Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 30
21.07.2014
Metsakutsu avaldas värske loo “Karikad”

Metsakutsu sai valmis värske laulu "Karikad" ning tõi selle kuulajate rõõmuks ka internetti.
Loos teeb kaasa ansamblitest Groundhog Day ja Flank tuntud vokalist Tõnn Tobreluts. Loo muusika on teinud Paul Oja ning lõppviimistluse DJ Critikal.
Metsakutsu sõnul sai lugu inspiratsiooni paari kuu tagusest ajast, kui ta Eesti Muusikaauhinnad 2013 Hip-Hop/Rap/RnB kategoorias tühjade pihkudega jäi. Nii saidki emotsioonid lauluks. (menu.err.ee)

Rasmus Rändvee tööd ei pelga

Rasmus Rändvee rääkis raadiole Elmar, et tema suvi kulgeb töises rütmis. Noormehe sõnul oli tema üks selle suve eesmärkidest viia ennast rohkem tehnikaga kurssi. Tema kirjeldusel on ta alati olnud rohkem selline poiss, kes pigem lapsena õues mängis, kui aega arvuti taga veetis. Nüüd on Rasmus otsustanud endale selgeks teha olulisemad muusikasalvestamise programmid ning seetõttu sel suvel rohkelt tunde ja päevi helesinise ekraani taga veetnud.
Ka tegeleb tema band Facelift Deer uue albumi lugude kirjutamisega. Rasmuse sõnul on uut materjali rohkelt ning ta loodab, et uus album tuleb veel parem kui eelmine.

Kairit Tuhkaneni uus laul on lihtne ja positiivne

Kairit Tuhkanen avaldas hiljuti uue loo “Ja mis siis”. Sõnad on laulule kirjutanud Kersti Kuusk ning stuudios tegi Kairit koostööd Marco Margnaga.
Laul on hoogne ja rütmikas ning Kairiti sõnul ei taha peomeeleolu temas kuidagi katkeda. Ta usub, et teeb tantsulisi lugusid edaspidigi.
Laulu “Ja mis siis” sõnum on lauljatari sõnul lihtne ja positiivne ning refrään kergesti meeldejääv. Kairit lisab, et kui kuulajad tunnevad laulust pooltki seda rõõmu, mis tema seda stuudios sisse lauldes, siis on ta õnnelik.

Ilmus kogumikalbum Eesti viimase kümne aasta suurimate hittidega

Ilmus kogumikalbum «Moonwalk Street - 19 megahitti». Kogumikult leiab lood, mida on Youtube´s vaadatud kokku rohkem kui 15 miljonit korda ja mis on raadiojaamade playlist'ides olnud viimase aastakümne mängitumad. Tegemist on muusikaagentuuri Moonwalk hittidega, millest enamus on Sven Lõhmuse kirjutatud või produtseeritud.
Albumilt leiab ka selle suve suurhiti - Getter Jaani Koit Toome “Rannamaja”. Kogumiku nimi on inspireetud Getter Jaani ja Laura lugudest “Rockefeller street” ja “Moonwalk”. Viimase järgi on saanud ka muusikaagentuur/plaadifirma Moonwalk oma nime.

Kui füüsilisel CD-albumil on 19 lugu, siis digitaalne album «Moonwalk Street (Deluxe Version) - 77 Estonian Hits» on koguni 77 looga hiidkogumik. (menu.err.ee)

Respekt avaldas uue tantsulise suveloo

Respekt avaldas värske ja latiinohõngulise suvelaulu “Su hääl su suu ja silmad”. Värske laul on ühtlasi ka alustalaks Respekti neljanda albumi loomisele, mille kallale kollektiiv nüüd ka asus.
Respekt soojendas möödunud nädalavahetusel Pärnu Kuursaali suurel suvekontserdil ka ansamblit Bad Boys Blue.

Patti Smith peab esinemist Eestis üheks tuuri kõrghetkeks

Esmaspäeval Tallinnas Nordea Kontserdimajas esineva Patti Smithi sõnul on ta Eestisse tulekut pikalt oodanud ning peab seda üheks oma tuuri kõrghetkeks.
Smith annab siin esimese Baltikumi kontserdi ning jõuab Tallinnasse oma bändiga, kus astuvad üles ka tema lapsed Jesse ja Jackson Smith.
Tallinna kontserdil on laulja lisaks oma viimase albumi lugudele lubanud esitada kindlasti just ka tuntud laule läbi tema karjääri.
Patti Smithi esimene, täna üheks rokkmuusika ajaloo olulisemaks salvestiseks peetud stuudioalbum "Horses" ilmus 1975. aastal. 1978. aastal ilmunud kauamängivalt "Easter" on pärit Bruce Springsteeniga kahasse kirjutatud "Because the Night", millest on saanud üheaegselt nii ajastu sümbol kui ka raadiojaamade lemmiklugu. Kokku on Patti Smith andnud välja 11 stuudioalbumit, viimane neist ilmus 2012. aastal.
Muusiku Tallinna kontsert toimub Nordea Kontserdimajas Solarise keskuses, uksed avatakse esmaspäeval 18.00, kontsert algab 19.00. Soojendusesinejat ei ole.

Steven Seagali esinemine Augustibluusil tühistati

Augustibluusi festivali peakorraldaja Indrek Ditmann teatas avalikus pöördumises, et Steven Seagali esinemine tühistatakse negatiivse tähelepanu tõttu.
Ditmann märkis, et viimastel aastatel on Augustibluusi festivali meeskond teinud jõupingutusi, toomaks Haapsallu üha kaalukaimaid esinejaid kogu maailmast ning ka bluusi sünnimaalt USA-st.
Peakorraldaja selgitas, et niisamuti, nagu tuli suurele osale eestimaalastest üllatusena märulikangelase tegevus muusikuna, tulid nii korraldajatele kui ka paljudele teistele ebameeldiva üllatusena tema poliitilised vaated ning väljaütlemised.
Kuna Steven Seagal's Blues Band on oma seekordse Euroopa turnee käigus esinenud ka Leedus, Tšehhimaal, Ungaris ja Slovakkias ning tegemist on olnud kontsertidega, mis ei kanna poliitilist sõnumit, loodeti, et Eestimaa üldsus näeb Steven Seagalis eelkõige näitlejat ja muusikut.
Ditmann selgitas, et Augustibluusi juures peetakse muusika kõrval oluliseks eriliselt sooja ja sõbralikku atmosfääri, mille eest on festivalikorraldajaid ja Haapsalu linna alati kiitnud nii publik kui artistid ning kuna korraldajad ei soovi Augustibluusi segada millessegi vähimaltki negatiivsesse, otsustati Steven Seagali esinemine festivalil tühistada.
Augustibluus toimub 21. korda. Festivali kaheksal laval esineb 1. ning 2. augustil Haapsalus ühtekokku 30 ansamblit üheteistkümnest riigist.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar