Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
13.11.2014
Linna kutsub kuulajad kontserdile

2006. aasta oktoobrikuus valisid raadio Elmar kuulajad oma läbi aegade armastatuma laulja. Esikolmikusse valitud Tarmo Pihlapi ja Mati Nuude ette kerkis selles valikus lemmiklaulja Ivo Linna. Neljapäeval, 4. detsembril kell 19, ootab Linna igas eas muusikasõpru Tartu Peetri kirikusse.
Kontsertkava „Laula Mu Laulu Helisev Hääl“ raames tulevad esitamisele repertuaari paremikku kuuluvad palad, teiste seas „Vana Vaksal“, „Päikene Sõbra Aknas“ kui ka „Laula Mu Laulu...“. Kadunud sõbra Jaak Joala mälestuseks esitab Linna pala „Vildist Kübar“. Linnat saadab Elmari kuulajate lemmikpillimehe valmisel teiseks jäänud Antti Kammiste.
Priipääsmeid kontserdile jagame ka Elmari soovisaadetes ja sünnipäevamängudes. Soodushinnaga piletid saadaval Piletilevis. Kuulajad saavad ka ise kaasa rääkida Ivo repertuaari koostamisel. Saate seda teha Elmari Facebooki lehel. Andke kindlasti teada, milline on Teie lemmiklaul Ivo Linna või Rock Hotel'i repertuaarist!

Superstaarisaatest tuntud Liis Reisner avaldas esimese singli

Saate “Eesti otsib superstaari” viimase hooaja finalist Liis Reisner on tagasi muusikamaastikul ning sai äsja valmis oma päris esimese singli “Choose”. Lugu valmis koostöös produtsent Robert Stanley Montese ja Ardi Kaljuveega.
“Tegu pole just tüüpilise armastuslauluga, ent samas ma usun, et kõik, kes on suhtes olnud, oskavad end selle lauluga samastada. Minu jaoks on tegu ääretult olulise sündmusega, sest esimest singlit saab välja anda vaid korra elus ja mul on väga hea meel, et selleks lauluks on “Choose”. Olen Ardile ja Robertile väga tänulik, meie koostöö sujus suurepäraselt ja kindlasti teeme ka lähitulevikus koos muusikat," rääkis Liis.
Ardi tunnistab, et laul “Choose” saigi tehtud spetsiaalselt Liisile. “Teadsin Liisi superstaari saatest ja, et tema puhul on tegemist vokaalselt väga võimeka lauljatariga. Olgugi, et ootused Liisi suhtes olid väga kõrged, suutis ta siiski mind oma häälega üllatada. Liis on suuteline võtma selliseid noote, mida minu kõrv peaaegu, et ei registreerigi.”
Ardi ja Liis tänavad mõlemad produtsent Robert Stanley Montes'i, kellel oli laulu “Choose” valmimise juures väga oluline roll. (menu.err.ee)

Eesti Laulult tuntust kogunud Vöörad avaldasid uue singli

Ansambel Vöörad, kes pääses möödunud Eesti Laulu konkursil poolfinalistide sekka oma looga "Maailm on hull", üllitas uue pala "Party & Bullshit".
Loo muusika on kirjutanud Ula, sõnade autorid on Okym, Tuuli Rand ja Marilyn Jurman.
Vöörad on Saaremaalt pärit trio, kuhu kuuluvad Tuuli Rand, Priit Uustulnd ja Meiko Umal.
Bändiliikmed on öelnud, et nende muusikastiil on freaky-pop, mis koosneb räpist, laulust ja mõnusast elektroonikapõhjast. (menu.err.ee)

Liis Lemsalu avaldas uue singli

Lauljatar Liis Lemsalu avaldas uue singli, mis kannab pealkirja “Slowly Dying”.
"Minu uus singel on suuresti inspireeritud muusikast, mida ma ise alati hea meelega kuulan” rääkis Liis ise. "Tegemist on huvitava ja omapärase seguga pop-rock-soulmuusikast, põimides endas elemente ja mõjutusi kõigist kolmest eelnimetatud žanrist," lisas ta.
Loost “Slowly Dying” võib kuulda ka vihjeid sellele, millist loomingut Liisilt tulevikus oodata võib. Liisi sõnul on tema uus hetkel töös olev materjal pisut tantsulisem, kui seda on olnud senine.
Loo “Slowly Dying" sõnade ja viisi autoriteks on Liis ise koos produtsent Rob Montesiga. (menu.err.ee)

Viimsi toob lavalaudadele viienda pop-jazz festivali

14. ja 15. novembril toimub Viimsis jazz- ja popmuusikafestival – 5. Viimsi JazzPopFest ning kahel päeval saab Lavendel Cafés ja Viimsi Koolis kuulda 21 vokaalansamblit ning koori üle Eesti.
Reedel, 14. novembril algusega kell 19 saab Lavendel Cafés kuulata kahte omanäolist vokaalansamblit – The Fews ja Söörömöö. The Fews'is laulavad Anette Sepp, Kaija Pook, Teele Palumaa, Mihkel Annus, Karl Juhkami ja Kaspar Karus.
Vokaalansambel Söörömöö moodustavad lauljannad Tuuli Rand, Maria Väli, Maarja Aarma, Mari-Liis Aljas ning Teele Viira. Kontserdil kõlavad seaded eesti laululoomingust, välismaa paladest ning samuti ansambliliikmete omalooming. Pileti hinnas sisaldub maitsev üllatus kohviku poolt.
Laupäeval, 15. novembril on publikul võimalik osa saada kolmest erinevast kontserdist, mis toimuvad Viimsi Kooli saalis. Kell 11 algab suur kooride kontsert, kus laval on esinejad Tallinnast ja Harjumaalt. Kell 15.30 asuvad võistlustulle 11 vokaalansamblit, kes on pärit Tallinnast, Tartust, Räpinast, Põlvast ja Kuressaarest. Kell 19 algab lõppkontsert, kus kuuleb festivali parimaid esinejaid ja esitusi.
Kogu päeva hoiab esinejatel silma peal žürii, kuhu kuuluvad Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm, muusika- ja vokaalpedagoog Sirje Medell ning koorijuht ja lauluõpetaja Külli Kiivet. Parimatele esinejatele on rahalised preemiad, oma lemmiku saab valida ka publik. (menu.err.ee)

Tenfold Rabbit üllitas hoogsa singli peatselt ilmuvalt albumilt

Nii kodu- kui välismaa publikule tuntud indie-elektroonika bänd Tenfold Rabbit avaldas uue loo "Don´t Wanna Waste a minute", mis on kolmas singel bändi 21.novembril ilmuvalt teiselt albumilt "Fools".
Bändi uus materjal erineb ansambli esimese plaadi omast, mis oli peamiselt rock ja folkmuusika. Umbes aasta aega tagasi hakkas Tenfold Rabbit eksperimenteerima arvuti- ja süntesaatori võimalustega ja uus kõla on bändi solisti Andres Kõpperi sõnul palju elektroonilisem. Ta lisab, et lugude peamine inspiratsiooniallikas on püsinud sama - armastus, seks ja võimusuhted ühiskonnas.
Albumi salvestusprotsessi kirjeldab kitarrist Jaan Jaago tempoka, efektiivse ja inspiratsioonist laetuna. Albumi trummid, basskitarr, süntesaator ja klaver on salvestatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kitarrid Viljandi Pärimusmuusika Aidas ning vokaalid produtsent Charlie Chastaini kodustuudios. Plaadil kõlava muusika autorid on Andres Kõpper, Jaan Jaago, Meelik Samel ja Oliver Rõõmus. Albumi produtsent on Charlie Chastain.
Loos "Don´t Wanna Waste a Minute" laulab taustavokaale armastatud noor Ugala teatri näitlejanna Adeele Sepp.
Plaadiesitluskontserdid toimuvad 21.novembril Tartus Genialistide Klubis ning 22.novembril Tallinnas Raadiomaja I stuudios. (www.delfi.ee)

Sõpruse Puiestee töötab uue albumi kallal

Ansamblil Sõpruse Puiestee on tulemas viies kauamängiv album kümnekonna värske ja uue looga. Tekstide autor Mait Vaik kinnitas, et albumi ettevalmistamine on läinud ilma rabelemise või liigse spurdita.
Sõpruse Puiestee eelmine album "Planeetidegi vahel kehtib raskus" ilmus 2011. aastal. Vaigu kinnitusel on selle ajaga uut materjali kogunenud juba parasjagu.
Bänd on seekord panustanud 1960ndate-1970ndate hipirokki ja pisut estraadi. Esmakordselt läheb Sõpruse Puiestee materjal ka vinüülile.
Uue albumi jaoks kogus bänd raha Hooandjas, kus juba mõne nädalaga 2350-eurone summa ka kokku saadi. Tänaseks on plaadile hoogu andnud pea 120 inimest ning kokku on saadud 3123 eurot, mis kulub salvestamisele, masterdamisele, tiražeerimisele ja muusikute tööle. "Plaadi salvestamine on suhteliselt kallis ja praegusel ajal ei müüda plaate väga," põhjendas Vaik, miks toetajaid Hooandjast otsiti.
Uut albumit esitleb bänd 29. novembril kontserdiga Rock Cafes, kus lisaks Sõpruse Puiesteele esineb ka White Sparks. Kavas on ka videoprojektsioon ning muidugi saab kuulda uue albumi palasid. (menu.err.ee)

Elephants From Neptune esitleb uut albumit

Oktoobris ilmunud Elephants From Neptune’i teine stuudioalbum "Pressure & Pleasure" on saanud fännide ja kriitikute sooja vastuvõtu osaliseks ning möödunud nädalal alustas bänd plaadiesitlustuuri.
15. novembril jõuab bänd ka Pärnusse, kontsert toimub rokiklubis Volume ja külalisesinejaks on I Wear* Experiment. 21. novembril esinetakse Viljandis klubis Cheers.
"Eesmärk oli teha plaat, mille kõik 11 lugu oleksid maksimaalselt head ning mis moodustaksid värske ja unustamatu terviku. Need lood annavad märku bändi arengust nii kirjutamise, arranžeerimise, esituse kui ka helikvaliteedi osas. Neis on äike, neis on jõud, neis on sõnum. Nüüd ootan ainult seda, et saaks mängida... et saaks üheks õhtuks unustada kõik ja ennast vabaks lasta. Kuna uue plaadi lood on väga isiklikud ja hingest mängitud, saavad nad live esituses veel tähtsamateks," lausus bändi solist Robert Linna.
Lisaks kontsertidele Eestis, tutvustab Elephants From Neptune uut plaati ka erinevates Läti ja Leedu linnades.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket