Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 41
06.10.2014
Loomingulist pausi pidavad Kosmikud annavad 15. sünnipäeva puhul kontserdid Tallinnas ja Tartus

Teist aastat loomingulisel puhkusel viibivad Kosmikud tulevad novembris lavale, et 15. tegevusaasta täitumist vääriliselt tähistada.
Laulja Hainzi sõnul on ansambel esiteks ette võtnud unustatud laulud, mida pole aastaid esitanud. Teiseks hitid, ilma milleta ei oleks Kosmikute laiv üks õige Kosmikute laiv. Kolmandaks midagi sellist, mida mitte keegi pole veel kuulnud. Neljandaks spetsiaalsed erikülalised ja veel eriti spetsiaalsed üllatuskülalised.
Ansambli asutasid 1999. aastal laulja Taavi Pedriks (1971-2000), kitarrist Aleksander Vana, bassist Kõmmari ja trummar Kristo Rajasaare. 2003. aastal liitus asutajaliikmetega praegune solist Hainz. Kosmikutel on ilmunud viis stuudioalbumit: „Ei roosid“ (2000), „Kuidas tuli pimedus“ (2003), „Pulmad ja matused“ (2006), „Ainus, mis jääb, on BEAT“ (2008), „Öö ei lase magada“ (2011).
Tallinnas on sünnipäevakontserdi erikülalisteks Orelipoiss ja Giuseppe Perverdi Big Band, Tartus ansambel DND. Bändi sõnul võib neile kontserdile ka lilli tuua.

Vennaskond tähistab 30. sünnipäeva kontserttuuriga

Eesti punkroki lipulaev Vennaskond tähistab oma 30. sünnipäeva kontsertturneega, mis sai alguse reedel Paide Kultuurikeskuses. Bändi asutajaliikme ja solisti Tõnu Trubetsky sõnul tulevad turneel esitamisele vaheldumisi nii vanad lemmikud kui ka uuem looming.
Vennaskond sündis 23. oktoobril 1984 Tallinna 49. keskkoolis, kui toimus ansambli päris esimene kontsert. Bändi polnud ametlikult veel olemaski, kui Vennaskonna nimi juba plakatitele sattus ning osad bändiliikmed kohtusid esimest korda alles legendaarsel kontserdil.
Tänaseks päevaks on Vennaskond andnud kontserte kokku kuuesaja ringis. Kitarrist Allan Vainola on Vennaskonnas vahelduva eduga kaasa teinud alates 90ndate algusest. Tema sõnul on Vennaskonna publik läbi aastate püsinud valdavalt noor ja seda tuleb pidevalt peale.
Vennaskond annab tuuri vältel kokku kaheksa kontserti üle Eesti. 30. sünnipäeva puhul ilmus vinüülplaadina ka ansambli 1993. aastal ilmunud album "Vaenlane ei maga". (menu.err.ee)

Ansambel Mohiito avaldas uue loo „Ma sind ei saa“

Raadiole Elmar andis intervjuu Mohiito solist Meelis Sepp, kelle sõnul on Mohiito näol tegemist üsna värske pundiga, mis on tegutsenud umbes 8 kuud. Ansambel mängib eestikeelset tantsumuusikat. Laulja Meelis, kelle vend on fantsaasiapillimängija Silver Sepp, töötab juba aastaid baarmenina ning sealt ka bändinimi Mohiito.
Ansambel Mohiito on kaheliikmeline ning muusikalise poole eest kannab bändis hoolt Ahto Kalda.
„Ma sind ei saa“ on meloodiline armastuslaul, mis räägib õnnetust armastusest, kus kooskäidud rada jõuab teelahkmele ning minnakse eri teid. Loo lõpus lööb Meelise sõnul peategelane selja sirgu ning saab sellest üle.

Hittlugu "Linn on minu" keerati rokivõtmesse

Sounds of September tutvustab oma esimest eestikeelset singlit, milleks on kaver Epp Kõivu loost “Linn on minu”.
Töötluse mõte tekkis bändil suvel esinemiselt kodupoole sõites, kui raadiost laulu originaali kuuldi. See andis inspiratsiooni ja järgmisel varahommikul sai esimene demo juba valmis vormitud.
Uue näo ning värske hingamisega Sounds of September lubab peagi ka uut originaalloomingut.
Ansambli koosseisu kuuluvad laulja Mari-Liis Aljas, kitarrist Alan Urva, bassimängija
Rauno-Marko Murakas.

Frankie Animal valiti esinema Eurosonicu Noorderslag festivalile

Ansambel Frankie Animal sai tõelise rõõmusõnumi - bänd valiti Eurosonicu Noorderslag festivalile.
Rõõmustava uudise edastas bänd oma Facebooki lehel.
Tegemist on ühe suurejoonelisema showmaailma festivaliga Euroopas, kuhu tulevad kohale oma ala parimad esinejad.
Festival toimub 14.-17. jaanuarini. Üritusel astuvad lisaks Frankie Animalile üles näiteks ka Softengine, Narcosatanicos ja Aurora Aksnes. (menu.err.ee)

Imre Saarna sai valmis esimese singli „Loodan, et näeme"

"Eesti otsib superstaari" 2011. aasta hooajal finaali jõudnud Imre Saarna avaldas oma esimese singli "Loodan, et näeme".
Loole on valminud ka muusikavideo, mille kohta Imre räägib: "Ei tahtnud lihtsalt muusikat ja staatilist pilti Youtube'i laadida. Samuti on lool üsna põnev temaatika. Need on põhjused, miks otsustasime videoga välja tulla."
Pärast superstaarisaadet pole Imrest kuigi palju kuulda olnud.
Mees veetis viimased aastad perega Uruguais. See oli tema sõnul mõtete settimise ja lõputu suve periood. Nüüd on Imre Eestis tagasi, et uue hooga taas muusikas kätt proovida. Laulja lisab et oma bänd on ka kokkupanemisel, nii et temast veel kuuleme.

Tenfold Rabbit annab välja uue albumi: oleme kõva arengu läbi teinud

Tenfold Rabbit tuleb sügisel välja uhiuue albumiga, mis bändi laulja Andres Kõpperi kinnitusel saab olema väga hea.
Noor muusik tunnistas, et plaat veel lõplikult valmis pole, kuid instrumentaalosad said planeeritud ajaga sisse mängitud. Ta lisas, et praegu on bändi ainus hirm uue albumi ootuses see, kas plaat ka õigeks ajaks valmis saab.
Kuigi Tenfold Rabbit tuuritas sel aastal ka Itaalias, ei ole album suunatud spetsiaalselt välismaa kuulajatele. "Inimesed on üle terve maailma ühesugused. Kui meeldib Eestis, on lootust, et meeldib ka mujal. Kui siin ei meeldi, siis pole ka lootust, et kuskil mujal see kellelegi meeldiks," rääkis Kõpper.
Kui Tenfold Rabbiti debüütalbumil "Travel the World" oli ka folgisugemeid, siis uus plaat on hoopis teist nägu - sealt leiab tõsisemaid saunde ja elektroonilist aktsenti.
Kõpperi sõnul on looming muutunud orgaaniliselt ning uued laulud on sündinud lihtsalt sisetunde järgi.
Tenfold Rabbit jõudis inimeste teadvusesse suuresti tänu Eesti Laulu konkursile. 2012. aastal saavutasid nad finaalvõistlusel kolmanda koha. (menu.err.ee)

Pärli uus singel soovitab praegust hetke hinnata

Teenekatest muusikutest koosnev poproki ansambel Pärl avaldas teise singli "Siin ja praegu", mis soovitab lõputu rahmeldamise asemel õnne hetkes elamises näha.

Loo sõnade ja muusika autor Tarvo Valm tahab selle looga innustada inimesi hoolima oma lähedastest ja naabritest, kuna ajad on ärevad ning see tekitab hirmu ja ebakindlust. "Me ju ise kujundame enda maailma - teeme siis sellest ühe ilusa koha," rääkis Valm. "Meie tähelepanu on suunatud tundmatusse tulevikku või vaatame liialt palju selja taha - kõige olulisem on tegelikult ikka olevik, millest sünnivadki minevik ja tulevik. Elagem täna, nüüd ja kohe, nagu lugugi ütleb "Siin ja praegu".
Ansambel Pärl astub üles Rock Café 10. sünnipäeva pidustuste teisel päeval koos ansamblitega Singer Vinger ja The Tuberkoloited ning 18. oktoobril rokiklubis Tapper varalahkunud Revo Jõgisalule pühendatud ja melanoomi teavitustööle tulusid koguval kontsertõhtul FoRevo.
2014. aastal loodud Pärli puhul on tegu lihtsa, aga kaasahaarava poprokiga, mille tekstid on humoorikad ja vallatud ning muusika paneb puusa nõksuma igas vanuses kodumaisel publikul. Bändi esileedi on Pille Rand, kes varem sootuks süngemat lauluhäält näidanud death-metal ansamblis Human Ground. Pärlile lisavad muusikalist helki Tanel Padar & The Suni ridades mängiv kitarrist Tarvo Valm ja ansamblist Me, Myself and I tuntud Silver Suu kitarril, Joel Berg basskitarril ning Meelis Kasepalu trummidel.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar