Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
29.09.2014
Anu Taul sai valmis värske singli

Muusik Anu Taul rõõmustab kuulajaid uhiuue singliga "Tuulekellä" ning laul on saanud ka kena videokuue.

Anu sõnul räägib see lugu edukast naisest, kellel on kõik justkui olemas. Kõik, mida ühiskonnanormid temalt nõuavad ja enamgi veel, on saavutatud. Ometi kannab ta endas pidevat rahutuse ja rahuldamatuse tunnet. Naine on otsustanud end kuldpuurist välja murda ning asub järgima ürgvana kutset. Teekonnal jõuab ta lähemale ka iseenda olemusele.
Laulu viisi ja sõnad kirjutas Anu Taul, bassipartii mängis sisse Marti Tärn, trummidel musitseeris Reigo Ahven ning elektrikitarri partiide ja efektide eest kandis hoolt Andre Maaker.

Katrin Ruuse üllitas Ardi Kaljuveega kahasse vinge klubihiti

Katrin Ruuse, kes on osalenud ka saates “Eesti otsib superstaari” ning muusik Ardi
Kaljuvee, said valmis rütmika tantsuloo “Tell Me”, mille video filmiti Rhodosel, Kreekas.

Loo produtsendiks on Lenny LaVida aka Lauri Lembinen, kelle sõnul tundus lugu juba esimese instrumentaaldemo faasis selline, et jääkski kuulama ning kui vokaal salvestatud sai, tuli tõelist elu veelgi juurde. Mees on tulemusega igati rahul ning tunneb rõõmu, et sai selles projektis käed külge panna.

Loo sõnade ja viisi kaasautor Katrin Ruuse tunnistab, et lugu sündis
eksperimenteerimise käigus. “Laul “Tell Me” räägib keerulistest suhetest. Eks see olegi tihtipeale nii, et laulda on kergem kui rääkida, ehk siis las lugu iseloomustab ennast ise.” (www.delfi.ee)

Põhja-Tallinna räppar Kenneth ühendas käed Renatega

22. septembril avaldas laulja ja laulukirjutaja Renate uue loo "Komeedid", milles teeb kaasa ansambli Põhja-Tallinn räppar Kenneth Rüütli, artistinimega Kenito.
Loo kohta rääkis Renate järgmist: "Kirjutasin selle laulu 2012. aasta suvel ning stuudiotöö algas 2013. aasta lõpus. Kui laul oma esialgse kuju sai, siis jäi ta mõneks ajaks ootele. Vahepealse aja jooksul tuli idee, et siin loos võiks kaasa teha ka räppar. Kenito oli valmis kaasa lööma ning nii sai lugu oma lõpliku kuju."
Laul kõlas avalikusele esmakordselt 2014. aasta Saaremaa Rannapeol, kus on filmitud ka laulu videos nähtavad kaadrid. "Komeedid" on singel Renate järgmisel aastal ilmuvalt albumilt "Teekond Hingeni". (www.delfi.ee)

Loomingulise avanemise läbi teinud Margus Vaher avaldas oma kirjutatud loo "Puudutus"

Margus Vaheril lõppes hiljuti suvekontsertide sari Sandra Nurmsaluga. Praegu on ta koolikiusamise vastase projekti üks eeskõnelejatest koos lauljatar Helen Adamsoniga. Samuti on ta stuudios valmis saanud uue loo "Puudutus".
Laulja enda sõnul avanes ta laulukirjutajana alles käesoleval aastal: „Kuigi proovisin ka varem ise muusikat kirjutada, siis tundsin pidevalt, et midagi jääb puudu. Selle aasta alguses toimus minuga teatud loominguline avanemine ning nüüdsest peale annan välja ainult enda kirjutatud muusikat.“
Nii on ka laulu „Puudutus“ lüürika ja muusika Marguse enda kirjutatud ning see on salvestatud bändiga, kuhu kuuluvad Rain Rämmal, Kaarel Liiv, Jaan Jaanson ja Dmitri Nikolajevski. Naishäälena heliseb loos Dagmar Oja.

Elephants From Neptune asub värske plaadiga uuele kursile

Elephants From Neptune avaldas esimese singli oktoobris ilmuvalt albumilt "Pressure & Pleasure".
Bändi trummar Jon Mikiveri sõnul võib teise plaadi tegemine olla palju raskem kui esimese, kolmanda või neljanda tegemine, kuna teisega peaks alati järgnema uus etapp või samm. Noor muusik lisas, et albumi nimi on "Pressure & Pleasure", kuna muusika tegemine ja plaadi tegemine on üheskoos nii rõõm kui rahuldus ja samas ka surve.

Täispikkuses saab uue albumiga tutvuda alates 6. oktoobrist, mil muusika striimimise platvorm Deezer eksklusiivselt kõik lood kuulajateni toob. "Pressure & Pleasure“ jõuab poelettidele 13. oktoobril.

Elephants From Neptune andis esimese kauamängiva välja 2012. aasta aprillis. Album pälvis tunnustust nii fännidelt kui muusikakriitikutelt ning oli Eesti Muusikaauhindade jagamisel nomineeritud mitmes kategoorias. (menu.err.ee)

Vallatud Vestid ja Kõrsikud ühinevad jõulukontsertideks

Kõrsikud ja Vallatud Vestid lähevad detsembris tuurile kavaga "Kiigume koos".
Kuna laulda kellegagi koos on alati palju rõõmsam ja toredam, kutsusid Vallatud Vestid detsembris toimuvaks viieks kontserdiks endale seltsi ansambli Kõrsikud.

Vallatute Vestide esindaja Tanel Padari sõnul on Kõrsikute näol tegemist lihtsalt väga hästi Vallatute Vestidega kokkusobiva kooslusega. Omavahel sobivad kokku nii ansamblite muusika kui ka üldine maailmavaade ning lisaks ollakse väga head sõbrad.

Kontserdid toimuvad 17.12. Nordea kontserdimajas, 18.12. Pärnu kontserdimajas, 19.12. Mooste mõisas, 20.12. Tartu Vanemuise kontserdimajas ja 21.12 Jõhvi kontserdimajas.

Kerli Kõiv loobus mänedžerist

Lauljatar Kerli Kõiv teatas fännidele Facebooki teel, et ei tee enam koostööd oma mänedžeri Chalkboard Musicuga.

Kerli selgitas seda uudist värskendamisvajadusega ning lisas, et fännide jaoks sellest midagi ei muutu.
"Olin oma managemendiga juba seitse aastat koos töötanud ja tundsin, et vajan oma tiimi uut energiat ja uusi tuuli, sellepärast ka selline muudatus minu poolt," lausus ta.
Möödunud aasta lõpus teatas Kerli, et vahetas plaadifirmat. Kerli tegi koostööd plaadifirmaga Island Def Jam kaheksa aastat ning nende käe all sündisid tantsulised hitid nagu "The Lucky Ones" ja "Zero Gravity". (menu.err.ee)

Lahkus legendaarne laulja ja muusikapedagoog Jaak Joala

Meie hulgast on lahkunud 64-aastasena legendaarne laulja ja muusikapedagoog Jaak
Joala. Jaak Joala sündis 26. juunil 1950. aastal Viljandis ning ta alustas oma muusikukarjääri 17-aastase noorukina Olav Ehala popansamblis.

Sügisel 1968 lõi ta bassimängija ja lauljana kaasa populaarses Toivo Kurmeti ansamblis Virmalised. Laiem tuntus tuli koos ansambliga Radar, kellega Joala esines palju Venemaal ja mujal NSV Liidus.

Alates 80-ndate aastate lõpust pöördus Joala taas Eesti publiku poole nii muusiku kui
suuremate rock-kontsertide ja -festivalide konferansjeena. Tema tuntumad projektid
muusikuna olid 60-ndate muusikat esitanud Kollane Allveelaev G ning 90-ndate keskel ühiskontserdid Ivo Linna ja Tõnis Mägiga. Hiljem loobus ta laulmisest, pühendudes pedagoogi-, produtsendi- ja saatejuhitööle.

Pärast lauljakarjääri avalikkuse eest varju hoidnud Joalat tunnustati 2010. aastal presidendi poolt Valgetähe teenetemärgi IV klassi ordeniga. (www.delfi.ee)




Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar