Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 50
08.12.2014
Vinlandi raadiosinglis "Joonistan" kõlab saja-aastane kitarr

Vinland alustab kümnenda sünnipäeva tähistamist raadiosingli "Joonistan" avaldamisega. Laulu autor on Juhani Jaeger ning arranžeerijad Ott Kaasik, Kristjan Priks ja Juhani Jaeger ühiselt.
Pop-folk-rocki viljelev Vinland kasutab oma muusikas peamiselt akustilisi instrumente. Uue laulu seades kõlavad Vinlandi helipildist juba tuttavad mitmehäälne laul, kitarrid, viiulid ja kontrabass. Eriliseks muudab singli aga läbivalt kõlav ligi sada aastat tagasi valminud kitarr.
Ajalooline pill sattus mitmete kokkusattumuste läbi aastaid tagasi Vinlandi liikme Kristjan Priksi kätte. Priksi sõnul oleks pill sattunud prügikasti, kui ta õigel ajal õiges kohas ei oleks olnud. Kitarri taastas hiljuti meister Andrus Hämäläinen. Haruldane instrument on valminud August Kristali töökojas 19. sajandi lõpus või 20. sajandi alguses, selle täpne vanus ei ole teada.
Uue loo avaldamisega juhatab Vinland sisse oma juubeliaasta. Kümme aastat tagasi sügisel salvestas ansambel raadiosingli "Salajane ruum". Esimene avalik esinemine toimus aprillis 2005. Ansambel on avaldanud albumid "Vinland" (2005) ja "Päikeselaigumees" (2013). Vinlandi muusika on kõlanud festivalidel ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Taanis, Rootsis, Soomes ja Saksamaal.

Curly Strings toetab heategevuskontserdiga noorte arengu fondi

Populaarne Curly Strings otsustas oma edu jagada ja toetada heategevuskontserdiga noorte arengu fondi.
Sel puhul annab bänd 11. detsembril kontserdi, soojendatakse advendiaega nii tuntud hittide kui ka verivärskelt sündinud lugudega.
Viimase aastaga kõrge tähelennu teinud bänd koosneb andekatest ja mitmekülgsetest muusikutest, kelle ühine maitse on nende edu alus.
Muusika, instrumentaallood ja laulud on ansambliliikmed loonud ise koostöös viljakate Eesti poeetide ja poetessidega. Lood on kaasahaaravad, võiks isegi öelda, et vaatemängulised ja ühiskondlikul tasandil tabava lüürikaga. Neis on piisavalt pärimust, piisavalt kantrit ja piisavalt siirast esitust.
Kontsert toimub 11. detsembril kell 19.00 Tartus Vanemuise kontserdimajas.

The Tuberkuloited avaldas uue albumi esimese singli

Ansambel Tuberkuloited lubab oma fännidele uuel aastal uut albumit. Raadiojaamadesse on jõudnud bändi 12. albumi esimene singel, mis kannab pealkirja “Taevaste taga”. Bändiliikmete sõnul on leitud uus hingamine ning ka värske lugu kõlab värskemalt, kui seniilmunud palad.
Bändi laulja Indrek Raadiku ehk Summeri sõnul on Tuberkuloited otsinud viimastel aastatel uut ja omast saundi ning nüüdseks ongi see leitud.
23 aastat tegutsenud menubändi uus singel peegeldab ammuste aegade igatsust ning taasleidmist. Albumi salvestamise idee tekkis bändil stuudios uue laulu salvestamise käigus. Bändiliikmed on vahepeal saanud piisavalt puhata ja omi radu käia ning nüüd leidub piisavalt energiat ja ideid, et uuesti koos lugusid teha, salvestada ning kontserte anda.
Värske album salvestatakse Tuberkuloitedi lugude autori ja kitarristi Alar Aigro helistuudios, mis annab bändile võimaluse viimistleda oma loomingut täpselt nii kaua, kui maksimaalse tulemuse saavutamiseks vajalik. 1991. aastal loodud ansambli suurem läbilöök toimus aastal 1993, mil looga “Lilleke rohus” jõuti kõikide Eesti muusikaedetabelite tippudesse. 2014. aastal kuuluvad Tuberkuloitedi koosseisu lisaks Summerile ja Alar Aigrole veel trummar Olav Kund, kitarrist Margus Jürima, bassimees Andrus Uutsalu ning Meelis Laidvee klahvpillidel.

Ansambel Pärl avaldas uue singli “Tundmatu”

Ansambli Pärl neljas singel kannab pealkirja “Tundmatu”, mis ansambli saatesõnade järgi jahedal talveõhtul enda sisse vaatama kutsub.
Lugu “Tundmatu” räägib sellest, kuidas me aina enam kiirustades ja tegemiste keerises tuisates kaugeneme iseendast, taibates ühtäkki seisatades, et ei tea enam, kes me tegelikult oleme, mida tahame ja kuhu kuulume. Ansambel soovitab: "Võta hoog maha – vaid sina saad seda teha, leida taas iseend!" (menu.err.ee)

Luisa Värk avaldas laulu “Minu päike”

Luisa Värk leidis uue ja rokiliku saundi ning üllitas pisitütrest inspireeritud loo "Minu Päike".
"Hea on kõigile teada anda, et tõesti üle väga pika aja on mul ilmunud uus singel," teatas lauljatar.
Loo autoriteks on Luisa ise ning muusik Mikk Tammepõld. Uus laul on Luisa sõnul positiivne ja helge. Ta lisas, et on väga õnnelik võimaluse üle just Mikuga koos muusikat kirjutada, kuna tundub, et see inspireerib mõlemaid. Inspiratsiooniks uue loo sünnil on olnud ja loodetavasti on ka tulevikus Luisa pisike tütar Miina.
Uus lugu “Minu päike” osaleb sel aastal ka Eesti Laulu poolfinaalis. (menu.err.ee)

Valiti Eesti Laulu poolfinalistid

Eesti Laul 2015 žürii selgitas 219 saabunud laulu hulgast välja 20 parimat võistlusele esitatud pala. Kuigi finalistid said valitud, leidsid mitmed žürii liikmed, et tase polnud tänavu vaatamata suurele lugude hulgale paraku kiita.
Züriiliikme Toomas Puna sõnul oli tänavune üldine tase kurb. Tema sõnul oli põnevat alternatiivmuusikat ja rokki väga vähe.
Erik Morna sõnul oli seekord muusikavalikus palju tantsivaid naisi ja halavaid bluusimehi.
Anne Veski kommenteeris, et paljud laulud algasid paljutõotavalt, aga ei jõudnud lõpuks kuskile.
Žürii liige ja kultuur.err.ee vastutav toimetaja Valner Valme ütles, et Eesti popmuusika taset 20 poolfinalisti järgi hinnata ei saa. Kõik ei too konkursile oma lugusid, aga siiski nimekaid tegelasi oli rohkem kui paaril eelmisel aastal.
Teiste seas pääsesid poolfinaali Kruuv, Luisa Värk, Karl-Erik Taukar, Nimmerschmidt ning Triin Niitoja ja John4.

Genka ja Paul Oja said valmis uue albumi

Endised bändikaaslased ansamblist Toe Tag on ühendanud jõud esimest korda peale kollektiivi kolmanda liikme Revo enneaegset lahkumist meie seast aastal 2011. Koostöö tulemuseks on värske album, mis 14 loo jagu peegeldab räppar Genka ja produtsent Paul Oja loomingut viimase viie aasta jooksul. Paljude muusikaauhindadega pärjatud ning Eesti hiphopi ajaloo eredamate hetkede taga olnud meeste värske album on neile omaselt žanripiire nihutav, julge ja nagu alati kartmatult eksperimenteeriv.
Albumil teevad kaasa muuhulgas Taavi Paomets (Avoid Dave), Pille Vilgota (Tartu Popi ja Roki Instituut), räppar Suur Papa ja paljud teised. Plaat lindistati muidu peamiselt metal-muusikat salvestavas Blacklist Recordings stuudios Margo "Marx" Rindemaa käe all, kes on tuntud bändidest Pedigree ja Who Framed Roger Moore.
Albumi esitluskontserdid toimuvad 10. detsembril Tallinnas, klubis Sinilind ja 17. detsembril Tartus klubis Illusion. Nende jaoks on kokku pandud spetsiaalne live-bänd. Mõlemad kontserdid on vanusepiiranguta. (menu.err.ee)

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar