Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
24.11.2014
Siiri Sisask ja Iiris ühinevad SIIRIseks

Siiri Sisask ja Iiris ühinevad SIIRISeks ja annavad detsembris koos kaks eksklusiivset kontserti!
Kahel detsembriõhtul ühendavad jõud kaks erilist Eesti naisartisti - Siiri Sisask ja Iiris Vesik - et rõõmustada kuulajaid ühiste kontsertidega Tallinnas ja Tartus. Kontsertide toimumiskohtadeks on 16. detsembril Vaba Lava Tallinnas ning 17. detsembril Athena Tartus.
Esmakordselt avalikkuse ees laval koos üles astuvad Siiri Sisask ja Iiris Vesik on mõlemad eelseisvast projektist “SIIRIS” vaimustunud. Siiri sõnul on ta seoses tulevaste kontsertidega põhjalikult Iirise loominguga tutvunud, imestanud ja nautinud. Ta lisab, et Iirise laulud on tema arvates lausa geniaalsed, nii tekstid kui muusika.

Projekti idee autor on üks kontserdi korraldajatest - Taavi Esperk (Broadline.Events). Tema sõnul tekkis esialgne mõte tuua Siiri ja Iiris koos lavale 2013. aasta augustis ühe eriprojekti raames, inspiratsiooniks oli Iirise eestikeelne “Millegi Laul”.
Iirise sõnul on Siiriga koos musitseerimine üllatavalt vaba. Ta ootab neid kontserte väga ja lubab luua bändi ning Siiriga koos midagi maagilist.
Kahte naist ühendab veel ka plaadifirma Universal. Kontsertidel esitavad artistid Iirise bändi saatel nii teineteise lugusid kui ka omaloomingut. (www.delfi.ee)

Metsatöll tähistab kümne aasta möödumist legendaarse "Hiiekoda" sünnist

Metsatöllu album "Hiiekoda" ilmus 2004. aasta sügisel ja oli esimene oluliseim metalalbum, mille võtsid omaks ka mitte metalmuusikaga igapäevaselt kokkupuutuvad muusikasõbrad. Nüüd, kümme aastat hiljem tähistab Metsatöll albumi ilmumist kontserdiga Rock Cafes.
Tänaseks on müüdud üle 10 000 koopia albumist "Hiiekoda" ja see on number, milleni on jõudnud ilmselt väga vähesed popmuusika albumid taasiseseisvunud Eestis. Samuti oli lausa legendaarne “Hiiekoda” albumi esitluskontsert Rock Cafes, kus piletit osta soovinud inimeste järjekord ulatus lausa Statoili bensiinijaamani ning sajad inimesed jäid sootuks ukse taha.
Bändi trummar Marko Atso lubab kontserdil ette mängida otsast lõpuni terve "Hiiekoda" albumi ja lisaks kuu aega tagasi lõppenud USA tuuri kava, kus lood peamiselt kahelt viimaselt albumilt. Kindlasti tulevad ettekandele just albumilt “Hiiekoda” hittideks saanud “Sõjahunt”, “Saaremaa vägimees” ja “Lahinguväljal näeme, raisk!”.
Kontserdil löövad kaasa lätlaste metali au ja uhkus Skyforger ning meie oma Tharapitha.
Metsatöll on nüüdseks 15 aastat tegutsenud Eesti raskemuusika lipulaev. Tänaseks seitse stuudioalbumit ja kaks DVDd välja andnud bändi võib vabalt pidada ka üheks Eesti muusika tuntumaiks ekspordiartikliks terves maailmas. Mitmed Euroopa ja Põhja-Ameerika kontsertturneed on kahtlemata kinnituseks asjaolust, et Metsatöll on armastatud ja oodatud artist ka väljaspool Eestit. (menu.err.ee)

Birgit Õigemeel annab jõulukontserte talle väga erilise kooriga

Sel aastal annab Birgit Õigemeel jõulukontserdid koos kooriga, mis on talle vägagi tähtis, sest just selles kooris alustas Birgit väikse tüdrukuna ka enda lauljateed.
Birgit Õigemeelt ja Lasteekraani laulustuudio lastekoori saadab klaveril pianist ja helilooja Mihkel Mattisen. Dirigent on Lii Leitmaa, vahendas Piletilevi.
Särasilmad astuvad kuulajate ette vaid kahel õhtul ja laulavad kõiki armsamaid jõululaule südamest südamesse.
25. detsembril esinetakse Tallinna Kaarli kirikus ja 27. detsembril Tartus Jaani kirikus. Mõlemad kontserdid algavad kell 19.00. (menu.err.ee)

Lenna Kuurmaa ja Karl-Erik Taukar suunduvad koos jõulutuurile

Lenna Kuurmaa ja Karl-Erik Taukar asuvad koos jõulutuurile, mille tulemusel saavad muusikasõbrad aasta lõpus nautida kontserte, kus esitamisele tuleb kaunis jõulumuusika, omalooming ning valitud lood parimate muusikute saatel. Artiste saadab neljaliikmeline ansambel Reigo Ahvena juhendamisel.
Lenna sõnul on koostöös Karl-Erikuga ette valmistatud kava, mis sobib jõulude ja aastalõpu aega ning koos kutsuvad nad kõiki kontsertidest osa saama.
Karl-Erik Taukar lisas, et temal on Lennaga tehtud projektidest väga head mälestused. Taukari sõnul on see tema esimene jõulutuur ja kindlamat ning stiilsemat lavapartnerit kui Lenna, ei oskaks ette kujutadagi. (menu.err.ee)

Getter Jaani ja Kaarel Orumägi laulsid "Jõuluootuse" linti

Jõuludeni pole enam palju aega jäänud ning sel puhul laulsid Getter Jaani ja Kaarel Orumägi linti laulu pealkirjaga "Jõuluootus".
Getter Jaani ja Kaarel Orumägi laulsid linti uues Eesti muusikalis "Koerhaldjas Mia" kõlava dueti "Jõuluootus" ning rõõmustavad sellega nüüd kuulajaid.
"Jõuluootuse" muusika ja sõnad on kirjutanud Kaari Sillamaa.
"Koerhaldjas Mia" on lastele mõeldud seiklusrikas jõulujutt väikesest koerhaldjast, kes läheb ühel päeval maailma parimat kingitust otsima.
Muusikalis mängivad Getter Jaani, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Kaarel Orumägi, luuletaja Contra ning Kaari Sillamaa Laste ja Noorte Muusikateatri lapsed.
Etendused toimuvad 2. ja 3. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas ning Tartus 5. detsembril Vanemuise väikeses majas.(menu.err.ee)

Dagöl ilmub kolmikplaat “Soovikontsert”

Ansamblil Dagö ilmub 24. novembril kolmikplaat “Soovikontsert”, mille ühele loole, “Kevad à la Carte” avaldati äsja muusikavideo.
Oma uut helikandjat tutvustab Dagö nii: “Lugupeetud ja aulised! Dagö viieteistkümne tegevusaasta tähistamiseks toimusid suvel soovikontserdid, kus esitatud laulud valis publik! Esimeselt kettalt leiategi kuusteist laulu, mida kõikide kontsertide lõikes enim sooviti. Teisel kettal on meie enda valik stuudiosalvestusi albumitelt ajavahemikus 2000–2011. Kolmandal kettal on kõik väga head salvestused, mida üheltki Dagö albumilt ei leia! Täname koos oldud aja eest sügavasti kummardades!”
(muusikaplaneet.wordpress.com)

Ansambel Sadamasild esitleb albumit

Sadamasild esitleb oma uut albumit „Siis tulen, Siis jään…. Esitluskontserdid toimuvad 20.-26. novembril üle Eesti.
Kes või mis on Sadamasild? Kusagil on üks kummaline maa. Paik, mis täis senirääkimata lugusid, hulgaliselt seiklusi ning kahtlemata ausaid enesesse vaatamisi. Armastust muidugi ka. Ja nii nagu igas seesuguses kummalises kauges kohas, maismaa ning mere piiril, ootab selleski paigas üks sadam. Ootab, et rääkida jutte neile, kes kusagil suurtes linnades, kaugetel vetel, rõõmus või kurbuses, kahekesi või täielikus üksinduses. Neile, kes sattunud hetke, kus selle kummalise maa üksildase sadama päriselt sündinud lood, kingivad kaotatud naeratusi, kosutust ja kindlasti ka mõtlemisi nendele, keda tahaks, aga miskipärast ei näe. Samas igaüks ju teab, et väike sadam kusagil kummalise maa alguses pole midagi väärt ilma kuulajateta, kes ehk leiaksid tee sellesse kummalisse paika. Vaja on ühendajat - silda, mis kaotaks udud ja petlikud tuuled, juhatades kokku lood ja nendes rändajad. Nõnda saabki ausatest lauludest sild... Sadamasild.

Sadamasilda kuuluvad: Marek Sadam - laul ja lood, Tõnu Laikre - maagilised klahvid, Tõnis Kivisild - kaalukad bassikeeled, Viljar Kuusk - kõnekad peenemad keeled, Kaspar Uljas - muhe akordion, Oliver Rõõmus - südamega rütmid rattakellast cajonini... Mari Ronimois ja Anett Pero - kogu ilu, mida lisada saab.
Kontserdid toimuvad veel teisipäeval (25. novembril) Sakala Keskuses Viljandis ja kolmapäeval (26. novembril) Genialistide Klubis Tartus.

Karl-Erik Taukar avaldas esimese plaadi

Karl-Erik Taukari esimene plaat “Vääramatu jõud” on valmis ning muusik tuuritab bändiga ja esitleb albumit erinevates Eesti paikades.
Karl-Erik andis möödunud nädalal raadiole Elmar ka intervjuu, kus ütles, et uuel albumil nö täitelugusid ei ole. Bändiliikmed on tema sõnul hädas singlite välja valimisega, kuna kõik lood plaadil on väga head ning bändiliikmed saadaks südamerahuga iga loo raadiotele mängimiseks.
Karl-Erik Taukar esitleb oma plaati 28. detsembril Tartus klubis Illusioon, 29.detsembril Rapla ööklubis Madhouse ning 6. detsembril Tallinna klubis Sinilind.
Karl-Erik Taukari bändi kuuluvad Eric Kammiste, Brait Pilvik ja Rene Puura.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar