Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
20.10.2014
Jaan Tätte avaldas raamatu “Vaikuse hääl”

Muusik Jaan Tätte avaldas raamatu “Vaikuse hääl”. Raamatuesitlus toimus 15. oktoobril Tallinnas Hobuveskis.
Raamat on Jaani sõnul pärit Vilsandi elu ajast. Mees pani raamatu kokku, kuna kontsertidel ta sageli suure osa ajast rääkis laulmise asemel ning üha rohkem tulid inimesed ütlema, et ta võiks räägitu ka kirja panna.
Raamatuga püüab Tätte inimestele meenutada, et nad on sündinud paradiisi ning nooruses tuleks teha panuseid sellele, et vanaduses elu mööda saata maal päris elu keskel, mitte tehiskeskkonnas.
Lisaks vaikusele, õnnele ja meelerahule tuleb teoses jutuks veel elulisi ja igavikulisi teemasid nagu pühadus, vaimutoit ja hing, Tätte jutustab ühtsusest ja üksildusest, teel olemisest ja reisimisest, mõtiskleb elu üle maal ja linnas, inimese ja looduse suhtest ning muidugi merest, vaatab kaugusse ning laseb mõttel lennata tähtede taha.
Jaan Tätte avaldab raamatus ka mõtteid sellest, kas hingevalust on vaja vabaneda, kas usk aitab ning kuidas ära tunda oma inimesi.

Põhja-Tallinn avaldas esimese singli oma kolmandalt albumilt

Ansambel Põhja-Tallinn avaldas uue laulu pealkirjaga “Me saame hakkama”. Uus laul on bändi lauljatari Kerli Kivilaane sõnul positiivse sõnumiga. See ütleb, et kõigega, mis ette võetakse, on võimalik hakkama saada.
Laulule valmis ka muusikavideo, kus bändiliikmed kehastusid “A-rühma” tegelasteks. Kerli sõnul sai võtete ajal väga palju nalja ning kindlasti ei tasuks videot liiga tõsiselt võtta, kuna tegemist on eelkõige hea meelelahutusega.
“Me saame hakkama” on esimene singel Põhja-Tallinna kolmandalt albumilt.

J.M.K.E. tähistas 25 aasta möödumist albumist "Külmale maale"

25 aastat tagasi nägi ilmavalgust J.M.K.E. legendaarne album "Külmale maale", millelt pärinevad bändi surematud hitid "Tere perestroika", "Valge liblika suvi", "Elab veel Beria", "Internatsid" ja paljud teised. 18. oktoobril tähistas J.M.K.E. kontsertklubis Rock Cafe albumi ilmumist raju kontserdiga, kus kanti ette kõik albumil leiduvad lood. Kontserdi erikülalistena astusid lavale Legshaker, Delirium Brothers ja 1996. aasta koosseisuga ansambel Kurjam.

Rolf Roosalu album saab hooandjate toel teoks

Rolf Roosalu uus, akustiline plaat "Ingel" saab tänu hooandjate abile teoks. Muusik otsis toetajaid plaadi sünniks ühisrahastusplatvormis Hooandja ning juba praegu on teada, et Rolf kogus uuele albumile piisavalt toetajaid.
Oma Facebookilehel teeb Rolf kummarduse kõigile, kes tundsid soovi anda tema akustilisele plaadile hoogu.
Kauamängivat saab oma kõrvaga kuulata juba käesoleval kuul. Plaadiesitlus toimub 30.oktoobril.

Kasemahlake on valmis saanud uue albumi

Ansamblil Kasemahlake on valminud uus kauamängiv nimega „Asja sai“, mille esimesele singlile „Linnud taeva all“ on valminud ka video. 2001. aastast tegutsevat bändi iseloomustab žanriliselt eripalgeline repertuaar, mitmehäälne vokaal ja hoogsad live-kontserdid. Teiste seas teeb bändis juba enam kui aasta kaasa Angela Aak, keda ka videos näha võib.
Värskelt valminud plaadil “Asja sai” kõlab 11 eestikeelset lugu, mille autoriteks on bändi praegused ja endised liikmed. See on ansambli kolmas kauamängiv ja lood on sel peamiselt pop-rock võtmes.
Kasemahlakeselt on varem ilmunud albumid “Kasemahlake” (2007) ja “Kadunud süütus” (2008). (www.delfi.ee)
.
Slippery Slope avaldas debüütalbumi esiksingli

Alternatiivroki-trio Slippery Slope avaldas oma debüütalbumi esiksingli "Careful".
Lugu kõlab ka bändi albumil "Do You Feel The Same", mis ilmub 27. oktoobril. Plaadiesitluskontserdid said avalöögi sel reedel Helsingis, legendaarses Bar Loose'is.
Enamik kaheteistkümnest plaadil leiduvast loost on verivärsked, varem publikule ettekandmata. Rajad on salvestatud Sinusoid stuudios koostöös Kanada produtsendi Robert Stanley Montes’iga. Montes on koos töötanud selliste nimekate artistidega nagu Biffy Clyro, Justin Timberlake, Stevie Wonder jpt. Viimane lihv anti helikandjale Soomes Chartmakers’i stuudios Svante Forsbäcki poolt, kelle kuulsamad kliendid on Rammstein, The Rasmus või Apocalyptica.
Album “Do You Feel The Same” tuleb esitlusele lisaks Helsingile veel Tallinnas ja Tartus ning ka Lätis ja Leedus.
Slippery Slope on alternatiivrokitrio Tallinnast, mis sai alguse 2009. aastal. Bänd koosneb kolmest lapsepõlvesõbrast - Egert Milder (kitarr, vokaal), Madis Lett (bass, taustvokaal) ja Henri Kuusk (trummid). Varasemalt on välja antud neli singlit ja kaks muusikavideot: Aastal 2012 võitis Slippery Slope Eesti olulisima bändidekonkursi Noortebänd. (menu.err.ee)

Wilhelm sai Hoondjas raha plaadi jaoks kokku

Tänavu Eesti Laulu finaali jõudnud ansambel Wilhelm kogus Hooandjas raha oma debüütplaadi tarbeks.
Eesmärgiks oli seatud 3300 eurot, mis saadi täis juba enne tähtaja lõppemist. Kuus tundi enne tähtaja lõppu oli kogutud 106%.
Bändiliikmete sõnul on tänaseks päevaks ansamblil valmis terve plaadi jagu folgi sugemetega indie-pop lugusid, mida tahetakse kuulajatega jagada.
Wilhelm on kollektiiv, mis sai alguse 2012. aasta detsembris, kui Anett Kulbin kutsus oma koolikaaslased Heino Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist ühte projekti mängima. Kuna koosmäng klappis väga hästi, sai algsest ühekordsest projektist töötav koosseis, mis hakkas vaikselt omaloomingut kirjutama.
Eesti Laulu finaalis sai Wilhelm looga "Resignal" üheksanda koha. (www.ohtuleht.ee)

Margaret Kelomees tähistab ametliku koostöö algust kahe produtsendiga

Kuigi lauljatar ja laulukirjutaja Margaret Kelomees ning kaks DJ'd/produtsenti Maksim Adel ja Mikk Raudsepp on üheskoos muusikat teinud ning Eestis ja välismaal veel valmimisjärgus albumi “27” materjali esitanud varsti juba pea aasta jagu, on kolme muusiku sümbioos ametlikuks saanud alles nüüd.
Nimelt on kolmik oma koosluse Honeyhaze’iks nimetanud — see on magusa ja mesise glasuuriga lüürika ja bassiste biitide sulni udu harmooniline kooslus ning need kolm sõpra on võtnud oma südameasjaks ühiselt jutustada lauljatari ja lüürika autori Margareti üdini isiklikku lugu. Aga enne veel, kui see jutustus helikeelses vormis albumina laiemale avalikkusele kättesaadavaks muutub, jätab Honeyhaze oma esimese jalajälje maha veidi teisiti.
Kolmik avaldab austust Ühendriikide lauljatarile Robin S’ile, kelle nüüdseks legendaarse staatuse saavutanud singel “Show Me Love” ilmus 24 aastat tagasi, — suure kummardusena on nad sellest samast palast valmis saanud kaveri. Ühtlasi tähistavad Margaret, Mikk ja Maksim sellega oma ametliku koostöö algust.
Visuaali on loole filminud ning kokku pannud foto- ja videomeister Maanus Kullamaa. Lugu saab kuulata ning tasuta alla laadida Honeyhaze’i Soundcloudi lehelt. Muusikute edasiste tegemistega saab end kursis hoida Facebookis. (www.delfi.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge