Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 3
13.01.2015
Superstaarisaadet hakkab juhtima Karl-Erik Taukar

"Eesti otsib superstaari" kuuendat hooaega hakkab juhtima Karl-Erik Taukar. Taukar tunnistab, et saatega seoses on tal palju väga häid mälestusi ning tänu isiklikele kogemustele on ta valmis osalejaid alati toetama.

2012. aasta sügisel ise staarisaates edukalt osalenud Karl-Erik Taukari sõnul inspireerib "Eesti otsib superstaari" nii teda kui ka kogu Eesti rahvast. "Me kõik näeme lauljate arengut eelvoorudest kuni finaalini, mis juba iseenesest on väga põnev - kuidas kodus vaikselt nokitsevast lauljast saab staar, kes laulab pool aastat sadadele tuhandetele inimestele otse-eetris; see saade täidab unistusi kõige ehedamas mõttes," kinnitab ta.

Kui varem on staariotsinguid suunanud saatejuhtide paar, siis tänavu on Karl-Erik Taukar selles rollis üksinda. "Üksi juhtimisel pead vastutama kõige eest ise, ei pea ega saa loota kellelegi teisele. Hea ja vaimukas partner on kindlasti toeks ning tema puudumisel tuleb lihtsalt ise rohkem jõuda," märgib ta.

Tänu isiklikule kogemusele teab Taukar, kui pingeline on oodata oma järjekorda näiteks stuudiovoorudes, kus suurele auditooriumile esinemine on paljude lauljate jaoks esmakordne. (www.delfi.ee)
Elina Born ja Stig Rästa avaldasid ühise laulu
Elina Borni ja Stig Rästa koostööst sündis eurolaul pealkirjaga “Goodbye to yesterday”.

Stig Rästa sõnul sündis laul paar aastat tagasi ja oli kohe mõeldud duetina esitamiseks. Suvel oma vanu ideid läbi kuulates, mõeldes just Eesti Laulule, tõusis see lugu Stigi sõnul kohe esile. Kuna koostöö Elinaga on sujunud väga hästi, siis tundus ainuvõimalik see laul just koos Elinaga kahekesi ära salvestada.

Kaasa aitasid Tõnis Kivisild (basskitarr), Pent Järve (kitarr), Joosep Kõrvits (tšello), Siim Aimla (saksofon/flööt), Tanel Juksaar (tromboon), Allan Järve (trompet). (www.delfi.ee)
Tartu poiss Joosep Eendra sai valmis oma teise singli "Better man"

Tartust pärit noormees Joosep Eendra, kes hakkas muusikat tegema, avaldades Youtube'is sõpradele kavereid erinevatest lauludest, on valmis saanud oma teise originaalloo "Better man".

Joosepi sõnul räägib lugu sellest, kuidas suhe ei ole alati kahepoolne ning kõik ei kuku välja nii, nagu võiks, küll aga tuleb iseendaks jääda ja endast see „parem mees“ leida. (www.delfi.ee)

Renate uusim lugu "Dilemma" valmis peojärgsel hommikul 10 minutiga

Lauljatar ning laulukirjutaja Renate on saanud valmis uue loo ning muusikavideo pealkirjaga "Dilemma".

Lauljatar kirjutas loo kaks aastat tagasi pärast esinemist Lõuna-Eestis. Laul sündis umbes kella kuue-seitsme ajal hommikul. Hea esinemise ja väga kaasaelava publiku tõttu oli Renatel enda sõnul adrenaliin veel veres ning nagu muuseas hakkas üks viisijupp kõrvus kumisema. Klaveri taha minnes tulid lauljataril üsna kohe juurde ka sõnad ning umbes kümne minutiga oligi lugu valmis kirjutatud. Muusikavideo filmiti 2014. aasta augustis ja septembris koos Mareen Production'iga. Videosse püüti eelkõige värvilist Eestimaa sügist.

Inimestel on elus palju olukordi, kus tuleb teha valikuid ning laul "Dilemma" ka ühest sellisest olukorrast räägib.

Loo tausta on produtseerinud Lenny LaVida aka Lauri Lembinen. Laul pärineb Renate sel aastal ilmuvalt albumilt "Teekond hingeni", millelt on juba avaldatud singlid "Vajan sind", "Kuues meel", "Komeedid" jpt. (www.delfi.ee)

Triin Niitoja ja John4 avaldasid ingliskeelse laulu

Eesti Laulu poolfinaalis osalev Triin Niitoja & John4 avaldasid oma võistlusloo „This is our choice“.

Jaanus Saago sõnul on tegemist rõõmsameelse pop-rock-kantri palaga, mis jutustab nagu paljud duetid ikka, kahest inimesest, kes ostsustavad anda üksteisele veel ühe võimaluse leidmaks ühine tee.

Triin Niitoja lisab, et eluteel teeme palju valikuid, millest kujunebki meie teekond, meie endi otsused, millesse usume, millesse mitte. Triin avaldab lootust, et on neid, keda see lugu kõnetab ning tal on väga hea meel, et bänd saab võistlusel osaleda just enda kirjutatud looga.

Nii sõnade kui viisi autoriteks on Triin Niitoja ja Jaanus Saago.
Zebra Island tuli taas kokku ja andis välja uue singli "Lights and Shadows"

Süntpopibänd Zebra Island alustas pärast aastast pausi uuesti tegevust ning andis sel puhul välja ka värske singli.

Koosseisu tuumiku moodustavad endiselt muusikaprodutsent Rasmus Lill ja laulja Helina Risti, kellele on lisandunud Ivar Mägi kitarril ja Caspar Salo trummidel.

Uut muusikat on valmis rohkemgi, ent esialgu toodi avalikkuse ette värske singel "Lights and Shadows", mida iseloomustavad 80ndate mõjutused.

Bändiliikmete sõnul on Zebra Islandi visioon muusikast endine, viljeletakse kummituslikku kergust tagaajavate helide ja meeldejäävate rütmidega süntpoppi.

Vokalisti Helina Risti sõnul toob muusika tegemine elu virrvarri selgust ja rahu. Zebra Island alustas tegevust 2011. aastal. (www.delfi.ee)
Ansambel Nivoo avaldas debüütalbumi

Elektroonilist poppi viljelev bänd Nivoo avaldas debüütplaadi "Nivoo".

Veidi üle aasta tegutsenud kollektiiv on tänaseks ilmutanud kolm singlit, vastilmunud plaadil on lisaks varasematele lugudele ka värsket materjali. EP materjal on salvestatud aasta jooksul, sellel teevad kaasa bändi liikmed Viivika Reintam ja Risto Iljas, lisaks Anni-Teele Värav flöödil ja Jarmo Sõnna kitarril.

Ansambli solist Viivika Reintam ütleb, et see plaat on muusikalises mõttes mitmetahuline, sest bänd alles otsib oma stiili. Samas on bändiliikmete eesmärk katsetada, segada erinevaid stiile ja teha ehk isegi natuke toore kõlaga klubimuusikat.

Nivoo on kaheliikmeline bänd, mis alustas tegevust 2013. aastal. Bändi lõid muusikud Viivika Reintam (vokaal) ja Risto Iljas (klahvpillid, elektroonika) eesmärgiga teha omaloomingut.

Risto Iljas on lõpetanud EMTA helirežii erialal ja õpib praegu Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis jazzklaverit. Viivika Reintam on õppinud Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Koolis poplaulu. Hiljem on ta täiendanud ennast Eve Pärnsalu käe all.

Nivoo muusika on mõjutatud stiilidest nagu pop, R&B, acid jazz ja house, tehakse nii vokaal- kui instrumentaallugusid.

Eesti Laulul osalev Mari avaldas võistlusloo "Kolm päeva tagasi"

Lauljatar Mariliis Jõgeva (artistinimega Mari) esitab Eesti Laul 2015 poolfinaalis uut singlit "Kolm päeva tagasi". Lugu valmis juba suve lõpus ning inspiratsioon tuli ühe hea sõbra suhtest.

Laul räägib uuest algusest ja sõnum on, et tuleb lasta minna sellel, mis ei ole määratud ning uskuda, et iga hea asi tuleb omal ajal. Mari sõnul jäi lugu sahtlisse päris mitmeks kuuks, sügisel otsustas ta, et aeg on küps see valmis teha. Mari on osalenud ka saates “Eesti otsib superstaari” saates ning on sarja “Pilvede all” tunnusloo esitaja. (www.delfi.ee)
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar