Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 49
01.12.2014
Mihkel Rati uus bänd Sewen ilmutas esiksingli "Oled mu meeltes"

Eesti muusikamaastikule on saabunud uus bänd Sewen, mille koosseisu kuuluvad ka Mihkel Ratt ja Eimel Kaljulaid. Sewen ilmutas äsja oma esiksingli "Oled mu meeltes".
Seweni mõte hakkas idanema kui Meelis Paas (kitarr) ja Gunnar Viese (bass) omavahel kokku juhtusid ning teineteisele aastatega sahtlisse kogunenud mõtteid tutvustasid. Ettepanek trummaritoolile asuda tehti ansamblite Terminaator ja The Sun pikaajalisele liikmele Eimel Kaljulaidile, kellele kuuldu piisavalt intrigeeriv tundus. Pärast kuude pikkust lugude lihvimist liitus bändiga "Eesti otsib superstaari" ja "Kaks takti ette" telesaadetest tuntust kogunud laulja Mihkel Ratt ning Sewen oli sündinud. (www.delfi.ee)

Sõpruse Puiestee esitles laupäeval Rock Cafes uut plaati

Laupäeval andis Rock Cafes kontserdi Sõpruse Puiestee. Kontsert tähistas bändi viienda stuudioalbumi "Mõistlikult ja mugavalt“ ilmumist.
Sõpruse Puiestee alustas tegevust 2002. aastal Tallinnas, luues esialgu pigem kerget elektroonilist muusikat, kuid aja jooksul lisandusid ka "klassikalised“ pillid. Esimene album "Mustale merele“ ilmus aastal 2003 ning sai äärmiselt sooja vastuvõtu osaliseks. Tänaseks on bänd valmis saanud järjekorras juba viienda stuudioalbumi„"Mõistlikult ja mugavalt“.
Sõpruse puiestee solisti Allan Vainola sõnul on uus album "Mõistlikult ja mugavalt" ülevaade bändi viimase paari aasta loomingust ning on tugeva kallakuga "vintage" rocki suunas. Samas on sõnum tänapäevane ja tahtmatult mõjutatud viimasel aastal välja ujunud probleemidest, mis puudutavad Eestit ja ka kogu maailma. Helipildis on kohati esindatud palju 70-ndate hipirockile iseloomulikku nagu Hammond orelid, karvased fuzz kitarrid, ulguv saksofon jne. Plaadil on tegelikult veel palju erineva karakteriga üllatusi ning ei puudu ka tõsisema sõnumiga sünt-pop, mis on olnud Sõpruse Puiestee üks peamisi kaubamärke. Materjal on produtseeritud Kaupo Kaldmäe poolt ning masterdatud Soomes. Album ilmub aasta lõpus ka vinüülina. (www.delfi.ee)

Marju Länik salvestab uut laulu

Marju Länik andis sel nädalal raadiole Elmar intervjuu. Marjut oleme saanud näha ka igal pühapäeval telesaates „Su nägu kõlab tuttavalt“. Lauljatari sõnul ei kahetse ta näosaates osalemist, tema jaoks oli see väga suur projekt ning saade andis talle suure kogemuse ning võimaluse näidata end mitmetest erinevatest külgedest. Ta lisab, et see oli igas mõttes väga vahva ettevõtmine.
Jõulukuus on Marjul palju esinemisi ning käsil on ka uue laulu salvestamine. Ta lisab, et loodetavasti saab uut lugu kuulda juba enne aasta lõppu.

Karl Madis tähistab juubelit Karavani jõululaulude taasesitamisega

Ansambel Karavan taaselustab legendaarsed jõululaulud, millega bänd laulis end eestlaste südamesse juba aastakümneid tagasi. Sel talvel tuleb Karavan just kassetil "Kauneid jõule" kõlanud tuttavate ja nostalgiliste lugudega üle 26 aasta taas lavale.
Ühtlasi on nostalgiahõngulised jõulukontserdid erinevates Eestimaa paikades Karl Madisele justkui sünnipäevakingiks, et vaadata tagasi olnule ja meenutada vanu häid aegu. Karl tõdeb, et 50. sünnipäev läks nii kiiresti mööda, et ei jõudnudki midagi suurt ette võtta ning nüüd on just õige aeg ja võimalus tähtpäeva suurejooneliselt tähistada. Hiljuti oma 55. sünnipäeva tähistanud mees on koos Karavaniga palunud lavale ka nooremad sõbrad, armastatud lauljad Getter Jaani ja Uku Suviste. Getterile meenub Karavaniga esimesena legendaarne jõululaul "Talveöö", mis nüüdki koos teiste tuttavate meloodiatega koos esitusele tuleb.
Ka Uku Suvistele ei meenu, et pühad oleksid möödunud ilma Karavani jõululauludeta. Tema sõnul on Karli tämber nende lugudega nii hinge pugenud, et vahel kuuldes teda kas või suvel rääkimas, haaraks mõne piparkoogi.
Karavani jõululaulude kontserdid toimuvad 11.-27.detsembrini.

Diskreetse Mango Trio üllitas albumi “Teestelu”

Tallinna folk-rock bänd Diskreetse Mango Trio avaldas 27. novembril uue albumi “Teestelu”. Laserkettalt leiab kuulaja 12 regilaulu, mis bändile omaselt on saanud kaasaegse vormi. Ühes albumiga avaldati ka uus raadiosingel “Kubjas” – Mustjalalt pärit hoogne regilaul.
Diskreetse Mango Trio on pärimusmuusikat, peamiselt regilaule, rokivõtmes esitav bänd. Vaatamata oma nimele ühendab ansambel endas kaheksat liiget. Tallinnas alates 2005. aastast püsivalt tegutsedes on bänd proovinud leida kontakti kaasaegse rahvakultuuri (levimuusika erinevate vormide) ja pärimusmuusika vahel.
Kollektiivi teine album “Teestelu” ilmub päevapealt kaheksa aastat pärast ansambli esikalbumit “Prigadi-pragadi”, mis pälvis kriitikute heakskiidu nii siin- kui sealpool piiri ning pärjati Eesti Muusikaauhinnaga Aasta etno-/folkartisti kategoorias. (muusikaplaneet.wordpress.com)

Deezeri oktoobri enimkuulatud bänd oli Elephants from Neptune

Maailma suurima veebipõhise muusikateenuse Deezer statistika kohaselt võitis oktoobris eestlaste enimkuulatud muusikaalbumite TOPi kohalik bänd Elephants from Neptune, teise koha sai Briti staar Ed Sheeran ja kolmanda Põhja-Tallinn.
Eestis Deezerit esindava Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul oli populaarseimate plaatide esikümnes vaid kaks eesti artisti. Tema sõnul sünnitab interneti ja muusika voogedastuse levik kiirelt uusi staare, kuid nii eestlaste kui ülejäänud maailma muusikaedetabel on ikkagi suhteliselt sarnane.
Muusika voogedastus jõudis Eestisse alles hiljuti ja keskmiselt kuulab kohalik kasutaja päevas kahe albumi jagu muusikat, mis teeb keskmiselt kokku 35 tundi ehk poolteist päeva kuu jooksul. Euroopa keskmine Deezeri voogedastuse kasutus ühes kuus on 40 ja mujal maailmas 49 tundi.
Deezer on 35 miljoni muusikapalaga maailma suurim veebipõhine muusikateenus, millel on 16 miljonit kasutajat 182 riigis. Deezeri pe
amine konkurent Spotify koondab 20 miljonit muusikapala ning levib 55 riigis. (www.delfi.ee)

Muinasjutt-muusikali "Koerhaldjas Mia" laulud jõudsid plaadile

Möödunud nädala lõpus ilmus album muinasjutt-muusikali "Koerhaldjas Mia" kaunimate lauludega, mida esitavad Getter Jaani, Kaarel Orumägi, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Contra ja Kaari Sillamaa laste muusikateatri õpilased.
Muusika ja sõnade autor on Kaari Sillamaa, erandiks on laul "Sepatöö", mille värsid tegi Mia muinasjuttude raamatu autor Kadi Urbas ja murdekeelde pani need ümber Contra, kes seda laulu ise ka esitab.
Laulud õpetas selgeks Hille Savi. Salvestus on tehtud „Oleme Teel“ Stuudios, helirežissööriks Franck Reisner. Masteringi on teinud Koit Saarmäe.
Plaati saab osta detsembrikuust raamatupoodidest, aga ka muusikali "Koerhaldjas Mia" etendustel.
Muusikal "Koerhaldjas Mia" põhineb 2013. aastal ilmunud Eesti autori Kadi Urbase raamatul "Mia muinasjutud". Muusikali libreto ja muusika autor on Kaari Sillamaa, lavastaja ja koreograaf Katre Jaani, muusikajuht Hille Savi, kunstnik Riina Vanhanen.
Muusikali etendused toimuvad 2. ja 3. detsembril Tallinnas Nordea kontserdisaalis ning Tartus 5 . detsembril Vanemuise väikeses majas. (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar