Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 29
14.07.2014
Tanja filmis Kreeta palavuses uut videot

Juuni lõpupoole veetsid Tanja, meikar Kaia Triisa, stilist Anatoli Ein ja režissöör Jevgeni Bõstrov maalilisel Kreetal neli päeva, filmides seal muusikavideo Tanja uuele tantsuloole "Forevermore".

Tanja rääkis Õhtulehele, et niigi oli palav ja lisaks kasutati ka peegeldit, mis andis omakorda umbes 50 kraadi juurde. Lauljatari sõnul sai ta seal korraliku päikesepiste, kuna filmida ei saanud ju mütsiga või varjus.

Lauljatar rääkis, et seekord tehti koostööd ühe välismaa autori ja produtsendiga, kellega Eurovisioonil tutvuti.

Muusikavideo otsustas Tanja taas teha seetõttu, et pärast Eurovisiooni lauluvõistlust on talle tekkinud Hispaanias, Türgis ja Saksamaal ohtralt fänne. (menu.err.ee)

Hedvig Hanson avaldas uue loo "On lihtne meie vahel kõik"

Hedvig Hanson kirjutas ja salvestas möödunud nädalal alanud tuuri ootuses uue laulu "On lihtne meie vahel kõik". Lugu on inspireeritud brasiilia muusikast ja Jaan Tätte tekstidest.

Hedvigi suvetuur kannab nime "Puudutus" ja juba viiendat korda korraldab ta koos kitarrist Andre Maakeriga vahetuid ja suviselt mõnusaid kontserte kaunites kohtades üle kogu Eesti.

Kontserdid toimuvad 9.-25. juulini. (www.delfi.ee)

Tartus toimus järjekordne Popkooripidu

Tartu laululaval toimus nädalavahetusel Popkooripidu, kus tulid esitusele Eesti parimad popp- ja rokklaulud.

Üles astusid teiste seas Nele-Liis Vaiksoo, Marju Länik, Toomas Lunge, Boris Lehtlaan, Sofia Rubina, Uku Suviste, Sandra Nurmsalu, Hannes Kaljujärv, Madis Arro, Getter Jaani ning Karl-Erik Taukar. Lauljaid saatis Estonian Dream Big Band.

Muu hulgas võis publik nautida tänavu ka poptantsu.

Helen Adamsoni uus album vajab vaid viimaseid lihve

Helen Adamson ütles Elu 24-le, et tema värske album on juba valmis, aga vajab viimaseid lihve, et avalikkuse ette tulla ning praegu tegeleb lauljatar aktiivselt ka uue singliga, mida saavad fännid nautima hakata sügisel.

Puhkust Helen Adamson väga saanud ei ole ning suvel ei saa teda väga näha ka suurtel lavadel, sest töö uue albumiga võtab enamuse naise ajast.

Heleni värske singel "Burn" on teistest tema singlitest natukene erinev just seetõttu, et naises on palju tahke, mida endast välja lasta - ballaadid talle küll väga meeldivad, aga on ka muud, mida maailmale näidata. (menu.err.ee)

Galvanic Elephantsi uus muusikavideo räägib nelja tüdruku omavahelisest ebatervest suhtest

Galvanic Elephantsil valmis uus video loole „We Are Together“, mis on kolmas singel Galvanic Elephantsi kevadel ilmunud debüütalbumilt „Mosaic“.

Video režissöör Helen Takkini sõnul on mõnikord lugudega nii, et kuulates tekib mingi seletamatu pakitsus või äratundmine ning see omakorda formuleerub piltideks.

Video lugu on inspireeritud 1989. aasta filmist „Heathers“ ja räägib nelja tüdruku omavahelisest ebatervest suhtest, kus loo peategelane on veidi endasse sulgunud allajääja, kes üritab kuuluda gruppi ning imetleb grupi liidrit. Kahjuks käituvad aga teised neiud temaga kui mänguasjaga, kelle kiusamisega nad oma meelt lahutavad, ning peategelane seisab otsuse ees, kas astuda välja sellest armastuse-vihkamise suhtest ja jätta oma sõbrad seljataha või vaikselt edasi kannatada. (www.elu24.ee)

Ansambel Trad.Attack! andis välja värske singli

Trad.Attack! avaldas esimese loo "Kuukene" oma paari nädala pärast ilmuvalt EP-lt.

"Kuukene" on ansambli teatel vana loits, millega pöörduti kuu poole, et kuu annaks kehale noorust ja jõudu.

EP salvestati juunis Tallinnas Roundsound stuudios, lõppviimistlus valmis Soomes. EP esitlus toimub Viljandi pärimusmuusika festivalil, kus Trad.Attack! annab kaks kontserti: reedel, 25.07 kell 16.00 Aida suures saalis ja laupäeval öösel 01.00 Muuseumi hoovis. Trad.Attack! esineb ka Positivus Festivalil.

Trad.Attack! on värske koosseis, kes tegi oma eduka debüüdi 2014. aasta Tallinn Music Week'il.

Ansambel on inspireeritud oma aja superstaaridest, Eesti rahvalaulikutest ja pillimeestest, keda on muusika saatnud tööl, kodus ja pidudel. Nad toovad need muusikud helisalvestiste näol ka endaga koos lavale.

Trad.Attack! koosneb kolmest energilisest ja üllatusi täis muusikust - Sandra Sillamaa (Eesti torupill, parmupill, saksofon, hääl), Jalmar Vabarna (kitarr), Tõnu Tubli (löökpillid). (menu.err.ee)

Lauljatar Lotte avaldas esmasingli "Vihmatants"

Lauljatar Lotte avaldas oma esmasingli "Vihmatants", millega noor muusik end solistina proovile paneb.

Loo muusika autor on Meelis Leis ning algideele lõi teksti Maian Kärmas. Kärmas rääkis, et lugu jutustab veest ja selle põhiomadusest, mis vaatamata oma ilmnemisvormidele jäävad alati samaks.

"Vihmatantsu" esitaja Lotte Sissas on pärit Võrust. Mitmeid aastaid on ta kaasa löönud lauluansamblis Sillerdised ning omandab laulmise kõrvalt Tartus ämmaemanda kutset.

Laulu "Vihmatants" valmimisele aitasid kaasa Kairi Ragul (taustalaul), Toomas Leis (fretless basskitarr) ja Meelis Leis (kitarrid, klahv-ja rütmipillid). (menu.err.ee)

Ansambel C-JAM alustas kontserttuuri

Klassikalisi instrumente mängiv kollektiiv C-JAM on tähistamas oma esimest juubelit. 10 aastat on märkamatult täis tiksunud ja selleks on mehed kokku pannud kava, mis on mõeldud nii tulihingelistele fännidele kui ka esmakordset kogemust otsivaile inimestele. Bändiliikme Pärt Tarvase sõnul ei osatud esimesi kontserte andes ennustadagi, et aeg, mil koos mängitakse, nii pikaks kujuneb.

Tšellistid Pärt Tarvas, Levi-Danel Mägila, Margus Uus ja Andreas Lend on pillimänguga tegelenud aastaid ja sisuliselt võib öelda, et nendeks juubelikontsertideks ettevalmistamine on kestnud umbes 10 aastat.

Edukalt on tänaseks esinetud näiteks Venemaal, Belgias, Taanis, Saksamaal, Lätis jne, plaani on juba võetud ka Hiina vallutamine novembris. Lisaks kontserdisaalidele ja muudele vähegi mõeldavatele kohtadele on mängitud isegi soomustransportööril ja allveelaeval.

Kontserditel tulevad esitusele tuntud lood ansamblite Muse, Queen, Led Zeppelin, Status Quo ja ka Robbie Williamsi jpt repertuaarist.

Kontserdid toimuvad 6. augustini üle Eesti.

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?