Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 35
25.08.2014
Jana Kasel ilmus koostöös inglise DJdega uus singel

18. augustil ilmus Jana Kasel uus singel, inglise DJ-de kaasabil valminud lugu "Red Like Fire".
"On alati huvitav teha koostööd inimestega, kes tegutsevad välismaal, sest need projektid tekitavad sideme Eesti ja välismaa turu vahel," kommenteeris koostööd Jana, kes on ka vastilmunud laulu meloodia ja sõnade autoriks. Ta lisas, et oli väga hea meel anda loosse oma panus heliloojana ning ta on alati avatud erinevate huvitavate projektide jaoks. (www.delfi.ee)

Oandu metsas toimub Lauri-Dag Tüüri metsakontsert

Laupäeval, 30. augustil kell 20.00 toimub Lääne-Virumaal asuval Oandu loodusrajal Lauri-Dag Tüüri metsakontsert.
Muusik kommenteerib ise oma metsakontserti nii: “Õhtuhämaruses hakkas niitudele kogunema udu. Põõsast astus välja siil. Peagi oli rebanegi platsis. Öökull surus küünised tugevamalt puusse ja läitis piibu. Paks must kass hakkas ritsikate sirinal nurruma. Algas öö.”.
Lauri-Dag Tüür on helilooja ja kitarrist, kes on õppinud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias elektronmuusikat ja kompositsiooni ning kirjutanud muusikat filmidele ja teatrilavastustele. (menu.err.ee)

Tanja Mihhailova asub näosaate kohtunikupinki

Lauljatar Tanja Mihhailova lööb kaasa telesaate "Su nägu kõlab tuttavalt" uuel hooajal ning temast saab saates kohtunik.
Tanja kui näosaate esimese hooaja osaleja teab, kui suurt vaeva nõuab staaride jaoks paroodianumbriks harjutamine ja etteaste särav esitamine. Isiklik kogemus aitab tal artiste paremini mõista ning on kasuks ka nende hindamisel. Samas lubab Tanja, et leebet kohtunikku temast ei saa.
Kohtunikurollis asub Tanja Mihhailova hindama kaheksat artisti, kellest praeguseks on avalikustatud pooled – Jan Uuspõld, Luisa Värk, Lauri Liiv ja Kristel Aaslaid. (menu.err.ee)

Väelauljad Tom Valsberg ja Jane Kruus annavad hooandjate abiga välja topeltplaadi

Hiljuti elustiilipoe Namaste avanud maailmarändurid Tom Valsberg ja Jane Kruus said valmis topeltplaadiga, millel kõlavad väelaulud, mantrad ja tänulaulud erinevatest kultuuridest.
Plaadil teevad kaasa Indigolastest tuntud Joosep Kõrvits ja Aive Siitan, trummar Ian Mikael Kirss, puhkpillivirtuoos Polina Tšerkassova, draamateatri näitleja Piret Krumm ja üle maailma tuntud muusik Dustin Thomas. (menu.err.ee)

Nädalavahetusel täitus Tartu muusikaga

22.-23. augustini toimus Tartus juba kolmandat aastat järjest Tartu muusikanädal. Tallinn Music Weeki kahepäevane sõsarfestival hõlmas endas klubiõhtuid Tartu Uues Teatris ja päevaseid kontserte Uues Õues, bändikoolitust, töötubasid, pop-up plaadiploodi ja muudki.
Tartu Muusikanädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid oli selle aasta programmis kolm – rahvusvahelist tähelepanu ja autiitleid noppinud Kongo-Soome hiphopi grupp Gracias, postrokki elektroonikaga segav Leedu bänd Without Letters ja tarmukalt üle Euroopa publikut võitev Läti indifolgi kollektiivCarnival Youth.
Eesti muusikat esindasid Popidiot, Faun Racket, Badass Yuki, DVPH ja Sander Reinus.
Koostöös BändiLaboriga toimus ka bändikoolitus.

Elina Born avaldas uue singli "Mystery"

http://static.err.ee/gridfs/359921E11AFF74756123637756F7EEC00ECFC9907EF56430CCFAD5F847946447.jpg?width=1920Lauljatar Elina Born avaldas värske singli "Mystery".
Uue loo autoriks on lisaks Elina Bornile Stig Rästa, Fred Krieger ja Vallo Kikas.
Born on varem rääkinud, et töötab aktiivselt oma debüütalbumi kallal, millel hakkavad kõlama tantsulised lood. Elina tunnistas, et albumi kallal töötamine nõuab väga suurt vaeva ja pühendumist. Stuudios peab palju tööd tegema ja kuigi see võib tunduda ainult lõbus ja lihtne, siis on loominguline töö ka raske ja aeganõudev, sest tulemus peab olema väga hea. (menu.err.ee)

J.M.K.E. tähistab 25 aasta möödumist albumist "Külmale maale"

Tänavu möödub 25 aastat kui J.M.K.E. ilmutas albumi "Külmale maale" ning ansambel kavatseb seda sündmust ka vääriliselt tähistada.
Albumilt pärinevad J.M.K.E. surematud hitid "Tere perestroika", "Valge liblika suvi", "Elab veel Beria", "Internatsid" ja paljud teised lood. 18. oktoobril tähistab J.M.K.E. kontsertklubis Rock Cafe albumi ilmumist kontserdiga, kus kantakse ette kõik albumil leiduvad lood.
Kontserdi erikülalistena astuvad lavale Delirium Brothers ja 1996. aasta koosseisuga ansambel Kurjam.
1988. aastal pidi Soomes, Kannakses esinema jõuk noori ehk punkbänd Eestist. Halva eeskuju märgina nõukogude-noortest ei saanud nad aga viisasid. Esinema võeti kohalik Fucking World. Kontserdi piletitulu lubati aga anda Eesti noorsoole. Tekkis küsimus, kuidas seda üle anda – kas saata näiteks ümbrikuga posti teel pakk kitarrikeeli.
Lõpuks otsustasid Joose Berglund ja Jorma Ristilä, et nende rahade eest antakse hoopis leiduvatest Eesti bändide lindistustest välja singel. Asjade arenedes anti välja kaks singlit, millest üks oli J.M.K.E. "Tere perestroika".
Tol hetkel polnud veel ideedki, et sellest võiks saada plaadifirma Stupido Twins algus. "Tere perestroika" tõusis aga Soome Top 10 edetabelisse ning edasine on juba ajalugu. Novembris 1989 ilmunud J.M.K.E. esikalbumi väljaandmiseks loodi firma Twin Tone Oy, mis on nüüdseks välja andnud J.M.K.E. loominguga seitse albumit ja kogumikku. (www.piletilevi.ee)

Epp Kõivu „Linn on minu“ sai muusikavideo

Populaarne muusikapala "Linn on minu", mille lauljatar Epp Kõiv alles vaikselt hakkab inimestele tuttavaks saama, sai rütmile taustaks ka ilmeka pildirea, kus tegevuse keskmes on pidutsemine.
Video autorid on Kristian Künk ja Kaido Kabral ning osades on Demie ja Triin Toomsalu. Peokaadrid on filmitud klubis Hollywood.
Hiljuti avaldas Epp Kõiv uue singli pealkirjaga „Naerukajakad“.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge