid" on kümme sisekaemuslikku soulilikku laulu, millest on internetis ilmunud kolm lugu. 

Varem Chalice nime all muusikat teinud Jarek Kasari album kõlab selgelt ja kammerlikult. Kõik lood on kirjutanud, mänginud, laulnud ja lindistanud Jarek Kasar ise.

Jareki sõnul on asju, millest poleks aus end Chalice’i nime taha peites rääkida. See aga ei tähenda seda, et Chalice enam albumeid ei teeks. Aasta lõpus lubab mees ka uut räpialbumit. (menu.err.ee)

Hedvig Hanson ja Andre Maaker lähevad kuulajaid puudutama

9. juulil algab kontsertreis, mille käigus Hedvig ja Andre külastavad 14 kaunist kohta üle Eesti.

Kontserdi pealkiri on "Puudutus" ja see on ainest saanud ka laulupeo nimest, sest kõike päevakajalist puudutatakse ka nendel kontsertidel - kitarrist Maaker esitab laulupeo laule kitarril, vahetekstides ärgitatakse publikut kaasa rääkima, olgu teemaks siis laulupidu, jalgpall, kooselu või aiamaa harimine.

Hedvig ja Andre on koos muusikat teinud 12 aastat ja nende korraldatud suvised mõisakontserdid on saanud justkui mõnusaks kohtumiseks sõpradega juba viimasel viiel suvel.

Kontsertide sari algab 9. juulil Mooste mõisas. (menu.err.ee)

Bombillaze uus singel on pühendatud valgusele

Bombillaz valmis saanud uue singliloo pühendusega valgusele.

Tule valgus" algab Bombillaze kirjeldusel loomislooga, mainib ürgjõudude päritolu, kirjeldab looduse igavest ringkäiku ja loitsib valgust, mis on siinmail, erinevalt lõunamaadest, nii haruldane vara.

Loo video annab elavas pildis kokkuvõtte Bombillaze kevadisest India tuurist, hõlmates nii Holi värvide festivali, Pushkari linnaväljaku mitmetuhandelist publikumassi, külaskäiku kohalikku raadiojaama kui palju muud, mis kahenädalase reisi jooksul bändi kaamera ette sattus. (menu.err.ee)

Shanon palub publikul võtta Õllesummerile kaasa valgeid õhupalle

Shanoni tuliuue loo “Varbad liivas” esmaesitlusele Õllesummeril palub bänd kaasa võtta valgeid õhupalle. Hendrik Sal-Salleri ja Janek Haricku muusikale ning Berit Sal-Salleri sõnadele kirjutatud laul saab ristsed 11. juulil. Janek Haricku sõnul paiskab bänd ka ise lavalt nii valgeid õhupalle, plaate kui ka särke ja oleks vahva, kui rahvas ka ise õhupalle õhku loobiks. Idee suvisest loost “Varbad liivas” on Haricku sõnul peas mõlkunud juba mõnda aega. Loos on armastust, tundeid, romantikat – kõike, mida suvel kogeda. (menu.err.ee)

Lenny Kravitz esineb sügisel taas Tallinnas

Oktoobris esineb Saku Suurhallis rokklaulja, helilooja, multiinstrumentalist, produtsent, näitleja, stiiliikoon ja mitmekordne Grammy auhinna võitja Lenny Kravitz. Ameerika muusik esitleb Tallinnas oma uut albumit "Strut", esitades ka oma parimaid rokipalasid.

Lenny Kravitzi uus, kümnes stuudioalbum "Strut" näeb kontserdi korraldaja teatel ilmavalgust 23. septembril.

Lenny enda sõnul on uus plaat teda toonud tagasi juurteni, kus valitseb muusika, mis on talle kogu aeg väga meeldinud. "Nagu Kravitzile kombeks, on kõik lood uuel albumil tema enda kirjutatud, produtseeritud ja esitatud – stuudios salvestades mängis ta sisse kitarri-, klahvpilli-, basskitarri- ning löökpillipartiid.
Oma juubelialbumi toetuseks suundub Lenny Kravitz sügisel maailmaturneele, mille raames külastab ta 40 Euroopa linna, tulles kolmandat korda ka Eestisse.

Lisaks oma soololoomingule, mida kriitikud nimetavad "unikaalseks seguks rokist, funkist, reggaest, džässist, folkist, soul-muusikast ja ballaadidest", on 50-aastane Lenny Kravitz kirjutanud ja produtseerinud lugusid paljudele kuulsatele muusikutele, sh. Madonnale, Vanessa Paradisile, Aerosmithile ja Mick Jaggerile.


Tallinna kontserdi raames esitab Jimi Hendrixi mantlipärijaks nimetatud Lenny Kravitz materjali nii uuelt albumilt kui ka oma parimaid palasid.

Lenny Kravitz esineb 28. oktoobril Saku Suurhallis. (menu.err.ee)

Pärnu jätkab Raimond Valgre loomingu alalhoidmist läbi temanimelise kontserdi

Laupäeval, 12. juulil kell 19 toimub Ammende Villa aias traditsiooniline Raimond Valgrele pühendatud kontsert “Kummardus Valgrele”.

Tänavu juba kaheteistkümnendat aastat toimuv “Kummardus Valgrele” on Pärnu suve üks olulisem muusikasündmus, kus läbi aastate on üles astunud rida Valgre loomingut tutvustavaid artiste.

Kontserdi peaprodutsent Elina Kase sõnul on kontserdi ideeks hoida ja meenutada 1930ndate Pärnu kuurordi suvemälestusi ning hoida alal ja väärtustada armastatud muusiku ja helilooja Raimond Valgre loomingut ka tänapäeval.

Raimond Valgrele teevad traditsiooniliselt kummarduse valik armastatud artiste Eesti publiku tänastest lemmikutest. Elina Kase sõnul astuvad üles artistid, kellest osad laulavad Valgret tõenäoliselt ainult sellel ühel korral, sellel ühel kontserdil - näiteks Tanel Padar või Rasmus Rändvee.

Oma tõlgenduse Valgre lugudest toovad kuulajateni veel Liisi Koikson, Marvi Vallaste, Rolf Roosalu ja Vanemuise teatri näitleja Juss Haasma, kes osaleb ka selle suve teisel Raimond Valgrega seotud etendusel “Laul mis jääb” Draamateatris. Särava tervituse eesti estraadi generatsioonilt toob publikuni Heidy Tamme.

Raimond Valgre muusika vahele jutustab armastatud helilooja elust ja loomingust lugusid Mart Sander. Soliste saadab ansambel Urmas Lattikase juhatusel. (www.delfi.ee)

Kloogaranna Festival toimub 26. juulil koos Eesti muusika paremikuga

Üritus pakub merd, kaunist liivaranda ning mõnusat äraolemist väljaspool linnakära.

Pealaval esinevad Smilers, Terminaator, Shanon, Põhja-TallinnBombillaz ja Super Hot Cosmos Blues Band.
Õhtu lõpetavad DJ-d Vaido Pannel, Sven Arusoo, Marko Söönurm.

Lisaks kvaliteetsele muusikale pakub festival ka mitmekülgset toiduelamust ning erinevaid meelelahutus- ning sportimisvõimalusi. Näiteks toimub Sportlandi rannajalgpalliturniir, Peak tänavakorvpalliturniir, saab teha zumbat, proovida aerusurfi, jne.

Lastele on eraldi Balbiino lasteala, kus lapsi lõbustavad Jeti ja Jänku-Juss. Lisaks batuudid, näomaalingud, mängud ja muud toredad tegevused.

Kohale viib ja tagasi toob spetsiaalne Elroni rannarong. (www.delfi.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar