Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 45
03.11.2014
Jarek Kasar ja Erki Pärnoja ühendavad jõulukontsertideks jõud

Tänavusel Jõulujazzil astub esmakordselt koos lavale duo Jarek Kasar ja kitarrist Erki Pärnoja. Kaks nii eredat ja erinevat loomingulist isiksust täiendavad teineteist astudes kontserdil kord ägedasse dialoogi samas üksmeelselt teed jätkates.
Jarek Kasar on meie inimesi rõõmustanud ja hullutanud nii ooperis, laulupeol, soolokontsertidel kui ka alternatiivmuusika ringkondades. Ning ta teeb seda heal meelel veel ja veel. Tema luulet ja muusikat ühendavat kunsti armastatakse, sest Jarek oskab üllatada oma isikupärase helikeelega, vaheda sõnaga ning rääkida asjadest, mis lähevad inimestele korda. Alustanud oma muusikukarjääri peamiselt räpparina, sünnivad tema värsked helimaailmad elektrooniliste ja akustilise helide, popi ja rocki segustamisest, kuid esiplaanil on alati sõnum.
Erki Pärnoja on kitarrist ja helilooja, kes on üleilmset tuntust kogunud Ewert and The Two Dragonsi bändist. Erki oli ka esimene noor jazzmuusik, kes pälvis 2007. aastal noore jazzitalendi tiitli.
Duokontsertil saab kuulda mõlema muusiku uusi lugusid ja ka lemmikviise uues kuues. (menu.err.ee)

Koržets, Sibul ja Krigul annavad jõulukuul kirikutes kontserte pealkirjaga "Hingamisi"

Jõulukuul võtavad vanad sõbrad Riho Sibul ja Vladislav Koržets kaasa Eesti noorema põlvkonna ühe silmapaistvama organisti, kauni Ulla Kriguli ning annavad kirikutes kaheksa omanäolist kontserti.
Riho Sibula mõtlikud laulud, mis kuulajate mällu kinnistunud akustilise kitarri saatel esitatuna, saavad nüüd kõlama kitarri ja oreli või kitarri ja harmooniumi ühisesitusena, täiesti uue kõlapildiga. Advendiajale kohastel teemadel mõtiskleb Vladislav Koržets.
"Idee minu lood panna kokku kõlama oreli või harmooniumiga pärineb Ullalt, kes minu rõõmsaks üllatuseks käis selle mõtte välja augustis Käsmus, Viru Folgil. Sealtpeale ei andnud see mõte mulle enam rahu ning üha süvenes veendumus, et Ulla ettepanek tuleb realiseerida. Kutsusin kampa ka sõbra Vladislavi, temaga on meil alati koostöö klappinud", räägib Riho Sibul.
Kontserdid toimuvad detsembris Paide, Viljandi, Keila, Tartu, Haapsalu, Viimsi, Põlva ja Tallinna kirikutes. (www.delfi.ee)

Lauljatar Helen Adamson avaldas debüütalbumi

Lauljatar Helen Adamson üllitas omanimelise debüütalbumi, mis kannab endas tema värsket loomingut ja toob kuulajateni lauljatari mitmekülgsuse.
Plaadi kallal alustati koos produtsent Robert Stanley Montesega tööd 2013. aasta suve hakul. „Oma debüütalbumit saan tõesti nimetada oma “hinge albumiks”, sest ma pole iial end nii sügavalt ja minu jaoks kõige olulisematel teemadel avanud, et kuulaja saaks plaati kuulates osa minu sisemistest võitlustest, mõtetest, võitudest, kurbusest, rõõmudest. Iga lugu minu albumil on omaette isiksus ja minu jaoks väga olulise tähendusega“, sõnas ta.
Albumil on kaastegevad mitmed tunnustatud välismaised muusikud. Nende hulgas on ühe loo kaasautoriks Michael Baker, kes oli 13 aastat Whitney Huston’i muusikaline juht ja tema bändi trummar ning hetkel tegeleb Annie Lennox’i uue plaadi produtseerimisega. Samuti Sean Charles, kellel on seljataga pikaajaline koostöö näiteks Michael Jackson’iga. Heleni sõnul on tal äärmiselt suur au, et tema albumil teeb kaasa ka mujal maailmas tunnustatud andekaid muusikuid.
Album on saadaval kõikides suuremates Eesti poekettides sh. Prisma, Rimi, Apollo, Rahva Raamat, Säästumarket ja elektroonilistes muusikakanalites nagu iTunes, Spotify, Amazon, Muusika24 jne.
Plaadiesitluskontserdid toimuvad reedel, 7.novembril, Tallinna restoranis Clazz ja laupäeval, 8.11 Tartus, Feel Good Music Cafe’s, mõlemas linnas algusajaga kell 21.00.

Margus Vaher otsib uuele albumile hooandjaid

Laulja Margus Vaher töötab uue plaadi "Margus Vaher Unleashed" kallal, millele otsib toetajaid ühisrahastusplatvormis Hooandja.
"Minu suureks unistuseks on alati olnud kirjutada päris oma muusikat ning anda välja autoriplaat, kus kõigi lugude muusika ja lüürika oleks minu enda looming. Luua muusikale uut väärtust ning avada end kuulajaile muusikas nii ausalt nagu see on võimalik ainult läbi enda loomingu," ütles Vaher.
Sel aastal hakkas muusika lauljast justkui välja voolama, igasugune loominguline blokk kadus ja tal on valminud 15 päris oma uut lugu, millest 13 sooviks panna plaadile. Marguse sõnul võlgneb ta just oma kuulajatele kõige suurema tänu, kuna nemad on lauljat läbi aastate inspireerinud, toetanud ja kontsertidel enda soojade silmadega kohal olnud.
Kõik autoriplaadile tulevad lood on kirjutatud sel aastal. Albumil kõlavad "Call me a fool", "Bulletproof", "High stakes game", "Vampire Queen", "All that matters", "Within you". (menu.err.ee)

40-aastaseks saanud Apelsin põrutab juubelituurile

Ansamblil Apelsin on jooksmas juubeliaasta. Neljast asutajaliikmest on tänaseks lavalTõnu Aare ja Ants Nuut, kuid aegade jooksul on ansamblist läbi käinud suur hulk tuntud Eesti lauljaid ja muusikuid.
Apelsini teatel oli möödunud viisaastak ansamblile tegude-, kuid kahjuks ka kaotusterohke. Lahkusid trummimehed Aleksander Vilipere ja Ivo Varts ning sel suvel ka laulja-multiinstrumentalist Jaan Arder.
11.-16. novembril on bändil plaanis juubelikontserditega “Apelsin 40” teha kummardus aastate jooksul Apelsini olulise panuse andnud Mati Nuudele, Gunnar Kriikile ning endiselt vormis olevale Ivo Linnale. Kontsertidele on kutsutud külaliste ja lisajõududena Koit Toome, Ülari Kirsipuu ning Gaute Kivistik (Rohke Debelakk).
Armastatud kollektiivi teatel jätkab Apelsin samas vaimus, allahindlusi tegemata.
Praegusesse põhikoosseisu kuuluvad lisaks Tõnu Aarele ja Ants Nuudile veel Allan Jakobi (staaž 15 aastat), Argo Toomel (8 aastat), Marek Lillemägi (1,5 aastat). Põhikoosseisu kuulub ka bussijuht Toomas Viidas (staaž 15 aastat).
Kontserdid algavad 11.11 Estonia kontserdisaalis ja lõppevad 16.11 Paide kultuurikeskuses. (www.delfi.ee)

Ansambel SoundHouse avaldab peagi albumi

Eesti trummi ja bassi live-bänd SoundHouse salvestas sel pühapäeval oma debüütalbumit. Kontsertsalvestusel said osaleda kõik soovijad.
SoundHouse on Eesti ainus bänd, mis viljeleb klubimuusikat jazzilikus võtmes, mille põhistiiliks on trumm ja bass ehk live-drum’n’bass, teatab ansambel.
Ansambel võitis käesoleval aastal ka R2 DNB 2013 Eesti Aasta parima loo auhinna palaga "Frozen". (menu.err.ee)

Getter Jaani tegi ise muusikavideo

Lauljatar Getter Jaani ja endise Põhja-Tallinna räppari Risto Vürsti ühine singel "Isa jälgedes" sai kauni video, mille autor on Getter ise.
Getter Jaani videoidee aitas reaalsuseks muuta kuldsete kätega kunstnik Mailis Kämbre, kes paari päevaga valmistas uhke käsitööraamatu ja kirjutas sisse laulusõnad, vahendas ajakiri Kroonika.
"Loos on palju emotsioone, palju kurbust ja armastust, lootust," kommenteeris Getter.
Risto Vürsti sõnul räägib lugu pojast, kes ootab isa sõjast koju, kuid laiemalt mõeldes võib paralleele leida ka peredes, kus üks vanematest on tihti pikalt kodust eemal, kas siis töö asjus või muudel põhjustel.
Getter Jaani neljandat stuudioalbumit on oodata veel sel aastal. (menu.err.ee)

Marek Sadama bänd tegi uue plaadi ja läheb tuurile

Marek Sadam koos ansambliga Sadamasild avaldab peagi plaadi "Siis tulen, Siis jään..".
Plaadiesitluskontserdid toimuvad üle Eesti 20.-26. novembrini, algus tehakse Tallinnas NO99 Teatris.
Bänd lubab plaadi ja tuuriga "midagi mahedat ning mõnusat külma sügisõhtusse."
Kontserdid toimuvad Tallinnas teatris NO99, Paide kultuurikeskuses, Viljandis Sakala Keskuses ja Tartus Genialistide Klubis.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar