Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 38
17.09.2014
Laura Remmel kogub Vilkuvate porganditega hoogu debüütalbumiks

Lauljatar Laura Remmel teeb ansambliga Carrot Lights ettevalmistusi uue ja põneva
albumi avaldamiseks.
Carrot Lights ehk vilkuvate porgandite trio koosneb kolmest innukast tegelasest, kes
viljelevad improvisatsioonilist muusikat, mida, kui tahta, võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise muusikažanri alla.
Lisaks Laurale kuuluvad triosse ka Joel-Rasmus Remmel, kes mängib klaverit, ja Kaspar Kalluste, kes musitseerib trummidel.
Trio debüütalbum “Carrot Lights” on inspireeritud vabalt koosmängimise rõõmust.
Plaat sai salvestatud augusti lõpus ning praegu tegeleb trio produtsent Kaspar toormaterjali töötlemisega. Album valmib oktoobri lõpuks ja siis toimuvad ka plaadiesitluskontserdid: Tallinn Fashion Weekil 26.oktoobril, jazziklubis Philly Joe's 28.oktoobril ning Tartus IdeeJazzil 31.oktoobril. Soovijad saavad albumi valmimisele kaasa aidata Hooandjas. (menu.err.ee)

Ansambel Põhja-Tallinn kaotas jälle ühe bändiliikme

Kui möödunud aastal lahkus ansamblist Põhja-Tallinn lauljanna Maia Vahtramäe, siis
suve lõpu seisuga on kollektiivi jätnud ka laulja Risto Vürst, esinejanimega Fate.
Bändiliikme Jaanus Saksi sõnul ollakse omavahel sõbrad olnud juba kümme aastat ja sõbrasuhteid Risto lahkumine ei muuda. Ta lisab, et ükski lahkuminek ei ole positiivne, kuid Põhja-Tallinn läheb samamoodi edasi, uusi liikmeid ei otsita ja ette lubatud projektid viiakse koos lõpuni.
Risto kinnitas, et otsus tuli pärast pikka, suvi läbi kestnud kaalumist. "Otsustasin, et pean oma tegemistega jätkama, lahku läksime sõpradena." (menu.err.ee)


Räppar HVNS kogub internetis populaarsust

Räppar HVNS tunnistas, et on üllatunud, kui paljudele inimestele tema viimane singel "Inglid hoiavad silma peal" korda läheb.
Muusiku viimast singlit "Inglid hoiavad silma peal" on Youtube'is vaadatud juba üle 60 000 korra.
HVNS alustas oma karjääri 2007. aasta jaanuaris, kui otsustas oma sõnasihiku esmakordselt proovile panna ja hakkas osalema erinevatel räpivõistlustel.
2012. aastal võttis noormees asja kätte ning avaldas oma esimese mixtape'i, mille ta algusest lõpuni kodus lindistas.
2013. aastal avaldas HVNS järgmise mixtape'i "Terve linn magab", kus kõlas ka singel "Tere hommikust", mis jõudis hip-hopi aastaauhindade jagamisel kolmandale kohale.
Nüüd plaanib mees 2015. aasta kevadel midagi uut välja anda ja vaadata, mis edasi juhtuma hakkab. (menu.err.ee)


Marten Kuninga bänd avaldas uue singli pealkirjaga „Jää”

Marten Kuninga bänd andis välja uue singli äsja ilmunud plaadilt „Praktiline mees”. Värske singel „Jää” põimib endasse vanakooli kantriroki elemente ning sõnad kirjeldavad tunnet, kui miski ei liiguta enam, ent sooviks leida seda õiget hetke, mis suudaks ükskõiksuse sulatada.
Uuelt kauamängivalt on seni üllitatud singel „Tagurpidi vaal”, mis pärjati käesoleva aasta aprillis Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsiooni konkursi peaauhinnaga.


Trad.Attack! läheb ühepäevasele tuurile

Kuigi pärimusmuusika ansambel Trad.Attack! on tegutsenud vaid üheksa kuud, on nad jõudnud koguda juba 3000 Facebooki fänni ning püstitanud isegi saalirekordi. Järgmisel nädalal läheb ansambel aga ühepäevasele tuurile.
Bändiliikme Sandra Sillamaa sõnul läheb bändil hästi. Edu näitab ka see, et sel aastal välja tulnud EP “Trad.Attack!”, anti juba kordustrükki.
Pärast tihedat suve, kuhu mahtus ka Positivuse festival, korraldab bänd aga ühepäevase tuuri, mille käigus esineb ansambel kaheksas erinevas kohas. Kokku mängitakse igas kohas 20 minutit. Tuur toimub 17. septembril.
Trad.Attack! koosneb kolmest kaunist, energilisest ja üllatusi täis muusikust - Sandra Sillamaa (Eesti torupill, parmupill, saksofon, hääl), Jalmar Vabarna (12-keelne kitarr, hääl), Tõnu Tubli (löökpillid, hääl). (menu.err.ee)

Kaksikutest lauljad tegid bändi nimega WE

Raadiosse Elmar jõudis täiesti värske kollektiivi WE esimene singel. Bändi panid kokku kaksikutest lauljad Vivi ja Viveli Maar, kes alustasid muusikuteed juba pisipõnnidena ETV lastelaulustuudios ning laulnud on nad kogu elu. Nüüd on õed loonud popmuusikat viljeleva ansambli nimega WE.
Bändi esimene singel on kantrihõnguline ning kannab pealkirja “Word got out”. Lugu valmis koostöös Raul Ojamaa, Siim Avango, Mikk Simsoni, Kaarel Tamra ja Erki Pärnojaga.

Ansambel Hangover avaldas laulu pealkirjaga „Sõltumatu“

Värske rockansambel Hangover on välja andnud oma esimese laulu pealkirjaga “Sõltumatu”. Kollektiiv sai kokku suve alguses ning mängib nii eesti kui ka ingliskeelset muusikat. Bändi on mõjutanud Super Hot Cosmos Blues Band, aga näiteks ka Terminaator ja The Sun.
Esimene singel “Sõltumatu” jutustab tänapäeva inimesest, kes saab lõppkokkuvõttes loota vaid iseendale. Lugu räägib sellest, kuidas inimesed elus kõrvetada saavad ning mida nad saadud õppetundidest kõrva taha panevad. Bändi laulja ning laulu autori Martin Teichmanni sõnul peaks iga inimene ennast selles loos mingil moel ära tundma.

Merle Lilje avaldas uue laulu pealkirjaga „Sild“

Sädelev ja igavesti nooruslik Merle Lilje avaldas uue laulu pealkirjaga “Sild”.
Tegemist on ühtlasi esimese palaga Merle tulevaselt sooloplaadilt.
Merle Lilje sai tuntuks ansamblis Laine, kus ta laulab tänaseni ning lisaks on laulja olnud ka ansambli Viru Trio liige.
Alates 2012. aastast teeb ta aktiivselt koostööd Toivo Asmeri ja Peeter Kaljustega ning nendega koostöös on sündinud rahvalikud hitid “Saatus”, “Päikest”, Soov”,"Koduküla nõmmed" jne
Vaatamata kauaaegsele karjäärile on Merle Lilje jätkuvalt populaarne ja valmistab praegu ette uut sooloplaati.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap