Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 37
08.09.2014
Ansambel Sunset Waves avaldas oma teise singli

Sunset Waves on uus bänd, mis algselt mängis nii eesti kui ka inglisekeelset muusikat, nüüd aga on mehed peamiselt eestikeelsete laulude peale üle läinud.
Bänd teeb enda sõnul pop-rocki ning on tegutsenud umbes kaks aastat. Ansambli loomine oli loomulik, istuti sõpradega koos ning otsustati bändi tegema hakata. Laulja Roland Saksi sõnul ei usutud algul, et nende lood ka raadiotesse jõuavad. Oma lugu raadiost kuulda on tema sõnul ikka väga hea tunne.
Sunset Waves on siiani pigem stuudios lugusid teinud, kuid hetkel harjutatakse ka kontsertide jaoks.
Nii bändi eelmine singel “Ei tantsi”, kui ka uus lugu “Minema pean” on bändiliikmete endi kirjutatud. Uus lugu räägib sellest, kuidas poiss peab sõjaväkke minema ning tüdruk jääb kurvalt teda ootama.
Sunset Waves näeb hetkel kõvasti vaeva ning noored muusikud püüavad saada sel aastal ka Eesti Laulu konkurssile.

Värske kodumaise pop-rokkpundi Pärl esimeseks singliks on "Kolm võlusõna"

Sel aastal loodud värske kooslus Pärl avaldas 1. septembril oma esiksingli “Kolm võlusõna”.
Lugu “Kolm võlusõna” on bändi eestvedaja ja laulu autori Tarvo Valmi sõnul elust enesest: “Kohati tundub, et sõna “seks” või see tegevus on tabu ja inimesed punastavad, kui sellest jutt on. Ma nüüd ei mõtle, et kohutav orgia peaks valla pääsema, aga üldistan seda kõike, mis me ümber toimub – inimesed võiksid asju vabamalt võtta. Olgem tolerantsemad ja toredamad üksteise vastu ja armastagem oma inimesi. Ja huumorit ärgem ka unustagem!”
Seni raskemat muusikat teinud Valm selgitab ka, et on loominguliselt nagu Tuhala nõiakaev, mis ajab kogu aeg üle, seega peab ta sellele kõigele väljundi leidma. Samas tahtis mees proovida kätt ka Eesti muusikamaastikul, nagu on seda teinud The Sun ja Smilers.
Bändi lauljaks on 26-aastane Keila tüdruk Pille Rand, kelle sõnul saab bändi tegemine põnev olema.
Pille Rand on varem sootuks süngemat lauluhäält näidanud death-metal ansamblis Human Ground. Pärlile lisavad muusikalist helki Tanel Padar & The Suni ridades mängiv kitarrist Tarvo Valm ja ansamblist Me, Myself and I tuntud Silver Suu kitarril, Joel Berg basskitrarril ning Meelis Kasepalu trummidel. (menu.err.ee)

Ansambel PS Troika avaldas uue loo pealkirjaga „India disko“

PS Troika avaldas värske singli, mil pealkirjaks “India disko”. Laulu eestikeelse teksti autor on Allan Sarri ning lauluga koos ilmus ka video. Tegemist on palaga PS Troika tulevaselt kauamängivalt "Vennasrahvaste laule ja meloodiaid". Loos on vihjatud kunagisele India kultusfilmile "Diskotantsija".

Merili Varik avaldas muusikavideo Kataloonia iseseisvuse toetuseks

Lauljatar Merili Varik avaldas värske muusikavideo loole “It’s Time”.
Sõpruse Puiestee, Metro Luminali ja Vennaskonna paljude laulude sõnade autor, luuletaja ja kirjanik Mait Vaik kirjutab värske loo kohta: “Merili Variku video ja lugu “It’s Time” Kataloonia iseseisvuse toetuseks! Algne, eestikeelne ja elektrooniline versioon loost on nii Merili Variku sooloplaadil “Kas tõesti” ja Sõpruse Puiestee plaadil “Planeetidegi vahel kehtib raskus”.”
Värske muusikavideo filmiti 1. augustil Barcelona fotostuudios.

Marten Kuningas sai valmis albumi "Praktiline mees"

2012. oma debüütalbumi "Janu" välja andnud Marten Kuningas on valmis saanud teise kauamängiva "Praktiline mees".
Albumi "Praktiline mees" salvestamiseni viisid Marteni sisekaemused seikadest kummaliste naabritega või tagurpidi sõnadest. Uus album kõlab süngemalt ja eksperimentaalsemalt kui esimene, aga on see-eest peaaegu täiuslik ning universaalselt eesti keeles.
Kuningas esitleb oma värsket albumit, üheksandal septembril Tartus, 11. septembril Tallinnas ja 16. septembril Käsmus, kust kõik alguse sai.
Poelettidele jõuab CD septembri lõpul ning vinüüle saab koju viia jõuludeks.

Els Himma: kuulsus ei ole asi, mida iga hinna eest taga ajada

Poolsada aastat lauljana leiba teeninud Els Himma ütleb, et kuulsus ei ole asi, mida iga hinna eest taga ajada ja igatseda.
"Paljud soovivad kiiresti kuulsaks saada, aga mina arvan, et sellele üks noor algaja laulja küll lootma ei pea ega mõtlema," rääkis Himma Õhtulehele.
Himma sõnul tasuks esialgu mõelda sellele, kuidas õppida, harjutada, oma vaimseid võimeid arendada - sellest oleneb, mis edasi saab - vähe on abi kaunist häälest, kui pole mõistust, töökust ning andekust, sest nendeta ei jõua kaugele.
Himma tunnistas, et kui tema 23-aastasena lavalaudadele astus, siis kuulsusest ei osanud ta veel mõeldagi. "Mina tahtsin laulda, minule meeldis muusika - kõigepealt peab olema hirmus tahtmine ja suur suur soov muusika sees olla - seejärel töö ja kõige viimasena tuleb ehk ka kuulsus, aga selle peale ei tasu mõelda, kuulsus ei ole küll asi, mida väga igatseda ja iga hinna eest taga ajada," ütles ta.

Peer Günt esineb esmakordselt Rock Cafes

Soome väsimatu rokkmuusikaansambel Peer Günt esineb 4. oktoobril esmakordselt Rock Cafes, kontserdi erikülalisena astub üles Kolumbus Kris.
Kouvolast pärit Soome rokilegend Peer Günt moodustati juba 1976. aastal. Tuntus saabus albumitega "Peer Günt" (1985), "Backseat" (1986) ja "Good Girls Don't..." (1987). Album "Backseat" ilmus kassetina ka Nõukogude Eestis ning lood "Boys Are Here", "Backseat", "I Take Your Money (And Honey)" olid ürituse korraldajate andmetel tõelised rokihümnid..
Üheksa stuudioalbumit välja andnud bänd ei näita ka pärast pea 40 aastat tegutsemist väsimuse märke. Läbi aastate on bändis vahetunud nii bassimängija kui trummar, kuid laulja-kitarrist Timo Nikki on vankumatult paigal.
Vanemad rokisõbrad meenutavad siiani hea sõnaga 1988. aastal jäähallis kaht järjest väljamüüdud Peer Günti kontserti. Toona soojendasid põhjanaabreid G.G.G. ja Kolumbus Kris. 4. oktoobril pakub Kolumbus Kris tuge ka seekord. (menu.err.ee)

Tõnis Mägi osaleb sel aastal saates “Laula mu laulu”

Telesaate “Laula mu laulu” uues hooajas lööb teiste muusikute seas kaasa ka legendaarne Tõnis Mägi.
Portaal Elu 24 kirjutab, et Tõnis Mägi ütles mitu korda ära, enne kui nõustus saates osalema.
Mehe sõnul on ta saadet “Laula mu laulu” näinud ning talle meeldis. Möödunud aasta saadet vaatasid tema tütred ja siis jäi temagi seda jälgima. Saade oli lõbus ja nüüd otsustas Mägi väljakutse vastu võtta ja vaadata, mis saab.
Tõnis Mägi sõnul pakub ilmselt väljakutset see, et laulda tuleb teiste laule. Ta kinnitab, et mõne saates osaleja laule teab ta väga hästi, mõningate nooremate laule aga vähem.
Tõnis Mägi tõdes intervjuus Elu24-le, et saate üks kihvtimatest asjadest ongi see, et muusikud saavad olla omavahel koos ja suhelda, sest muidu muutub inimene liiga eraklikuks.
Nädal aega ühes majas koos elada pole muusiku jaoks mingi uudis ega väga suur väljakutse, sest varasematel aegadel sai seda palju tehtud.
Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?