Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 1
29.12.2014
Ansambel Pööriöö kogub teise stuudioalbumi jaoks toetust

Folkansambel Pööriöö kogub portaalis Hooandja.ee toetust oma teise plaadi jaoks. Album loodetakse valmis saada 2015. aasta kevadeks. Pööriöö muusika aluseks on Tõnis Karki kirjutatud eestikeelsed laulud. Bändis mängivad peale Tõnise veel muusikud Reimo Va, Kalle Klein, Egon Kaur ja Karl Helmeste. Ansambel tegutseb aastast 2012.
Läinud kevadel andis Pööriöö välja oma esimese helikandja "Kõige Pikem Tee". Vahepeal on aga Tõnis plaadi jagu laule juurde kirjutanud ja seepärast soovitakse 2015. aasta kevadeks valmis saada teine album „Radioaktiivne nõid”.

Curly Strings ja Mari Jürjens avaldasid ühise loo "Teispool nurme"

Pikaaegsed sõbrad Mari Jürjens ja Curly Stringsi lauljatar Eeva Talsi on koos laulnud, viiuldanud ja suureks kasvanud. Nüüd kirjutasid muusikud koos laulu "Teispool nurme".
Uus aasta algab Curly Stringsi ja Mari Jürjensi ühise kontserttuuriga. Kontserdid toimuvad veebruarikuus Tallinnas Estonia kontserdisaalis, Pärnu kontserdimajas, Jõhvi kontserdimajas, Viljandis Pärimusmuusika aidas ja Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Pilvepüüdjad avaldasid loo „Kuu poiss”

Ansambel Pilvepüüdjad avaldasid enne jõule värske pala pealkirjaga „Kuu poiss”. Loo autor Imre Mürk ütles raadiole Elmar, et tegemist on lihtsa looga, kus kõlavad vaid laul ja kitarr.
Imre sõnul on meil kõigil elus hetki, mil tunneme sisemist vabadust, kui asjad on hästi ja naudime seda, mis meil on. See ei pruugi alati olla seotud teise inimese või armastusega – äratundmisele jõudmine, et elutunne on mõnus, võib tekkida ka lihtsalt iseendaga olles ja mõeldes. Sellest see lugu räägib ja seda kujutab.
Kitarri mängib värskes loos Paul Daniel.

Eesti muusikaauhindade jagamisel esinevad Ewert And The Two Dragons ja Tanja

Jaanuaris toimub Nordea kontserdimajas Eesti Muusikaauhinnad 2015 gala, kus esinevad Ewert And The Two Dragons ja Tanja. Neid ja teisi tseremoonial esinevaid artiste saadab esmakordselt EMA ajaloos sümfooniaorkester.
Tanja sõnul oli tal väga sündmusterohke aasta. Lauljatar sai esineda oma elu kõige suuremal laval esindades Eestit Eurovisioonil, laulda koos maestro Andrea Bocelliga. Samuti valmisid Tanja esimesed kaks videot ning veel osales ta kohtunikuna saates "Su nägu kõlab tuttavalt.
Ta lisas, et ootab väga esimest esinemist Eesti Muusikaauhindade laval. "Kindlasti tuleb väga huvitav etteaste, kuna seekord kaasatakse lisaks tantsijatele ka suur orkester," lisas laulja.
Ewert and The Two Dragons esitab auhinnagalal oma uut singlit "Pictures", mis on eesti publiku poolt väga hästi vastu võetud. Lugu on jõudnud raadiojaamade airplay-tabelites kõrgetele positsioonidele ning kogunud Spotifys juba üle 65 000 kuulamise.
EMAle traditsiooniliselt luuakse kõikidele galal esinevatele artistidele spetsiaalselt selleks sündmuseks erilahendused.
Pidulikul auhinnatseremoonial tunnustatakse möödunud aasta parimaid muusikuid. Käimas on žürii hääletus, mille tulemusel valitakse välja parimad albumid, muusikavideod ja laulud. (menu.err.ee)

„Eesti laul 2015” poolfinalist The Blurry Lane avaldas võistlusloo "Exceptional"

Detsembri algul „Eesti Laulu” poolfinaali valitud laulu "Exceptional" muusika ja sõnade autor on Kristina Bianca Rantala.
The Blurry Lane on grupp noori, kes on pärit Kagu-Eestist ja alustas tegevust sel sügisel.
Ansamblisse kuuluvad Kristi Raias, Kristina Bianca Rantala, Maksim Rjurikov, Steven-Marten Suur, Triinu Ruuspõld ja Taavi Poll.

Liis Lemsalu ja Egert Milder avaldasid loo pealkirjaga on “Hold on”

Värske laulu autoriteks on Liis Lemsalu ja ansambel Slippery Slope ning sõnade loomisel aitas kaasa ka produtsent Rob Montes.
Kui Liis Lemsalu on avalikkusele juba pikemat aega tuttav, siis Egert Milderit teame ansambli Slippery Slope järgi.

Idee, et Liis ja Egert võiksid koos laulda, pakkus välja laulu produtsent Rob Montes.
“Mulle väga meeldib Egerti hääl ja lähenemine muusikale üldisemalt. Oleme mõlemad noored inimesed, kelle maailmavaated haakuvad päris mitmes mõttes, sellepärast ka sellise tekstiga lugu, mis peegeldab suuremal määral väga inimlikke aspekte elust, nagu näiteks kõhklused-teadmatus ja pidevad enesevõrdlemised teistega. Päeva lõpuks on aga kõige tähtsam see, et me ei kaotaks kunagi usku iseendasse,” kommenteerib lugu Liis.

Egert lisab: “Liis on eesti muusikamaastikul tegelikult erakordne. Ta on superhea laulja. Ideest valmislooni läks aega tegelikult väga vähe, sest toorik, mille kallal Liis oli varemalt nokitsenud, oli hea baas, millest edasi minna ja koostöö sujus.

Metro Luminal esitleb karjääri viimasel kontserdil raamatut

Sel laupäeval astus viimast korda üles legendaarne Metro Luminal. Lahkumiskontsert ja bändist rääkiva raamatu "Valgus tunneli lõpus" esitlus toimus Rock Cafes.
1980ndate lõpul tegevust alustanud ning Eesti muusikat suuresti mõjutanud ja rikastanud bändi minevik on kirju ja mitmekülgne.
Esimesed lood anti välja kunagise kunstiinstituudi fuajees aerosoolidega kujundatud nimetutes kassetikarpides. Albumite "Ainult rottidele" ja "Coca Cola" materjal valmis juba 1990ndate esimeses pooles, uuesti anti need välja aga vastavalt 2003. ja 2004. aastal. Elektroonilisema helimaastikuga "Sinus" (1998) ning uute instrumentidega eksperimenteeriv "Reboot" (2004) väljendasid Metro Luminali otsivat ning rahutut, piiridest väljapoole püüdlevat hinge. Viimaselt kogumikplaadilt "Sassis" (2008) leiab kuulaja läbilõike tervest bändi loomingust. ¬27. detsembri õhtul astus bänd Rock Cafes lavale koosseisus Rainer Jancis (kitarr), Allan Vainola (vokaal), Kalle Nettan (bass) ja Rasmus Merivoo (trummid). (menu.err.ee)
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap