Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 2
08.01.2015
Reket on valmis saanud loo pealkirjaga “Võit”

Tom-Olaf Urb, artistinimega Reket sai valmis uue laulu pealkirjaga “Võit”. Nimi Reket on käinud mehega kaasas juba umbes 15 aastat. Tegemist on Viire Valdma ja Toomas Urbi pojaga, kuid initsiatiiv muusikaga tegelemiseks on Reketi sõnul tulnud ikkagi temast endast.
Lugu pealkirjaga “Võit” ootas ilmumist mõnda aega. Loo sõnad leidis Tom-Olaf oma tükk aega tagasi kirjutatud tekstide seast. Laulu “Võit” sõnum on: me võime kõik teha, mida iganes soovime, ükskõik, mida ette võtame, tuleb anda endast parim.

Ansambel The Sound avaldas esimese singli

Uus ansambel The Sound avaldas oma esimese singli pealkirjaga “Ideaalne Päev”.
Tegu on eestikeelse bändiga, mis mängib rokkballaade. The Sound tegutseb Tallinnas ning viimase poole aasta jooksul on antud kontserte erinevates Eesti paikades. Ansambli koosseisu kuuluvad Steven Kopliste, kes laulab ja mängib kitarri, Margo Asten basskitarril, Risto Iljas klahvpillidel ja Indrek Keskküla trummidel.

Curly Strings ja Karl-Erik Taukar esinevad Eesti Muusikaauhindade tseremoonial

Sel aastal võimsalt debüteerinud Curly Strings ja juba mitmendat aastat edulainel jätkanud Karl-Erik Taukar astuvad üles Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial, teiste muusikute hulgas esinevad galal lisaks Ewert and The Two Dragons ning Tanja.
Jalmar Vabarna sõnul tuleb Curly Stringsi poolt esitusele lugu, mis sellele bändile aluse pani – selleks on "Üle ilma". Läinud aasta on Jalmari kinnitusel bändile väga hea olnud – aprillis tuli ansambel välja debüütalbumiga ja ei osanud ettegi näha, et juba suvel mängitakse suurele publikule. Uue aasta alguses lubab ansambel uusi lugusid kirjutada ja bändiga Kariibidel reisida, et akusid laadida ja mõtteid koguda.
Karl-Erik Taukar nendib, et 2014 oli tema jaoks märgilise tähtsusega. Mees pani kokku oma bändi, millega on terve aasta mööda Eestit tuuritanud ning salvestanud ja ilmutanud debüütalbumi "Vääramatu jõud". See aasta on Karl-Erikut enda sõnul mitmes suunas arendanud ja kasvatanud, võtnud ja andnud tagasi väga palju energiat ning ristanud teid mitmete andekate muusikutega. Kevadel ilmunud singel "Vastupandamatu" püüdis tiibadesse suure tuule ja albumi salvestamine oli üks lahedamaid asju noormehe elus.
Suurimad tunnustused 2014. aasta saavutuste eest muusikamaailmas antakse kätte 15. jaanuaril Nordea Kontserdimajas. (menu.err.ee)

Maia Vahtramäe avaldas loo, mis võistleb tänavusel Eesti Laulul

Lauljatar Maia Vahtramäe tegi avalikuks pala, millega ta hakkab võistlema Eesti Laulu poolfinaalis.
Laul kannab pealkirja "Üle vesihalli taeva" ja hakkab võistlema laulukonkursi esimeses poolfinaalis. Loo autor on Olav Osolin.
Eesti Laul 2015 esimene poolfinaal toimub 7. veebruaril, teine poolfinaal 14. veebruaril. Poolfinaalidest edasi pääsenud kümme parimat astuvad 21. veebruaril Eesti Laul 2015 finaalis Nordea kontserdimaja lavale. (menu.err.ee)

Elisa Kolk avaldas positiivsusest rääkiva laulu

Eesti Laul 2015 poolfinalist Elisa Kolk avaldas võistlusloo "Superlove", mis ei räägi ainult armastusest, vaid ka sellest, kuidas igast raskest olukorrast välja tulla ja jääda positiivseks. Loost on valminud ka tantsulisem versioon, mis on tasuta allalaetav.

Elisa Kolk on 17-aastane Tartust pärit lauljatar, kes saavutas laiema tuntuse 2014. aasta suvel looga "L.O.V.E", milles lööb kaasa ka muusik Kristjan Kasearu.
Eesti Laul 2015 konkursile kandideeriva loo autor ja produtsent on Vahur Valgmaa aka Wh1teland, kes on eelnevalt edukalt muusikat produtseerinud artistidele nagu Nexus, Koit Toome, Rolf Roosalu, Merlyn Uusküla jpt.

Merlyn Uusküla aasta oli viljakas

Merlyn Uusküla jaoks oli 2014. aasta ülimalt viljakas. Äsja sai lauljatar magistrikraadi turunduse erialal ning umbes kuu aega tagasi ilmus tal teine sooloalbum "Õnnepäev".
Turundust läks Merlyn õppima sellepärast, et kui tegelda vaid muusikaga, jääb elu kuidagi ühekülgseks. Laulja tahaks enda sõnul olla pädevam rohkem kui ühes valdkonnas ning turunduse otsustas valida just sellepärast, et selle eriala oskusi saab rakendada ükskõik, millises valdkonnas ja mida iganes tehes. “Kõiki asju on vaja müüa ja turundada, kaasa arvatud iseennast," naerab Merlyn Uusküla. Praegu saab lauljatar enda sõnul siiski väga hästi hakkama ka ainult lauljana. (www.ohtuleht.ee)

Marten Kuningas avaldas singli “Sügavad tunded”

Möödunud aasta viimastel päevadel avaldas muusik Marten Kuningas uue singli pealkirjaga "Sügavad tunded".
Viimaselt plaadilt “Praktiline mees” pärinev singel on ka tasuta veebis kuulatav. Marten rääkis raadiole Elmar, et tema arvates on lugu kiheleva rütmiga ning need, mis sees kihelevad, ongi sügavad tunded.
Laulus mängivad koos Marten Kuningaga Raul Ojamaa kitarril, Peedu Kass bassil ja süntesaatoril ning Kristjan Kallas trummidel.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar