Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 34
19.08.2014
Super Hot Cosmos Blues Band avaldas uue loo

Super Hot Cosmos Blues Band avaldas kolmanda singli sügisel ilmuvalt albumilt. Lugu kannab pealkirja "Yeah".
Eelnevalt on bänd välja andnud kaks singlit. "Maybe-maybe", millega osaleti ka 2014. aasta Eesti Laulu võistlusel ning "God is Good". Bändi kuuluvad Janno Reim, Mati Sütt ja Ilja Šarapov.
22. augustil astub kollektiiv üles Pärnus, Rock Club Volume'is.

Jarek Kasari plaadiesitlusel kuuleb uut ja vana, saab möllu ja möla

Varem Chalice'i nime all muusikat teinud Jarek Kasari uus album "Liiga palju viiuleid" kõlab muusiku hinnangul selgelt ja kammerlikult.
"Lihtsalt on asju, millest poleks aus end Chalice'i nime taha peites rääkida," põhjendas Jarek nimevahetust.
Kõik lood uuel albumil on kirjutanud, mänginud, laulnud ja lindistanud Jarek ise. Kaasa teevad Anna Põldvee, Evelin Võigemast, Hannaliisa Uusma, Vaiko Eplik, Kostja Tsõbulevski ja Peeter Salmela.
Jarek Kasari plaadiesitluskontserdid "Liiga palju viiuleid" toimuvad 19. augustil kell 19 Sangaste Lossis, 20. augustil kell 19 Põhjaka Mõisas, 21. augustil kell 19 Tartu Raekojas, 22. augustil kell 19 Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus, restoranis Lendav Taldrik. (menu.err.ee)

Würffel juhib Leedu raadiotabelit

Eesti elektropopi trio Würffel on sellel suvel teinud ilma Leedu raadiojaama FM99 edetabelis TOP 33.
Nende kevadel ilmunud singel “Coffee” jõudis seal möödunud nädalal lausa esikohale.
Ansambli Würffel koosseisu kuuluvad Rosanna Lints, Tarvi Kull ja Kaspar Kalluste. Kui loo “Coffee” laulis sisse Marvi Vallaste, siis uuel singlil “Shake It Out” on lauljatariks Rosanna, kes liitus bändiga suve alguses, mil Marvi lapseootuse tõttu ansamblist lahkus. (muusikaplaneet.wordpress.com)

Birgit Õigemeele uus singel räägib tema enda suhte algusest

Lauljatar Birgit Õigemeel avaldas uue singli "Kolm kuud", mis avab tema suhte tagamaid.
"Kolm kuud" on pärit Birgiti viimaselt albumilt "Uus algus".
Birgit tunnistas, et olulised on sõnad, mis räägivad otseselt tema enda elust ja sellest kuidas ta elukaaslasega tuttavaks sai. Loo autoriks on Mihkel Matiisen, kes on Birgiti elukaaslase parim sõber. Nagu ka pealkiri ütleb, räägib lugu sellest, kuidas kaks inimest kolme kuuga lähedaks saavad.
Birgit tunnistas, et pärast viimast albumit ei ole tal olnud aega uusi lugusid salvestada, kuid peab albumit "Uus algus" veel piisavalt värskeks.
Kuigi suvel on Birgitil õnnestunud esineda erinevates mõisates, anda soolokontserte ja osaleda isegi saates "Lauluga maale", kinnitas ta, et leiab piisavalt aega ka pere jaoks.
Praegu kasvab Birgitil kodus kümnekuune poeg Simeon ning lauljatar usub, et ka tema lapsest võib tulevikus muusik saada.
Birgit tunnistas, et ema rollis tunneb ta eelkõige puudust magamisest, sest lapsega tuleb tihti juba varahommikul üles ärgata. Ta lisab et palju tuge annab see, kui kõrval on toetavad inimesed ja perekond. (menu.err.ee)

Curly Strings avaldas uue loo

Selle suve hittbänd Curly Strings andis oma eduka debüütalbumi tuules välja värske singli “Kuule, mees!”.
Uue singli maailma live-esmaettekanne toimub 20. augustil Curly Stringsi suvelõpukontserdil Põlvamaal Varbuse Muusikamõisas. Kontsert “Kauges külas” võtab kokku ansambli tormilise suve ja juhatab külastajad maagilise sügise radadele. Värvi lisavad Kristiina Ehin ja Silver Sepp ning Kalev Lindali Konnakoor. Piletid on eelmüügis Piletilevis. (menu.err.ee)

Merlyn Uusküla avaldas suvise singli

Lauljatar Merlyn Uusküla tõi kuulajateni värske suvise singli, mis kannab pealkirja "Nüüd ma tean".
Suvine video pakatab päikesest ja soojusest ning pakub suvemeeleolu ka siis, kui õues on juba jahe.
Merlynil ilmub novembris tema teine stuudioalbum, millest üle poole on valmis. Naise sõnul tulevad albumile tantsulised lood, paar pala hip-hopi mõjutustega koostöös räpparitega ning sekka mõned rahulikumad laulud.
Septembris plaanib lauljatar korraks ka välismaale põigata ja nädalakese Lõuna-Hispaanias veeta.

Klubis Hollywood annab kontserdi 80ndate seksisümbol Sabrina

23. augustil võib klubis Hollywood näha uue üritustesarja RetroPlanet raames laulmas seksisümbolit ja 80ndate italo-disco kuningannat Sabrinat.
Eksklusiivselt ainult viis korda aastas toimuv üritus toob iga kord lavale ühe suure 80ndate või 90ndate välismaise staari.
Enne ja pärast on võimalik aga nautida ekraanidelt tõeliselt retrolikku videodiskot, kus staari kõik vanad videod ekraanidel meenutuseks ja kaasalaulmiseks jooksevad, et nende järgi tantsu lüüa..
Lisaks ootavad külalisi spetsiaalselt selleks õhtuks paigaldatud retrolikud dekoratsioonid, mis igas vanuses külastaja end noore ja vallatuna tundma panevad.
Klubi pole enam ainult noorte koht! Ka need, kes igapäevaselt ööklubis ei käi, on näidanud korraldajate sõnul huvi vahel jalga keerutada ning nüüd on selleks suurepärane võimalus loodud. (www.delfi.ee)

Joosep Eendra andis esimese raadiointervjuu

Raadios Elmar käis külas noor laulja Joosep Eendra, kes andis oma elu esimese raadiointervjuu. Noormees on 18aastane ning avaldas hiljuti päikeselise suvelaulu "Suvel on hea".
Joosep mängis Elmari otse-eetris ka oma järgmist, veel avaldamata singlit pealkirjaga "Alone".

Noor laulja postitas varem internetti mitmeid oma esitatud kavereid tuntud lugudest. Tänu sellele sai ta kontakti ka Danel Pandrega, kelle kaudu jõudis kuulajateni Joosepi esimene singel "Suvel on hea".

Artjom Savitski avaldas uue laulu "Seistes pilvedel"

Sel nädalal helistasime superstaari saates tuntust kogunud Artjom Savitskile, kellel on valmis saanud uus pala pealkirjaga "Seistes pilvedel".
Laulu autor on Artjom Savitski ise ning salvestati see Kristo Kotkase stuudios. Varem on Artjom enamasti kirjutnud vaid muusikat, seekord on ta aga ka sõnade autoriks. Laulja sõnul on kõige parem, kui sõnad ja muusika sünnivad korraga ja just nõnda selle loo puhul juhtuski.
Artjomi suvi on hästi kulgenud – kuna kevad oli kiire ja tihe, siis võttis noormees suve vabamalt. Mees lõpetas kevadel ülikooli ning sügisest jätkab õpinguid magistriõppes.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge