Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 33
11.08.2014

Lauljatar Epp Kõiv andis välja värske singli

Lauluga "Linn on minu" raadiojaamade edetabeleid vallutanud Epp Kõiv on andnud välja uue, suviselt meeleoluka ja hoogsa raadiosingli. Lugu pealkirjaga "Naerukajakad“ räägib nii päikselistest rannas veedetud suvepäevadest kui ka kallite inimestega veedetud õhtutest, mida tahaks ikka ja jälle korrata.

Loo tausta on produtseerinud M3ITIS, kes on Epuga kaudselt ka juba varem koostööd teinud. Nimelt remiksis ta Epul koos produtsendiduoga Luulud valminud pala nimega "Kristall".

"Naerukajaka" sõnad pärinevad aga Kaarel Rundu sulest. (menu.err.ee)

Telly Addicts avaldas esimese singli

Indie-pop’i viljelev ansambel Telly Addicts andis välja oma esimese singli "Games", mis räägib naiste salapärasusest.

Loo "Games" sõnade ja viisi autor ning bändi liider Kristjan Saharov iseloomustab lugu kui pilguheitu inimestevahelistele suhetele läbi maheda brit-rocki, kus inglise popmuusika meloodilisus kohtub metsikute trummide, müdiseva basskitarri ja värvirikaste kitarriharmooniatega. "“Games“ räägib malemängulistest suhetest meeste ja naiste vahel, kus vastasele ei reedeta midagi ning käigud on alati kaks sammu ette mõeldud," selgitas ta. 

Telly Addicts on kolmeliikmeline bänd, kuhu kuuluvad Kristjan Saharov (kitarr ja vokaal), Ardis Vilt (basskitarr) ja Uku Leht (trummid). 

Enrique Iglesias esineb detsembris Tallinnas

Kaheksandal detsembril esineb Tallinnas Saku Suurhallis laulja Enrique Iglesias.

Piletilevi teatel esitleb Popmuusika superstaar Tallinnas oma uut albumit kontserdiga "Sex and Love Tour".

Albumi kolm hispaaniakeelset singlit "Loco", "El Perdedor" ja "Bailando" jõudsid Billboardi kuumade Ladina-Ameerika lugude edetabelis esimesele kohale.

Iglesiase uue albumi pealkiri on „Sex and love“, kuna mees usub, et see on midagi, millega oleme seotud kõik, olenemata oma religioossetest tõekspidamistest, iseloomust või nahavärvist.

Enrique on Eestis esinenud kolm korda: 2007. aasta novembris ja detsembris ning 2009. aasta aprillis. (menu.err.ee)

Elmari Suvepidu toob lavale kuulajate lemmikud

Eestlaste lemmikraadio Suvepidu tuleb taas! Elmari aasta ainus „Eesti Disko“ vabas õhus toimub seekord reedel, 15. augustil ja traditsiooniliselt oodatakse kuulajaid Palamuse laululaval. „Eesti Disko“ käib sel aastal oma kümnendat aastaringi ja legendaarne Kuldne Trio tähistab samas oma 40-ndat sünnipäeva. Kuulajate suurel soovil astub lavale ka tantsumuusika lipulaev 2 Quick Start. Õhtujuhina tuleb rahva ette Elmari eetris üle kümne aasta tegutsenud Lauri Hermann.

Perepeole kohaselt on tegevust nii lastele kui ka vanematele Eesti muusika sõpradele – ponid, batuudid, jäätis ja söök-jook – mõeldud on kõigele! Tule Elmari peole, kus on kingitusi ja palju head kodumaist muusikat! Piletimäng Elmaris, raadioürituste veebikodus starmusic.ee ja Elmari „Eesti Disko“ Facebooki lehel! Soodushinnaga piletid leiad Piletilevist!

Taavi Peterson ja Tajo Kadajas teevad ühise tuuri ja plaadiga kummarduse Eesti biitbändidele

Armastatud lauljad Tajo Kadajas ja Taavi Peterson alustasid ühistuuriga, millel pealkirjaks "Lugusid Eesti rocki sünnist". Muusikud teevad sellega kummarduse Eesti biitbändidele ning esitatakse ja räägitakse lugusid bändidest Optimistid, Mikronid, Virmalised, Andromeeda, Peoleo, Kristallid, Lüürikud, Syrius, Väntorel ja paljud teised.

Petersoni sõnul on Eesti esimeste rockbändide sünnist tänavu möödumas 50 aastat. Kuna keegi teine pole säärast asja korraldada võtnud, siis on Taavi sõnul neile langenud suur au see asi siiski ära teha. Lugudele on loodud kahehäälsed seaded. Kuna materjal oli huvitav ja asi kukkus meestel hästi välja, siis jäädvustati paremik ka ühisele kogumikule.(www.delfi.ee)

Ansambel Angus avaldas suvise singli

Eesti reggae- ja skamuusikat viljelev bänd Angus paiskas internetti suvesooja singli ''See tunne''.

Pala on pärit maikuus ilmavalgust näinud plaadilt "Angus". Suve jooksul on ansambel andnud Eestis mitmeid kontserte. 

"See tunne“ on lugu mis kirjeldab väga rõõmsat olekut ja jutustab loodusest kui meie hingelähedasemast peoplatsist. See annab edasi mõnusat tunnet ja suvist tooni, kus kuulaja saab ennast hästi tunda,'' ütles Anguse laulja Anton Ventsel. (menu.err.ee)

Kristjan Kasearu sai peaosa seriaalis

Sügisest hakkab Kanal 2 ekraanil jooksma uus komöödiasari, mille peaosas astub üles muusik Kristjan Kasearu.


Tegemist ei ole esimese korraga, kui muusikuna tuntud Kasearu näitlejana kätt proovib. Varem on noormees mänginud Kadri Kõusaare filmis "Magnus" ning teinud kaasa ka erinevates muusikalides.

Kasearu tõdes, et muidugi tunneb ta puudust näitlejakoolitusest, kuid hoolimata sellest on ta enda hinnangul saanud seni hästi hakkama. 

Seriaali originaalosad jooksevad Venemaal ning Eestis vastutab tegevuse eest režissöör Ergo Kuld. Kasearu selgitas, et sarja tegevus toimub peamiselt restoranis ja räägib suhetest sealse personali vahel. Muusik lisas, et on ka sarja originaalversiooni vaadanud ning tal on lihtne end sealse karakteriga samastada.

Alles suve alguses avaldas mees bändiga The Heft uue singli "Tuli ja leegid", mis nüüd muusiku hinnangul uut elu elab.  (menu.err.ee)

Järgmise aasta Eurovisioon toimub Viinis

Korraldajad valisid välja järgmise aasta Eurovisiooni toimumislinna, milleks on Viin.

Pärast pikka otsustamisperioodi teatas Austria ringhääling ORF, et sobiv koht järgmise aasta Eurovisiooni korraldamiseks on Viinis asuv Wiener Stadthalle'i kontserdimaja.

Viini peetakse muusika ja kultuuri südameks Euroopas ning korraldajad lubavad anda endast kõik, et Eurovisiooni 60. lauluvõistlus oleks edukas.

Euroopa ringhäälingute liidu juht Jon Ola Sand on otsusega rahul. Ta on kindel, et linnal on piisavalt kogemusi, inimesi ja vahendeid, et korraldada maailma suurimat meelelahutusüritust.

Informatsioon piletite ja hotellide kohta saabub aasta lõpus, kuid juba praegu on paljud ööbimiskohad broneeritud ajakirjanikele, fännidele ja delegatsioonidele.

2015. aasta Eurovisioonist osavõtjate nimekiri selgub järgmise aasta jaanuaris.

Järgmise aasta Eurovisiooni toimumise kuupäevadeks on 19., 21. ja 23. mai. (menu.err.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap