Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
17.11.2014
Vallatud Vestid ja Kõrsikud avaldasid ühissingli “Kiigu ja liugle”.

Ansamblid Vallatud Vestid ja Kõrsikud avalikustasid ühise singli pealkirjaga “Kiigu ja liugle”.
Uus lugu tuleb esitusele Kõrsikute ja Vallatute Vestide detsembrikuisel kontserttuuril, mis kannab nime “Kiigume koos”.

Loo muusika autori ja Vallatute Vestide liikme Tanel Padari sõnul on see kaalukas singel ja seda tegelikult mitmes mõttes. Esiteks on tegemist väga suure koosseisuga, mis lisab kaalu - loos astuvad eraldi üles kõik Vallatute Vestide liikmed, kes vastavalt laulavad või pilli mängivad ning lisaks on terve ansambel Kõrsikud andnud oma osa nii musitseerimise kui ka laulmise kaudu. Samuti on see singel esimene lugu, mille Vallatud Vestid ja Kõrsikud on kellegagi kahasse kirjutanud. Loos on ühendatud kahe bändi parimad omadused.

Loo sõnade autoriks on Jaan Pehk. Vallatute Vestide liikme Ott Leplandi sõnul on Jaan varemgi neid sõnadega välja aidanud. Ta lisab, et mingil moel tabab Jaan nende muusika iseloomu hästi ning need sõnad sobivad hästi Vallatute Vestide muusikaga.

Vallatute Vestide ja Kõrsikute ühiskava “Kiigume Koos” võib näha alates 17. detsembrist suuremates kontsertmajades üle Eesti. Piletid on saadaval Ticketprost ja Piletilevist.

Super Hot Cosmos Blues Band avaldas debüütalbumi

Super Hot Cosmos Blues Band'i debüütalbum „Countdown to Jesus“ on alates sellest nädalast poelettidel. Plaadiesitluskontsert toimub 29. novembril Tallinnas Teater NO99s.

Albumi „Countdown to Jesus“ 10 lugu annavad üllatusterohke ülevaate bändi esimese aasta loomingulisest teekonnast, mis on kui suur sulam rokiajaloost oma veidramatel hetkedel. Cosmosekutid, Janno Reim, Mati Sütt ja Ilja Sharapov, said üleöö tuntuks oma stardipalaga „Maybe Maybe“, millega konkursil „Eesti laul 2014“ korralikult kaarte segati. Nüüdseks on valmis rohkete singlikõlbulike lugudega õnnistatud album, mis iseloomustab hästi selle ansambli kirevat, kuid nostalgilist muusikakäsitlust ning muretut suhtumist, kus klišee kohtub eksperimenteerimisega ja lihtsus on uus originaalsus.
„Countdown to Jesus“ on salvestatud Tartus Ö Stuudios produtsent Martin Kikasega. Samuti teeb albumil kaasa kollektiivi livekitarrist Erki Reim, keda koos frontman Jannoga on varem nähtud ansamblis Nevesis vennalikult lava jagamas.
Cosmosepoiste aastapikkuse loometöö vilju saab maitsta 29. novembril kell 20.30 Teatris NO99 toimuval plaadiesitluskontserdil. Piletid on saadaval Piletimaailma müügipunktidest.

Triin Niitoja bändiga John4 avalikustas uue singli „Kustuta tuled“

Triin Niitoja & John4, kelle loomingu hulka kuulnub ka möödunud suve üks suurimaid hitte “Jää”, avalikustas sel nädalal uue singli “Kustuta tuled”.
"Kustuta tuled" on Jaanuse ja Triinu kirjutatud lugu, mis räägib lihtsast ja loomulikust tundest kahe inimese sees.
Triinu arvates on see sõnulseletamatu miski, mis üksteise juures paelub ning mida tegelikult keegi vist päris täpselt sõnadesse panna ei oskagi.
Ta lisab, et kindlasti on tegemist on siira ja sooja loo ja sõnumiga, mis on meile kõigile tuttav.

Loo masteri ja mixi on teinud Siim Tõnisson. Salvestatud on lugu Türi Kultuurimajas.

HND uus singel kannab pealkirja "Allaandjad"

HND avaldas uhiuue loo, millega annab väikese stiilinäite, milline saab olema järgmisel aastal ilmuv täispikk album. Värskele loole valmis ka video, milles on kasutusel kaadrid Estcoy-16 missioonidelt, mille on üles võtnud reaalsetest lahingsituatsioonidest peamiselt nooremseersant Erik Tikan.
.
HND ridadesse kuuluvad Tarvo Mölder, Madis Savi, Martti Leetsar, Tarmo Põiklik ja Andi Aus. Uues loos teevad kaasa Marilin Kongo taustvokaaliga ja Madis Muul klahvpillidel.

GOSH esitleb Sinilinnus oma värsket singlit

21. novembril astub Sinilinnu lavalaudadel esimest korda Tallinnas üles Eesti tüdrukutebänd GOSH, kes esitleb oma uhiuut singlit "Insomnia".
Õhtu kütab kuumaks Kristel Aaslaid koos Sierra Blackiga ning peo jätkuks hoiab meeled ärkvel Maxtraktor.
GOSH on tüdrukutebänd, mis sai alguse trummari Hele-Riin Uibi (2 Quick Start, Blacky) ja superstaari finalisti Anne Arraku ideest luua Eesti tüdrukutest bänd, kus kõik oskavad pilli mängida ja naudivad ka raskemat muusikat.
Üsna pea leiti koosseisu ka Hanna Parman (bass), Liina Kuill (klahvpillid) ning Liina Vokk (kitarr) ning ühise koostööna on ilmunud juba singel "Blind Awake".
Praegu lindistab tüdrukutekollektiiv lugusid oma esimese albumi jaoks.

Jana Kask avaldas kolm akustilist lugu

Projekti Acoustic Live Sessions raames on üles filmitud lausa kolm lugu Jana Kase esituses. Kase enda sõnul meelib talle just akustilisi tõlgendusi teha. Ta kommenteerib, et see on hingeline, romantiline ja huvitav. Midagi teistmoodi, midagi südamele.
Jana sõnul meeldivad talle akustilised interpretatsioonid lugudest. Peale selle on talle alati meeldinud esineda, kui teda saadab klaveril maestro Tõnu Laikre. Pärast selliseid kontserte on inimesed publiku hulgast talle öelnud, et oleks väga hea mõte teha akustilisest esitusest ka video. Nii tuligi lauljataril mõte salvestada koos Tõnuga elavas ettekandes kolm muusikavideot.
Jana on tänulik inimestele, kes aitasid tal seda teostada ja ta loodab, et need etteasted teevad inimeste tuju paremaks ning kingivad kõigile positiivseid emotsioone.

Merlyn Uusküla avaldas koos Kenneth Rüütliga värske singli

Lauljatar Merlyn Uusküla avaldas värske singli „Hurmur“, kus teeb kaasa ka Põhja-Tallinna räppar Kenneth Rüütli.
"Hurmur" on pärit Merlyni teiselt täispikalt albumilt, mis näeb ilmavalgust juba paari nädala pärast. Uue loo muusika autor on Vahur Valgmaa, sõnad on kirjutanud Vahur Valgmaa ja Kenneth Rüütli.
Merlyni sõnul tuleb iga naise jaoks kord aeg, kui tema ellu satub mõni hurmur. Ta lisab, et samas võib hurmur olla ka naine.

Elmar ja Grete kutsuvad sünnipäevanädalal Haapsallu

Raadio Elmar saab detsembri alguses 17-aastaseks. Selle aasta sünnipäeva „Eesti disko“ korraldame 6. detsembril (laupäeval) Haapsalus klubis Africa. Tulles vastu kuulajate kutsele, on “Eesti disko” üle pika aja taas Haapsalus ning Padjaklubist on kaasa kutsutud Grete Klein. Lauljatar esitab ka meie soovisaadetes tellitud populaarseid laule „Kõik mida soovisime“, „Südasuvel“, „Minu unistus“, „Päike ja tuul“, „Päikese poole“ jpt.
Õhtut juhib ja kingitusi jagab Elmari eetrihääl Lauri Hermann. Kingitused toob peole Eesti kõige kokkuhoidvam kaupluste perekond – Maksimarket, Konsum ning A ja O. Tule peole, kus kõlab 100% Eesti muusika ja meie lemmiklood mitmest aastakümnest! Priipääsmeid loosime Elmari sünnipäevamängudes ja soovisaadetes. Liitu „Eesti disko“ fännidega ka Facebookis!Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket