Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
23.09.2014
Rolf Roosalu igatseb Eesti Laulule

Eesti Laulu veteran Rolf Roosalu, kes sel aastal konkursist kõrvale jäi, tunnistas, et kandideeriks lauluvõistlusele taas hea meelega.
Rolf lisas, et kindlasti tuleb lähiajal välja ka tema uut materjali ning kui on sobiv laul, saadab ta selle Eesti Laulule.
Muusik ütles, et leekidega enam laulukonkursil ei löö ning kui tõesti sünnib paar sobivat lugu, annab ta neid kuulata oma muusikutest ja mittemuusikutest sõpradele.
Rolf osales Eesti Laulu konkursil viimati 2013. aastal looga "With U". (menu.err.ee)

Laura Remmel ja Carrot Lights avaldasid värske loo

Laura Remmel ja ansambel Carrot Lights on saanud valmis esimese laulu uuelt plaadilt ning see on nüüd kuulajate rõõmuks ka internetis saadaval.
Uus laul kannab pealkirja "Dii Džii" ning see on osa bändi värskest muusikakogumikust.
Carrot Lights ehk vilkuvate porgandite trio koosneb kolmest innukast tegelasest, kes viljelevad improvisatsioonilist muusikat, mida, kui tahta, võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise muusikažanri alla.
Lisaks Laurale kuuluvad triosse ka Joel-Rasmus Remmel, kes mängib klaverit, ja Kaspar Kalluste, kes musitseerib trummidel.

Ansambel Wilhelm kogub Hooandjas toetust oma debüütplaadi väljaandmiseks

Wilhelm on kollektiiv, mis sai alguse 2012. aasta detsembris, kui Anett Kulbin
kutsus oma koolikaaslased Heino Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist ühte
projekti mängima. Kuna koosmäng klappis väga hästi, sai algsest ühekordsest
projektist töötav koosseis, mis hakkas vaikselt lugu loo haaval omaloomingut
kirjutama.
Pooleteise tegutsemisaasta jooksul on ansambel jõudnud mitmete suurte konkursside finaali – sealhulgas näiteks Noortebändide konkurss ja Eesti Laul. Lisaks saadi tuult tiibadesse ka tänavuselt Tallinn Music Weekilt, mille kaudu oli Wilhelmil võimalus anda üks nende parimaid kontserte Baltikumi suurimal muusikafestivalil Positivus 2014.
Tänaseks päevaks on bändil valmis terve plaadi jagu folgi sugemetega indie-pop lugusid, mida ansambel soovib nüüd kõigiga jagada ja selleks ootavad nad ka Hooandjas toetust.
Ansamblisse Wilhelm kuuluvad: Anett Kulbin, Kaisa Neitsov, Lauri Kadalipp, Paul Neitsov, Jorven Viilik ja Kristjan Mängel. (www.hooandja.ee)

Epp Kõiv avaldas esimese singli debüütalbumilt

Peale Epp Kõivu hoogsaid suvelugusid "Linn on minu" ja "Naerukajakad (Selle õhtu
panen loopima)", valmistub noor lauljatar debüütalbumi avaldamiseks. Möödunud nädalal avaldas laulja ka albumi esimese singli.

Epu uus singel "Seiklus" on jazziliku astumisega pala, mille kohta Epp ise märgib, et ta on muusikaliselt jõudnud justkui tagasi juurte juurde. Uus pala on esimene singel Epu tulevaselt debüütalbumilt, mille helipilt on mõnevõrra teistsugune kui eelmistel raadiosinglitel. Albumilt leiab tõeliselt värvikireva žanriassortii, taustu ja meeleolusid on mõjutanud nii jazz, downtempo ja hip-hop kui ka elektrooniline tantsumuusika, alternatiivpopp ja palju muud.

"Seikluse" tausta on produtseerinud Mikk Siemer, kes on ühtlasi ka sõnade autor.
„See on teelolemise lugu. Eks me oleme kõik enamiku ajast teel, olgu siis sihtpunktiks kauged maad või rahulolu iseendaga. Tähtis on mitte pilku kaugusesse lukustada, vaid teekonda nautida ja vahest polegi vaja liiga kaugele vaadata, et midagi ilusat leida," kommenteeris Siemer.


Eesti Laul 2015 alustab veidi muutunud aegade ja reeglitega

Lauluvõistlus on tagasi ja ootab osalema uut Eesti muusikat. Eelvooru oodatakse laule
kuni 1. detsembrini 2014 ning finaalkontsert toimub 21. veebruaril 2015.

Eesti Laul 2015 toob endaga kaasa muudatusi. Saateperiood on liikunud varasemaks,
võitja kuulutatakse välja juba 21. veebruaril. Teine muudatus on sisuline, senise kahe
superfinalisti asemel jääb esikoha eest viimases voorus võistlema kolm laulu.

Eesti Laul 2015 produtsendi Heidy Purga sõnul annab uute reeglitega superfinaal
publikule suurema valikuvõimaluse oma hääle andmisel ning tekitab tihedama
võistlusmomendi. “Loodetavasti ei jäta see olukord kedagi külmaks kui nende lemmiku saatus hakkab sõltuma just superfinaali hääletusest,” kommenteeris Purga.
Eelmisel aastal esitati konkursile rekordiline hulk heliteoseid - 188 muusikapala, kokku on läbi aastate osalenud ligikaudu tuhat laulu. Konkursil osalemine pakub muusikutele väga hea väljundi enda tutvustamiseks.

Eesti Laulu ajalugu on siiani näidanud, et publiku tähelepanu ja poolehoiu võidavad sageli ka need, kes ei ole esikohal. Winny Puhh lõpetas peale 2013 aasta finaali Rick Owensi moeshowl ning andis just välja uue albumi. Tanja tihe esinemisgraafik on teda viinud paljudele lavadele siin ja sealpool riigipiiri. Super Hot Cosmos Blues Band lihvib oma peatselt ilmuva albumi viimaseid lugusid ja toob igale kontserdile hulga publikut.

Elina Born plaanib edaspidi ka ise lugusid kirjutada

Lauljanna Elina Born valmistab ette oma debüütalbumit ning tunnistab, et edaspidi plaanib ta ehk lugusid ka ise kirjutada, kuid see nõuab temalt veel aega.
Elina esikalbumil kõlavad kõik laulud inglise keeles ning selle valmistamisel on talle abiks Stig Rästa, Fred Krieger ja Vallo Kikas.
Oma muusikavideote alt on Elina leidnud rohkesti ka julgustavaid ja kiitvaid kommentaare. Sageli peab ta aga tunnistama, et kodumaised kuulajad ei tea tema laule kuigi palju ning peavad neid välismaa artistide loominguks.
Debüütplaadi loodab Elina saada valmis veel selle aastanumbri sees. (menu.err.ee)

Renate valmistab ette uut albumit

Pärast tihedat suveaega valmistab lauljatar Renate ette oma uut albumit ning paljudele üllatuseks on tema käe all valmimas ka luulekogu.

Idee anda välja oma luulekogu tuli sellest, et lisaks lauludeks saanud tekstidele oli Renatel ka avaldamata materjali kogunenud omajagu. Laulja sõnul oli luulekogu idee juba varem jutuks tulnud tiimisiseselt, ning asjad kulgesid oma loogilist rada mööda.

See sügis pakub Renatele ka palju huvitavaid esinemisi ning suure osa ajast veedab lauljatar stuudios, et uue albumi laule salvestada. Järgmine singel ilmub Renatel oktoobris koos muusikavideoga.

Uue albumi salvestamine on lauljatari hinnangul väga suur töö, iga laul peab saama oma parima kuju, et pärast valmimist edasi elada. Uus album kannab nime "Teekond Hingeni" ning see ilmub juba järgmise aasta alguses.

"Teekond Hingeni" on Renate kolmas album, oma esimese kauamängiva "Sahtlissekirjutatu" andis Renate välja välja 2011. aastal.


Helen Adamson avaldas koolikiusamise vastase video

Helen Adamson avaldas koolikiusamise vastase video "Sing it" ning avaldas lootust, et muusikavideo aitab kiusajatel mõista, et inimesed on erinevad.
Helen kogus video jaoks raha portaalis Hooandja ning on tänulik kõigile headele inimestele, kelle kaasabil see projekt tehtud sai. Lauljatar loodab väga, et see tõesti aitab ka neid inimesi, kes on kiusatavad ja võib-olla aitab kiusajatel aru saada, et ka pelgalt sõnad võivad inimesele väga haiget teha.
Lauljatari sõnul annab video selge pildi, et inimesed võivad olla erinevad, nad ei pea olema ühesugused, aga nad on ikka suurepärased täpselt sellistena nagu nad on ja tehes seda, mida armastavad.
Helen suundub koos Margus Vaheriga ka koolidesse loenguid andma, et kiusamise vastu võidelda. Teavitustöö on suunatud lastevanematele, et nemad märkaksid oma lapsi.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge