Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
27.10.2014
Tenfold Rabbiti uus album ilmub juba novembris

Tenfold Rabbiti teine album "Fools" tuleb poodidesse juba 24. novembril.
Plaati esitletakse 21. ja 22. novembril Tartus ja Tallinnas.
Peagi on oodata ka Tenfold Rabbiti uut singlit, mis jõuab kuulajateni juba järgmise kuu alguses.
Bändi laulja Andres Kõpperi sõnul oli Tenfold Rabbit enne folk-rokk bänd, aga nüüd seda folki uuelt plaadilt enam ei leia. Leiab pisut tõsisemaid saunde ja on ka elektroonilist aktsenti.

Tenfold Rabbiti debüütalbumil "Travel the World" ilmus 2012. aastal. (menu.err.ee)

Curly Strings suundub tuurile Belgiasse

Ansambel Curly Strings suundub pärast kontserte Eestis, Soomes ja Saksamaal lõpuks ka Belgiasse.
Esimese kontserdi annab bänd Belgias juba 27. oktoobril ning tuur lõppeb esinemisega 1. novembril.
Kõik kontserdid on huvilistele tasuta.
Curly Strings on bänd, kuhu kuuluvad neli head sõpra - Eeva Talsi, Villu Talsi, Jalmar Vabarna ja Taavet Niller.

Vabarna sõnul on bänd kahe aastaga tõestanud, et nende looming meeldib paljudele. "Meie fännibaas kasvab Facebookis iga päevaga. Me oleme pärimusmuusikud ja mingis mõttes ei tee me ainult pärimusmuusikat, meil on omalooming, mille võib liigitada ka popmuusika alla," selgitas ta. (menu.err.ee)


Ummamuudu tähistab 25. sünnipäeva

Võrust pärit ansamblil täitus tänavu 25 aastat loomisest. Selle sündmuse tähistamiseks mängib Ummamuudu taaskord juurte juures nii enda kui ka teiste rõõmuks pilli. Viimati tähistas bänd Kandles 5-ndat sünnipäeva, sellest ajast pärinevad lood Kõnõtraat, Ka sisaliku tee..., Ilosa, hiljem Valgem pool, Tunnen ära jt.

Just bluegrassi kõlaga viiul-kontrabass-kitarr-mandoliin alustas Ummamuudu Kandle lavalt veerandsaja aasta eest. Seetõttu on eriti vahva avastada esmakordselt Võrus Curly Stringsi uudset nordgrassi kõla moodsate lugudega.
Moodsate lugude kõrval kõlavad kontserdil ajaproovile vastu pannud karged põhjamaised rockilood sünnipäevalapsest vanema Ultima Thule esituses.
Tantsu löövad Tantsutallad, rahvast tantsutavad kontserdi järel Untsakad.

Õhtut juhib Gaute Kivistik.
Kontsert toimub Võrus kultuurimajas Kannel, 08.11.2014.

Tarmo Leinatamme mälestuskontserdid kõlavad viies linnas

„Memory 2015 – Tarmo Leinatamme mälestuskontsert“ tuur toimub järgmise aasta jaanuaris Tartus, Viljandis, Jõhvis, Tallinnas ja Paides.

Vanemuine alustas menukaks kujunenud kontsertsarjaga "Memory" üksteist aastat tagasi. „Memory“ kutsus ellu Tarmo Leinatamm, kes muusikajuhi ning dirigent-konferansjeena koostas igal aastal köitva kontsertprogrammi armastatud lauludest Vanemuise teatri kavas olnud, olevatest või tulevastest lavastustest.

"Memory 2015" peetakse 9.-25. jaanuarini viies linnas - Tartus, Viljandis, Jõhvis, Tallinnas ja Paides.
Tarmo Leinatammele pühendatud kontserdi muusikajuht ja dirigent on Martin Sildos, konferansjee Hannes Võrno.

Solistidena esinevad lauljad-näitlejad, kes on osalenud Vanemuise muusikalilavastustes, mille muusikajuht ja dirigent Tarmo Leinatamm oli - Stephen Hansen Norrast, Hanna-Liina Võsa, Koit Toome, Lauri Liiv, Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas, Pirjo Püvi, Reigo Tamm, Janika Sillamaa, Merle Jalakas, Priit Strandberg, Simo Breede, Linda Kolde ja Hedi Maaroos. (menu.err.ee)

Maarja ja Koit tekitavad jõulukontsertidega pühademeeleolu

Detsembris võtavad lauljad Maarja-Liis Ilus ja Koit Toome ette rännaku Eestimaa pühakodadesse ja kontserdisaalidesse, et puudutada kuulajaid kaunite lauludega ning üles äratada pühadetunne.

Maarja ja Koidu kontsertide sari kannab ajahõngulist nimetust "Jõulupuudutus". Aasta pimedaimal ajal on aega mõtiskleda selle üle, mis on elus tähtsaim ja väärtuslikum. Jõuluootus on meis ikka äratanud armastuse, hoolivuse ning lootuse ja muusika aitab sellele kaasa - nii kirjeldavad kontserti korraldajad.
Koit Toome, Maarja-Liis Ilus ja neid kitarril saatev Jorma Puusaag pakuvad muusikalist elamust ühtekokku 15 korral.

Kontserdid saavad alguse 9. detsembril kell 19 Viimsi Püha Jaakobi kirikus ning lõppevad 28. detsembril kell 19 Rapla Maarja-Magdaleena kirikus.

Getter Jaanil ilmus uus singel koos endise Põhja-Tallinna räppari Risto
Vürstiga


Getter Jaani ja nüüdseks juba endine Põhja-Tallinna räppar Risto Vürst
andsid välja ühise singli “Isa jälgedes”. Lugu, mille kirjutas Sven Lõhmus
koos Risto Vürstiga, räägib peredest, kus pereisa on sõjas ning lapse
ootusest, et isa tuleks koju.
Risto Vürsti sõnul räägib lugu pojast, kes ootab isa sõjast koju, kuid
laiemalt mõeldes võib paralleele leida ka peredes kus üks vanematest on
tihti pikalt kodust eemal, kas siis töö asjus või muudel põhjustel.”

Getter Jaani sõnul on Risto üks väga andekas noor räppar, kel on hästi meeldiv
ja selge tämber. Getter lisab, et lust on teha koostööd inimesega, kes on kogu hinge ja
südamega asja juures.

Vennaskond tähistas oma 30. juubelit kontserdiga Rock Cafes

25. oktoobril tähistas Eesti anarhismi ja uusromantismi sümbol Vennaskond kolme kümnendi täitumist kontserdiga Rock Cafe nimelises rokimekas. Vennaskonda õnnitlesid Telly Addicts ja Irwin Art Project.
1984. aastast tegutsev Vennaskond on üle elanud mitmeid koosseisu muutuseid, kuid bändi liider Tõnu Trubetsky on vankumatult olnud paigal kolmkümmend aastat. Vennaskonnas on 25 aasta jooksul mänginud märkimisväärne hulk muusikuid - näiteks Andrus Lomp (R.I.P), Mätas (R.I.P), Hindrek Heibre (R.I.P.), Teet Tibar, Mait Vaik, Jaan-Eik Tulve, Alar Aigro, Jüri Klyszejko, Rainis Kingu, Camille Camille ja paljud teised.

Vennaskond on oma tegutsemisaja jooksul avaldanud 19 albumit, lisaks 4 filmi. Vennaskonna esimene kontsert leidis aset 23. oktoobril 1984. aastal Tallinna 40. keskkoolis.

Lenny Kravitz alustas uut maailmaturneed ja tuleb Tallinna

Juba teisipäeval, 28. oktoobril Tallinnas esinev rokklaulja, helilooja, multiinstrumentalist, produtsent, näitleja, stiiliikoon ja mitmekordne Grammy auhinna võitja Lenny Kravitz alustas oma uut maailmaturneed "Strut", mis on pühendatud laulja kümnenda stuudioalbumi ilmumisele.

Uus turnee sai alguse möödunud nädalal ning tuuri esimese osa raames külastab Lenny 16 Euroopa riiki, andes kokku 29 esinemist. Kravitzi uues kavas on ruumi nii tema värske kauamängiva "Strut" lugudele, kui ka laulja karjääri parimatele rokipaladele ja ballaadidele. Nii kõlavad Tallinnas teiste seas sellised lood nagu "Are You Gonna Go My Way", "The Chamber", "Always on the Run", "Dirty White Boots", "Let the Love Rule", "American Woman" jpt, teatavad korraldajad.
Lenny Kravitz esineb 28. oktoobril Saku Suurhallis. Erikülalisena astub Tallinnas lavale New Yorgist pärit laulja, helilooja ja multiinstrumentalist Gabriel Garzón-Montano. (menu.err.ee)


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar