Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
11.10.2014
Ansambel Blind tähistab juubelit kolme kontserdiga

Käesoleva aasta lõpus oma 20. sünnipäeva tähistav ansambel Blind annab novembris 3 kontserti. Blind alustas tegutsemist 1994. aastal, kuid pole viimase kuue aasta jooksul tegutsenud. Sel suvel esineti festivalil Kaparock, mis pidi jääma ühekordseks katsetuseks, kuid publiku soe vastuvõtt andis bändile tõuke, et koos edasi rokkida.
14. novembril antakse kontsert Tartus, Genialistide Klubis, päev hiljem Pärnus, Endla Teatri kohvikus ning 22. novembril Tallinna vanalinnas, klubis Sinilind.
Ansambel Blind andis aastatel 1994 – 2006 ligikaudu 300 kontserti, millest umbes 100 väljaspool kodumaad. Aastatel 2001 kuni 2004 tuuritas bänd ohtralt Ameerika Ühendriikides, kus anti välja ka kaks albumit. 2002. aastal jõudis Blindi singel “Dum Dum” kümnete USA raadiojaamade edetabelitesse. Eestimaalastele on tuntuimateks Blindi paladeks “Astrounaut” ja “Emmanuelle”.
Blindi koosseisus on vahetunud vaid bassimees, kelleks alates kevadest on Robert Kõrvits. Enne suvist kontserti ütles bändi frontman Urmas Voolpriit, et bänd otsustati uuesti kokku panna, kuna rock'n'rolli hakkas elus väheseks jääma.
Blindile lisaks saab Pärnu ja Tallinna kontsertidel näha ja kuulata ka ansambleid Sibyl Vane ning Arles Kangus & Udu. Viimane neist on kohal ka Tartu kontserdil. Tartus ja Tallinnas näidatakse enne kontserti suurelt ekraanilt ka bändi ajalugu tutvustavat videomaterjali, mis sisaldab muuhulgas ansambli esimest ülesastumist 1994. aastal Nõmme rokiklubis 326. Rohkem infot ansambli esinemiste kohta leiab Facebookist. (www.delfi.ee)

Tüdrukute rokkbänd G.O.S.H annab esimese kontserdi

18. oktoobril annab Viljandi vanas lennukitehases oma esimese live-kontserdi uus Eesti tüdrukute rokkbänd G.O.S.H.
G.O.S.H ehk lahtikirjutatult Girls on Stage Hot loodi kevadel bändi laulja ja trummari eestvedamisel. Ideed luua ainult tüdrukutest koosnev rokkbänd kannustas asjaolu, et hetkel Eestis selline kooslus puudub, selgitas ansambel.
Uue bändi koosseisu kuuluvad Anne Arrak (laulja), Hele-Riin Uib (trummar), Liina Kuill (klahvpillid), Hanna Parman (bass) ja Helena Anni (kitarr).
Anne Arrak on laiemale avalikkusele tuntud saate "Eesti otsib superstaari" vahendusel. Trummar Hele-Riin Uib on teinud koostööd mitmete Eesti bändide ja lauljatega. Bändi esimene singel kannab nime "Blind Awake".
18. oktoobril on bänd esmakordselt laval ning esitamisele tulevad tüdrukute värsked lood. Samal õhtul astuvad tehase laval publiku ette teisedki noored ja andekad artistid, kellest nii mõnigi on samuti osalenud talendisaates "Eesti otsib superstaari". Noori artiste ühendab veel ka tõsiasi, et nad kõik on pärit Viljandist või Viljandimaalt.
Kontserdil "Tähed tehases" astuvad lavale Keit Triisa, Kerli Kivilaan, Lauri Antsov, Jaanus Saago, Raimondo Laikre ja Karl-Erik Taukar. Tähti saadab Keit Triisa bänd Nion.
Huvilised on tehasesse oodatud alates kella 17.00. Mõned tunnid vältava tutvumisõhtu jooskul vastavad artistid küsimustele ning jagavad soovijatele autogramme.
Lennukitehase uksed on avatud alates kell 20.00, kontserdi algus kell 21.00. (menu.err.ee)

Noor Pärnu bänd Boondocks sai valmis esimese plaadi

Ansambel Boondocks on valmis saanud esimese plaadi. Boondocks on 2-3 aastat tagasi moodustatud kolmeliikmeline bänd, mis mängib erinevate mõjutustega indirock muusikat. Bändi kuuluvad veel trummar Karl Kevad ja bassist Hendrik Tamberg.
Bändi laulja Villem Sarapuu sõnul on plaadi avaldamine noorele bändile suur asi, kuna nüüd on oma kuulajatele jagada ka midagi füüsilist. Tema sõnul on muusikat plaadil omada hoopis teine asi, kui seda internetis kuulata.
Album, mis kannab pealkirja USB, on Villemi sõnul piisavalt indie, elektrooniline ning psühhedeelne. Plaate saab hetkel osta kontdertidelt, hiljem peaksid need ka poodidesse müügile jõudma.
Ansambli Boondocks liikmed õpivad kõik Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis ning laulja sõnul suunavad nad muusikasse kogu energia, mis pärast kooli veel üle jääb.
Bändi esitleb uut plaati 23. oktoobris Tallinnas Sinilinnus.

Sõpruse Puiestee annab Hooandja abil välja uue albumi

Ansamblil Sõpruse Puiestee on tulemas viies kauamängiv album kümnekonna värske ja uue looga. Plaadi valmimisel saavad kõik Hooandja kaudu abiks olla.
Uue albumi muusika üldine tonaalsus meenutab 60-70aastate hipirokki, lugude peamisteks autoriteks on traditsiooniliselt Allan Vainola ja Mait Vaik. Materjali salvestamisel on abiks Sõpruse Puiestee asutajaliige Kaupo Kaldmäe (heli plaatidel „Mustale Merele“ ja „XX sajandi lapsed“).
Plaat saab valmis novembri lõpus ning esitluskontsert Rock Cafes on 29. novembril 2014.

Kerli Kõiv avaldas uue laulu

Lauljatar Kerli Kõiv laadis internetti oma uue loo "Perfect Crush". Laulu valmimisel oli abiks produtsent DJ tyDi.
Kerli on öelnud, et suundub nüüd stuudiosse uusi lugusid salvestama, kuid lubab, et hoiab fänne oma tegemistega jooksvalt kursis.

Lauljatar on sotsiaalmeedias mõista andnud, et viibib hetkel Eestis ja laeb ennast siinses looduses.
Lühikese ajaga on Kerli loobunud nii mänedžerist kui ka plaadifirmast. "Olin oma managemendiga juba seitse aastat koos töötanud ja tundsin, et vajan oma tiimi uut energiat ja uusi tuuli, sellepärast ka selline muudatus minu poolt," põhjendas ta. (menu.err.ee)

Karl-Erik Taukar esitles uut lugu

Muusik Karl-Erik Taukar käis koos Eric Kammistega külas Tudeng TV-l ning esitas veebitelevisioonis lisaks tuntud repertuaarile ka oma uut lugu "Nii ma seisan".
Taukari sõnul on "Nii ma seisan" lugu kannatlikkusest ja sellest, kuidas aeg-ajalt on vaja lihtsalt uusi kaarte oodata.
Uue loo leiab ka novembri alguses ilmuvalt debüütalbumilt, mille nimi jäetakse esialgu saladuseks.
Taukari sõnul on albumit plaanis tutvustada plaadiesitlustuuril, mis toimub novembri keskpaigast kuni detsembri alguseni. Kontserdid toimuvad erinevates Eesti suuremates linnades ja esitusele tulevad kõik debüütalbumil olevad lood. (menu.err.ee)

Tiger Milk otsib uue singliga vabadust

Elektroonilise muusika ansambel Tiger Milk avaldas uue singli pealkirjaga "Free".
Bänd kirjutas oma Facebooki lehel, et on aeg lasta lahti, samas mitte anda alla, näha seintest läbi, astuda piiridest üle, nautida igapäevast maagiat meie sees ja ümber. Aeg läbi suure armastuse leida vabadus! Sest tiiger on vaba loom.
Tiger Milk on Eesti bänd, mis koosneb neljast liikmest: Meelis Meri, Ville Veering, Allar Tiigi ja Eva K. Bänd sai alguse 2009. aastal, aasta hiljem liitus laulja Eva K. (menue.err.ee)

Ansambel PööLoY GlääNZ ja Contra tähistavad lavajuubelit

Ansambel PööLoY GlääNZ ja Contra tähistavad 25 aastat väldanud lavajuubelit kontsertidega ning annavad sünnipäeva puhul välja ka uue kogumiku.
PööLoY GlääNZ sai alguse 1989. aasta sügisel Viljandis ning alates 2009. aasta sügisest on bändi kodulinnaks Pärnu. Ülestähenduste järgi on bändis vahemikus 1989–2014 kas lühemat või pikemat aega kaasa teinud lausa 30 inimest. Neist tuntumad on Valner Valme, Lauri Sommer, Jaanus Kõuts, Janek Harik, Erki Pärnoja ja Sander Udikas, annab bänd teada.
25 aasta vältel on antud pea 400 kontserti ning publikut on rõõmustatud muuhulgas selliste lööklauludega nagu, "Baby Don't cry", "Tuleviqs keegi meid ei mäleta", "Aheldatud klaasi", "Väike tydruk katusekambris jpt.
Sünnipäeva puhul ilmus ansamblil ka uus album "Peatus".
Sünnipäevakontserdid saavad alguse 17. oktoobril Tartus ning ühtekokku antakse kaheksa kontserti. (menu.err.ee)Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar