Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 36
01.09.2014
Ansambel The Sun avaldas muusikavideo oma värskeimale loole "Ootab veel palju ilusaid maid"

The Suni laulja Tanel Padari sõnul on bändi viimasest videost möödas omajagu aega, seetõttu otsustati oma fänne rõõmustada millegi täiesti uuega video näol. Ta lisab, et „Ootab veel palju ilusaid maid" on saanud muusikapalana väga sooja vastuvõtu ja läheb raadiotes inimestele hästi peale, loodetavasti meeldib siis ka video.
Padari sõnul on hea meel, et bänd sai oma videotegemisse kaasata tõelistest proffidest koosneva meeskonna ja tänu sellele on tulemus on selline, millega võib ainult rahul olla.
Video valmis produktsioonifirmas Allfilm, režissööriks on Andzei Matsukevits, operaatoriteks Heiko Sikka ja Roman "Vanaisa" Neimann ning peaprodutsendiks Dagmar Mäe. Video valmimisele pani õla alla tehnoloogiafirma Starman, kellega The Sun sõlmis sel suvel pikaajalise kahepoolse koostöölepingu. "Ootab veel palju ilusaid maid" on The Suni värskeim singel, mis jõudis avalikkuse ette juuli lõpus. Loo viisi autor on kogu The Suni kollektiiv, sõnad on kirjutanud Aapo Ilves.
Laul kõneleb piiride murdmisest tänapäevases maailmas, kus me oleme ühtaegu igas mõttes vabamad kui kunagi varem, aga samal ajal hõivatuimad kui kunagi enne. Loo läbivaks sõnumiks on teadmine, et homme on alati parem ning kunagi ei tasu jääda enda või maailma poolt loodud "seinte" vahele kinni. (www.ohtuleht.ee)

Rolf Roosalu teeb akustilist plaati

Juba paari kuu pärast peaks Rolf Roosalu valmis saama akustilise albumi, mille tegemiseks kogub muusik toetust Hooandja portaalis.
Rolfi sõnul on ta tänu kontsertide külastajatele saanud palju positiivseid mõtteid seoses oma lugude akustiliseks arranžeerimisega. Kümne aasta jooksul on kogunenud Rolfi repertuaari palju häid laule, mis võiksid saada uue kuue ja akustilise kõla. Ööd ja päevad seda ideed mõlgutades on mees nüüd jõudnud sinnamaani, et head pillimehed plaadi tarvis on leitud ja lugude paremikki välja valitud. Kindlasti ei puudu valmivalt albumilt lood: “Ingel”, “One On One”, “Unustan sind” jne.
Kuna idee on alguse saanud muusika kuulajatelt, siis pöördubki Rolf abipalvega just oma kuulajate poole.
Omapoolse laulusoovi, mis plaadil kindlasti olla võiks, saab esitada Rolfi FB’i lehel www.facebook.com/rolfjroosalu. Enim nimetatud lood pääsevad paremiku hulka!
Kauamängivat saab kuulata juba oktoobris! Plaadiesitlus on plaanis teha oktoobri keskpaigas.

Noored Eesti muusikud Eiko ja Ave Altmäe avaldasid uue singli "Quasimodo"

„Quasiomodo“ sõnade autorid on Eiko ja Ave Altmäe, muusika on laulule loonud Eiko. Raplamaalt pärit Eiko ja Ave Altmäe on õde-vend, kes tegelevad koos laulmise ja lugude kirjutamisega.
Laulmisega on nad tegelenud juba väikesest saadik - kooliajal käisid nad kõikvõimalikud koorid ja laululaagrid läbi. Avel oli ka oma tüdrukuteansambel. Solistidena võtsid nad osa erinevatest kohalikest lauluvõistlustest. Tõsisemaid suhteid muusikaga hakkasid noored lauljad looma umbes 6 aastat tagasi. Eiko tundis huvi räppimise vastu ning pani seejärel õe laulma tausta ja lugude refrääne.
Hetkel panevad Eiko ja Ave kokku oma debüütalbumi materjali. Mõlemad on valmis panustama muusikale nii palju kui võimalik - armastus muusika vastu on neid saatnud väikesest peale ja muutnud venna õe suhte veelgi erilisemaks.

Grete Kleini värske sügissingel räägib kaunist kodumaast ja ööelust

Grete Kleinil ilmus värske sügissingel, mis kannab pealkirja "Eestimaa öö". Muusika ja viisi on produsteerinud Eesti muusikataeva tõusev täht Lenny La Vida ning sõnade autor on Kanal 2 reporter Jaanus Koort.
Diskolikult hoogne lugu räägib sellest, kui hea on Eestimaal elada, olla ja pidutseda. Grete on enda sõnul tõeline Eesti fänn ning näeb oma tulevikku kindlasti Eestiga seotuna – ära minna pole plaanis.
Lisaks hoogsale loole on kokku pandud ka muusikavideo, mis on filmitud Eestimaa erinevates ööklubides Grete Kleini kontserdi ajal. Need, kes on käinud kontserditel, võivad ka ennast muusikavideost leida.

Kristjan Kasearu ja Elisa Kolk otsivad vastust küsimusele, mis on armastus

Lauljatar Elisa Kolk andis välja uue muusikavideo, milles lööb kaasa ka muusik Kristjan Kasearu.
Laul kannab pealkirja L.O.V.E. ning otsib vastust küsimusele, mis on armastus.
Loo muusika autor on Anterro Ahonen, sõnad kirjutas Elisa Kolk. Laulavad Elisa Kolk ja Kristjan Kasearu. (menu.err.ee)

Möku Tänavamuusika tõi Tartu kesklinna üle tosina artisti

27.-st 30. augustini toimus Tartus Rüütli tänaval Möku baari ees järjekorras juba neljas Möku tänavamuusika festival.
Kokku esines festivali raames 16 erinevat ansamblit ja üksikesinejat, kes esitasid oma loomingut võimalikult lihtsas ja akustilises vormis. Ürituse eesmärk oli õhutada inimesi märkama head esinejat ja nagu tänavamuusika kultuuris kombeks, neile jootraha jätma.
Möku on Tartu baar, mis hoolimata oma väiksusest majutab mitmeid kultuurisündmusi. Lisaks Tänavamuusikale on Möku olnud kaks aastat koduks ühele Tartu Indiefesti mitmetest lavadest, samuti Comedy Estonia populaarsetele stand-up-õhtutele.

Noortebänd 2014 alustab eelvoorudega

Noortele mõeldud muusikakonkurss Noortebänd 2014 alustab septembri alguses eelvoorudega.
Harjumaa konkurss toimub 8. ja 9. septembril Tallinna Noortenädalal Rotermanni kvartalis, Tartumaa konkurss leiab aset 21. septembril Tartus Genialistide klubis. Registreerimine noorteansamblite piirkondlikele konkurssidele on avatud kuni 31. augustini, teatavad korraldajad.
Osalemiseks peab kollektiiv koosnema vähemalt kahest kuni 26-aastasest noorest, kes kõik muusika loomisest laval aktiivselt osa võtavad. Repertuaar peab olema omalooming, muusikastiil ei ole seejuures oluline. Bänd tuleb registreerida Noortebändi kodulehel www.noorteband.ee, kus tuleb kirjutada ansamblist lühitutvustus ja lisada demolugu.
"Ootame rohket osavõttu, sest just teie pärast, noored muusikud, me seda konkurssi korraldamegi, et üheskoos rikastada Eesti muusikamaastikku ning tutvustada seda välismaalgi," ütles konkursi peakorraldaja Märt Truman.
Piirkondlikest eelvoorudest valitakse välja üks bänd, kes pääseb otse riikliku Noortebänd 2014 konkursi eelvooru ega pea osa võtma demovoorust. Eelvoore hindab ja edasipääsu õiguse annab žürii. (menu.err.ee)

Helen Adamsoni kiusamisvastase video tegemisele andis hoogu ka Toomas Hendrik Ilves

Eesti president Toomas Hendrik Ilves andis hoogu Helen Adamsoni kiusamisvastase muusikavideo projektile, mis kogub toetust portaalis Hooandja.
Heleni sõnul on ta ise olnud koolikiusamise ohver, ja seetõttu teab, kui raske on sellega toime tulla ning mida tunneb laps, kes on koolis kaaslaste poolt tõrjutud. Seepärast on naine pannud muusikasse oma tunded ja soovib läbi selle kuulajatele edasi anda mõtet, et iial ei tohi anda alla, kaotada eneseusku ning jätta kõrvale oma kirgi ja soove. Takistuste ees ei tohi kohkuda, vaid tuleb endale kinnitada, et kui on olemas piisav soov, on alati ka võimalus, mida iganes ellu viia.
Helen loodab, et see video toob kuulajateni ühiskonna probleemsed kohad ja aitab kiusajatel mõista valet käitumisviisi ning eelkõige aitab kiusatavatel uskuda endasse ja leida julgust ja jõudu raskest olukorrast väljapääsemiseks. (www.delfi.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap