Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
16.12.2014
Getter Jaani neljas stuudioalbum jõudis poelettidele

Getter Jaani avaldas oma neljanda stuudioalbumi "DNA", mis jõudis sel nädalal ka poelettidele.

“DNA” produtsent ja lugude autor on Sven Lõhmus ning väljaandja Moonwalk. Albumilt leiab mitmeid külalisesinejaid ja nende seas on ka selle suve suurhitt “Rannamaja” koos Koit Toomega ning raadiohitt “Isa jälgedes” koos räppar Risto Vürstiga.

Lisaks Koit Toomele ja Risto Vürstile on albumil duetid Anne Veski, Maia Vahtramäe ja Uku Suvistega. Plaadi lõpulooks on “Valged ööd”, kuid seekord akustilise bossa-versioonina koos kitarrist Kristjan Kaasikuga.

Getter Jaani esimene album “Parim päev” ilmus 2010. aastal ja “Rockefeller Street” ning “Jõuluvalgus” kolm aastat tagasi 2011. aastal. (menu.err.ee)

Margus Vaheri autoriplaat saab teoks

Margus Vaher kogus ühisrahastusplatvormis Hooandja piisavalt toetajaid ning annab detsembris välja oma autoriplaadi "Margus Vaher Unleashed".

Vaher kogus 4000 eurosest eesmärgist 4241 eurot ning teda toetas 221 hooandjat.

Vaher loodab uuel albumil luua muusikale uut väärtust ning avada end kuulajaile muusikas nii ausalt nagu see on võimalik ainult läbi enda loomingu.

Muusika on olnud Marguse kirg juba 15 aastat, lauljana on ta tegutsenud seitse aastat, lugude kirjutamise mõttes avanes ta enda sõnul alles käesoleval aastal. Ta kirjeldab, et järsku hakkas muusika temast justkui välja voolama, igasugune loominguline blokk kadus ja ta on kirjutanud sel aastal 15 päris oma uut lugu, millest 13 peaks jõudma ka plaadile.(menu.err.ee)

Ansambel Kruuv teeb kolmandat albumit

Ansambel Kruuv avaldas möödunud nädalal loo „Tiiu talu tütreke”, mis valiti ka „Eesti laulu” poolfinaali. Bändi solisti Allan Kasuki sõnul proovisid nad juba mitmendat aastat ning sel korral õnn naeratas neile. Allan lisas, et Kruuv on väga rõõmus ja positiivne bänd ning et „Eesti laulu” eel söövad nad kindlasti palju šokolaadi ning keeravad oma positiivsuse laval ehk pisut üle vindi.

Ansambel teeb parajasti ka oma kolmandat albumit, mis peaks ilmuma veebruarikuus. Varasemalt on Kruuvil ilmunud albumid „Muusika muutub” (2010) ja „Lihtsalt jee” (2012).

Lugu „Tiiu talu tütreke” pole Allani sõnul päris tüüpiline Kruuvi lugu, kuigi Kruuvi element on seal kindlasti sees. Laulule lisab vürtsi torupill, mille on sisse mänginud bändi helimees ja täieõiguslik liige Lehar Lepler.

Birgit Õigemeel esitles jõululaulu, mille on kirjutanud tema elukaaslane

Birgit Õigemeel esitles uhiuut laulu, mis on esimene pala, mille on lauljatarile kirjutanud tema elukaaslane Indrek Sarrap.

Laulu pealkiri on "Kingitus" ja see räägib jõuluajast. Birgiti sõnul on see aeg, kus oma kallite inimestega koos aega veeta ja see ongi kõige olulisem. Ei ole olulised kingitused ja kiirustamine, vaid ikka kõige kallimad inimesed.

Samas tunnistas Birgit, et just detsembrikuu on talle kui lauljale kõige töisem aeg.

Tänavu astub Birgit jõulude ajal lavale koos elukaaslase Indrekuga, hea sõbra Mihkel Mattiiseni ja lasteekraani laulustuudio lastekooriga

Birgit kinnitas, et jätkab laulude kirjutamist Mihkel Mattiiseni ja Timo Vendtiga, kuigi pole välistatud, et veel mõni lugu sünnib koostöös Sarrapiga. (menu.err.ee)

Marten Kuningas sai valmis muusikavideo "Tagurpidi vaal"

Muusik Marten Kuningas rõõmustas taas oma austajaid ning avaldas muusikavideo laulule "Tagupridi vaal".

Video filmiti akustilise sessioonina Stroomi rannas asuva liivalaiu peal, kuhu sai jalgsi läbi vee minnes. Septembris salvestatud klipis näeb hommikust udu, kuna esitus võeti üles kell viis hommikul. Samuti kuuleb erinevaid linnuhääli.

Video autoriteks on kaks noort leedu režisööri, Saulius Baradinskas ja Pijus Veberis, kes on ühtlasi ka Baltikumi populaarseima muusikavideoprojekti Vilnius Temperature tegijad.

Vilnius Temperature'i keskeks ideeks on filmida muusikat ebatavalistes kohtades. Tallinnas Marten Kuninga video valmistamine oli ka nende jaoks eriline kogemus.

Marteni sõnul oli Sauliuse ja tema meeskonnaga väga meeldiv koostööd teha ning tegemist oli tõeliselt inspireeriva kogemusega. (menu.err.ee)

Mauno Meesit avaldas uue singli "Blue Bird"

Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit, kes siiani Sinise nime all elektroonilist muusikat välja andnud, avaldas uue laulu "Blue Bird", mis on esimeseks tutvustuseks tema 2015. aastal enda nime all ilmuvale albumile.

Meesiti uues loomingus kõlavad saja aasta vanune Austria parlorkitarr, 1940ndate Ameerika mikrofoniga salvestatud vokaalid, häälestamata klaver ning kodusalvestustest sämpeldatud rütmipartiid.

Muusiku sõnul on ta inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja kuulad, kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.

Kuigi see saab olema Mauno Meesiti esimene album enda nime all, on ta varem avaldanud kaks albumit oma elektroonilise muusika projektiga Sinine. Ta on kirjutanud muusikat ka mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning edukalt figureerinud Eesti ja välismaistes pop ja alternatiivmuusika edetabelites juba aastaid.
Album "Closer" näeb ilmavalgust 2015. aasta esimesel poolel ning selle avaldab Meesiti enda label Grainy Records. (menu.err.ee)

Kontsertidel "Tulge tagasi" tulevad esitusele Johansonide uued laulud

Lõppeval aastal sai Johansonidel valmis rida uusi laule. Kui kaks aastat tagasi ilmavalgust näinud albumile "Külm" salvestati lood, mis olid sündinud rohkem kui kümne aasta vältel, siis 2014. aasta tõi täiesti värsket saaki.

Kümnekonna proovilaagri ja koosmängimise tulemusena on kuulajate ette tuua uusi lugusid: "Tulge tagasi", "Sisemeri", "Veel on aega", "Hugo" jt.

Kontsertidel teeb kaasa flöödivõlur Krista Citra Joonas, kellel on oluline osa Johansonide lugude seadetes.

Johansonide sõnul ei suuda nende muusika praegu üsna troostitut maailma kindlasti muuta, aga nad loodavad, et mõne kuulaja oma nihutada küll. Jõulukuu pühadel päevadel laulavad Johansonid neid vähekuuldud, aga ka juba tuntud laule erinevates Eestimaa paikades.

Kontserdid toimuvad 19. detsembril Karlova teatris Tartus, 21. detsembril Juurus ja 28. detsembril Pärnu muuseumis. (menu.err.ee)

Lauljatar Renate andis välja oma esimese luulekogu "Elumäng"

Lauljataril ning laulude kirjutajal Renate Salustel ilmus esimene luulekogu, mis kannab pealkirja "Elumäng". Renate luulekogus on kokku 35 luuletust ning sinna on koondatud noore naise valik viimase nelja aasta loomingust.

Renate sõnul saavad paljud tema laulud alguse just sõnadest, kuid siiski jääb palju loomingut ka sahtlipõhja. Luulekogusse on Renate koondanud valdavalt tekstid, mis avalikuse ette jõudnud pole.

Oma luulepisiku on lauljanna saanud oma emalt, kes on tänaseks juba kaks luulekogu avaldanud.

Esimesed kirjutised tegi Renate umbes kaheksa aastaselt, kuid intensiivsemalt hakkas kirjutama siis, kui sai võimaluse oma laule ka stuudios salvestada - see oli justkui tõukeks.

Laulja lisas, et kuna kirjutab oma laulud ise, siis kindlasti koguneb ka edaspidi sahtlisse palju materjali, mis jäävadki luuletusteks, seega ei välista ta, et kunagi veel mõne luulekogu välja annab. (www.delfi.ee)
Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?