Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 32
04.08.2014
Tartes avaldas uue loo

Laupäeval helistasime Muusikauudiste ajal Helen Tartesele, et rääkida uuest laulust. Helen käis sutsu Soomes, kuid suve veedab siiski Eestis. Aega puhkamiseks on sel aastal piisavalt ja 30-kraadised ilmad sobivad hästi. Uus laul on valmis ja kannab pealkirja “Sulle Võin Päikese Tuua”. Tegu on kaveriga Gloria Estefani loost ning eestikeelse teksti kirjutas Helen mõeldes suvele ja tantsimisele. Oma kunagine lemmiklaul on nüüd toodud Eesti kuulajateni ja sõnum armumisest täiendab mõnusat meloodia meeleolu.

Birgitta festival peab juubelit

8.-17. augustini toimub Pirita kloostris juba kümnendat korda Birgitta Festival – nagu traditsiooniks saanud, toob festival seegi kord külastajateni maailma muusikateatri erinevaid žanre. Seekord saab nautida esinejaid USA-st, Šveitsist, Venemaalt, Lätist, Lichtensteinist, Prantsusmaalt, muidugi esinevad ka meie oma muusikud. Birgitta Festival tähistab tänavu kaht juubelit – Birgitta 10 ja kunstiline juht Eri Klas 75.

Vallaste bänd püüab Leedu tabelis esikümmet

Marvi Vallaste ansambli Würffel singel "Coffee" on tõusnud Leedu raadiojaama FM99 edetabelis lausa 12. kohale. Möödunud nädalal oli lugu 18. kohal. Würffelit edestavad napilt Gerai Gerai feat. Karolis Rupkus looga "Without Them" ja Maroon 5 looga "Maps". Tabeli esikohal on Kongos lauluga "Come With Me Now", vahendab Õhtuleht. Ansambel Würffel kuuluvad Marvi Vallaste, Tarvi Kull ja Kaspar Kalluste.

Jurman väntas Rootsist Hollandisse

Marilyn Jurman läbis rattal 1500 kilomeetrit. Kohe esimesel päeval, kui ratturid telkisid, tabas neid tohutu paduvihm. "Kõik meie asjad said läbimärjaks," räägib Marilyn ajakirjale Naised. Paduvihmale järgnesid päevad päikeselõõsas. Kui hommikul päike tõusis, pakiti kodinad uuesti kokku ja siis oli Marilyni siht leida bensiinijaam, et nägu pesta ja end tualetis värskendada. Ratturite teekond kulges Rootsist Hollandisse. "Rootsis oli väga mõnus sõita ja matkata, seal on iga natukese aja tagant võimalik leida telkimiskohti, kus on ka lõkkeplats. Saksamaal ja Hollandis oli aga Marilyni sõnul telkimiskohti üsna võimatu leida. Ta tunnistab, et mõnikord panid nad telgi ka linnaparki. "Ei jäänud muud üle. Mis seal ikka, magad öö ära ja loodad, et keegi ei tule. Mul oli õnneks sõjaväevärvides telk, hea põõsaste taha peituda. Hommikul ärkasin selle peale, et inimesed jalutasid oma koertega telgist mööda ja ütlesid tere," räägib ta. Kord telkisid nad ka IKEA kaubamaja taga, kus ärkasid hommikul politsei tervituse peale: "Tere, mis te teete siin?" Mingit suuremat pahandust siiski ei tulnud.

Jurman hüppas Piusiga voodisse

“Stopp!” hüüatab režissöör, Marilyn sätib oma riideid ning Priit upitab end üle voodi ääre teksti lugema. Käivad “Kumm on seks” kampaania võtted. Ostukeskuses poodlevale linnarahvale pakkus see vaatepilt palju nalja ja muhelust. Kampaania jaoks koguti noortelt kondoomikasutamisest kõnelevaid lugusid, mis nüüd terve eesti rahva ees ka üles filmiti. Kokku tuleb filmiklippe sada, mille filmimiseks oli režissööridel Andres Kõpperil ja Arun Tammel aega vaid kolm päeva, vahendab Õhtuleht. Näitlejatele tähendas see aga seda, et arglikke puudutusi, kondoomiotsimist ja üksteisele selga ronimist tuli teha otse rahva keskel - aatriumisse ehitatud ministuudios.

Uus tüdrukutebänd üllitas video

Saatest "Eesti otsib superstaari" tuntud Anne Arrak ja trummar Hele-Riin Uib ühendasid käed, otsisid bändi veel kolm neiut ja sündis ansambel G.O.S.H ehk GIRLS ON STAGE HOT. "Kindel plaan oligi teha just tüdrukutest koosnev bänd, sest Eesti muusikamaastikul selline kooslus praegu puudub," lausub Anne. "Hakkasime otsima naismuusikuid, kes on vabad ja kes tunnevad huvi rokilikuma stiili vastu. Koosseisu kuuluvad veel Georg Otsa kooli lõpetanud muusikud Liina Kill (klahvpillid), Hanna Parman (bass) ja Helena Anni (kitarr)." G.O.S.H on nüüdseks valmis saanud oma esimese singli ja video. Lugu räägib tänapäeva noorte seas üha süvenevast elumudelist, mille keskmes on arvutimaailm – selle tõttu märgatakse lähedasi enda kõrval tunduvalt vähem, vahendab Õhtuleht.

Tanja loole vändati video Kreetal

Tanja värskele singlile "Forevermore" valmis suvine ja värviline video, mis võeti üles Kreetal. Lugu on kirjutatud koostöös Taani produtsendi Ebbe Ravniga, kellega Tanja ja Timo Vendt said tuttavaks Eurovisiooni lauluvõistlusel. Videot käidi salvestamas Kreetal. "Päikeseline paik, imeilusad vaated, rõõmsad inimesed - kõik oli lihtsalt muinasjutuline," ütles Tanja.

Lotte avaldas oma esimese loo

Esmaspäeval käis Elmari hommikuprogrammis külas Lotte Sissas. Lauljatar sai oma nime vanavanaema nimest. Vanavanaema nimi oli Sharlotte. Lotte õpib ämmaemandaks ning saaks selles ametis tööle asuda juba poole aasta pärast. Kas muusika ja ämmaemanda amet saavad käima käsikäes, lauljatar veel öelda ei oska. Oma esimese lauluni jõudis Lotte juhuslikult. Plaan oli salvestada oma häält, kuid muusikaprodutsent Meelis Leis pakkus välja teha terve laul. Maian Kärmas kirjutas sõnad, muusika lõi Meelis Leis. Loo pealkiri on “Vihmatants”.Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket