Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
22.12.2014
Musamari kutsub lumistele talvekontsertidele

Musamari lastekoor ootab muusikasõpru talvekontsertidele, mis kannavad pealkirja "Lumemaasikad".
Esitusele tulevad kaunid talvelaulud Musamari uuelt plaadilt "Lumemaasikad".
Koos Musamariga astuvad laval üles Getter Jaani ja Koit Toome, kes teevad kaasa ka värskel plaadil, mis möödunud nädalal poodidesse jõudis.
Musamari lastekoori ja mudilaskoori kaunid ning lumised kontserdid "Lumemaasikad“ toimuvad 26.-29. detsembrini üle Eesti. Üles astutakse nii Vanemuise kontserdimajas, Paide kultuurikeskuses, Nordea kontserdimajas kui ka Pärnu kontserdimajas. (menu.err.ee)

Sewen avaldas video laulule "Oled mu meeltes"

Mõned nädalad tagasi Eesti muusikamaastikule saabunud uus bänd Sewen, mille koosseisu kuuluvad ka Mihkel Ratt ja Eimel Kaljulaid, sai valmis video loole "Oled mu meeltes".
Värske video režissöör, operaator ning monteerija oli Kristian Künk, kelle tehtud tööde nimistus on ka Epp Kõivu video loole "Linn on minu". Seweni video "Oled mu meeltes" bändivõtted toimusid Pärnus rokiklubis Volume, öisel Tallinn-Narva maanteel ning Tallinna tänavatel.
"Oled mu meeltes" on muusikaliselt bändi ühislooming ning sõnad kirjutas laulule Kadri Luik. (menu.err.ee)

Curly Stringsi artistid annavad Setomaal kodukontserdi

Suvine festival Seto Folk toob kodukontsertide sarjaga ka külmadel talvekuudel muusika Setomaa kodudesse. Kodukontserdid sünnivad esinejate, võõrustajate ja külaliste sünergiast ning on Seto Folgi nägu – õdusad ja vahetud. Koduses õhkkonnas ja väikeses seltskonnas saadakse üheskoos osa heast muusikast ja seto külalislahkusest.
Kodukontsertide sarja avab 26. detsembril Mari Kalkun, kes esineb filmitegijate Andres Maimiku ja Katrin Maimiku Värska kodus.
6. jaanuaril tähistab Seto Folk seto jõule ehk talsipühi koos populaarsest ansamblist Curly Strings tuntud artistide Eeva ja Villu Talsiga. Kodukontsert toimub Meel ja Toomas Valgu hubases Setomaa talus Nedsaja külas. Nii nagu pühade puhul vanasti, on ka sel korral tuppa toodud õled ning küünlakumas saab kuulata Eeva ja Villu laule, jutte ja pillimängu.
30. jaanuaril esineb Arno Tamm Värska vallavanema Raul Kudre kodus. Arno seikleb koos publikuga tuntud ja tundmata radadel. Oma hääle, erinevate pillide ning live-elektroonika abil ehitab ta helipüramiide ja kõlakerasid, millesuguseid varem pole nähtud ega kuuldud. Arno Tamm on õppinud jazzmuusikat Viljandi Kultuuriakadeemias, osalenud mitmes muusikateatri suurprojektis (Nargen Festivali ja Von Krahli Eesti Naiste Laulud, Eesti Meeste Laulud; Vanemuise ja NO99 Ruja; Nukuteatri Libahunt), mängib ja laulab vokaalansamblis Estonian Voices ja folkansamblis Paabel.
Igale kontserdile on müügil vaid 25 piletit. Kontsertide algusaeg on kell 18. (www.delfi.ee)

Taniel Vares üllitas debüütplaadi

Muusik Taniel Varese verivärskel esimesel plaadil “Kuula vaid” on 12 lugu. Tanieli sõnul on esimene plaat tema jaoks nagu otsimise tee.
Enamiku plaadimaterjalist on ta kokku saanud viimase aasta jooksul. Albumil on mõningaid laenulugusid, pooltel lugudel on Taniel ise sõnade autor ja mõned lood on täiesti omad – nii sõnade kui ka muusika poolest. Kui plaat ühe sõnaga kokku võtta, siis Varese arvates sobib selleks iseloomustavaks sõnaks “kirju”. Mees usub, et seal peaks olema kõigile natukene midagi.
Et Taniel Varese debüütplaat jõudis müüki kenasti enne jõule, sobib see muusiku arvates hästi ka kinkimiseks. “Kõik, kes plaati tahavad, kirjutagu jõuluvanale,” soovitas ta. (www.saartehaal.ee)

Tartu Popi ja Roki Instituut sõidab USA-sse plaadiesitlustuurile

Tartu Popi ja Roki Instituut (TPRI) esitleb koos Ans. Anduriga Tallinnas ja Tartus oma kolmandat albumit "Marienbad", mille annab välja USA indimuusika label Minty Fresh.
1993. aastal Chicagos loodud USA plaadifirma Minty Fresh, mis on muuhulgas pannud aluse näiteks rootsi ansambli The Cardigans rahvusvahelisele karjäärile, sõlmis 2013. aasta alguses Tartu Popi ja Roki Instituudiga viieaastase lepingu albumite "Madise margikogu" (Forwards) ja "Biidermeier-psühhedeelia" (Seksound) digitaalseks väljaandmiseks ja levitamiseks üle maailma. "Marienbad" on esimene TPRI plaat, mille Minty Fresh annab originaalina oma labeli alt välja. Albumi on produtseerinud Sten Šeripov ja TPRI.
Bänd sõidab Minty Fresh’i kutsel plaadiesitlustuurile USA-sse. 7.-19. jaanuarini annab TPRI kontserte New Yorgis, Chicagos ja Minneapolises ning esineb Chicago WBEZ raadioprogrammis, millel on üle 600 000 kuulaja.
26. ja 27. detsembril kohtab Tartu Popi ja Roki Instituuti aga Tartus ja Tallinnas, kus nad koos ansambliga Ans. Andur oma plaati esitlevad. Järgmisel reedel esitleb koosseis albumit Tartus Genialistide klubis ning päev hiljem Tallinnas Von Krahli teatris.

Ansambel Nion avaldas uue singli

Eestikeelset popmuusikat viljelev ansambel Nion avaldas uue singli pealkirjaga "Teeskleme armastust". Loo muusika autor on noor laulukirjutaja Anna Kutšinskaja, teksti autoriks Marilyn Jurman.

"Teeskleme armastust" on rahulik ballaad, mis räägib armastusest. Selle looga näitab ansambel enda täiesti teistsugust poolt. Kes vähegi Nioni repertuaariga kursis on, teab, et nemad on pigem tuliste rütmide bänd ja ballaade neilt väga ei kuule.

Lauljatar Keit Triisa sõnul on “Teeskleme armastust väga võluv lugu ning nii otsustatigi see Nioni repertuaari võtta. Keit lisab, et tal on siiralt hea meel, et sai vahelduseks midagi rahulikumat laulda.

Bändi kitarist Karl Kanteri sõnul võtab ansambel selle looga kokku oma viimase albumi “Tiibade jõud” mis ilmus aasta tagasi. "Teeskleme armastust" on ka albumil viimane lugu ja Karl usub, et see sobib praegusesse aega väga hästi.

Põhja-Tallinn lükkas bändiliikme õnnetuse tõttu uue plaadi ilmumist edasi

Ansambel Põhja-Tallinn peab bändi kitarristi õnnetuse tõttu uue plaadi ilmumisaega edasi lükkama.
Praegu on muusik Eric Kammiste juba taastumas ning plaadiesitluskontsertidega alustatakse järgmisel aastal. "Plaadile on anda veel väikesed lihvid, aga põhimõtteliselt on see valmis," ütles räppar Jaanus Saks Tudeng TV-le.
Albumiga lubatakse välja tulla siis, kui kitarrist on piisavalt taastunud. Samuti avaldas lauljatar Kerli Kivilaan lootust, et aasta 2015 tuleb bändil esinemisrohke. (menu.err.ee)

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket