Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
22.01.2015
Wilhelm avaldas omanimelise debüütalbumi

Eesti Laul 2015 poolfinalist Wilhelm avaldas oma esimese täispika stuudioalbumi. Wilhelm astub üles Eesti Laulu teises poolfinaalis, 14. veebruaril.
Albumile jõudsid kaheksa lugu, nende hulgas ka 2014. aasta Eesti Laulu finaali jõudnud pala "Resignal".
Bändi solisti Anett Kulbini sõnul on Wilhelmi esikalbumi ilmumine bändile väga oluline. Protsess on olnud pikk ja põnev. Plaadil on nii lugusid ansambli algusaegadest kui ka värskeid palasid alles möödunud sügisest. Kitarrist Paul Neitsov lisab, et see, mis kuulajate kõrvadesse jõuab, tuleb tõesti südamest ja on loodud hingega. Album on Pauli sõnul bändi tänu ja austusavaldus toetajatele.
Wilhelm on kuuest eriilmelisest maitsest, vaatest ja ideest koosnev tervik, mis on keskendunud omaloomingule. Ühtse sünergia ja sümbioosiga kooslus üllatab seguga folgist, jazzist ja indiest. Vahetu emotsioon ja põhjamaine temperament hoiavad pinget algusest lõpuni.
Lühikese tegutsemisaja jooksul on Wilhelm astunud üles erinevatel festivalidel ja konkurssidel, näiteks ERMO omaloomingukonkursil,Noortebänd 2013 finaalkontserdil, Tallinn Music Weekil ja Positivus Festivalil. Wilhelm astub lavale esimesena 14. veebruaril Eesti Laulu poolfinaalis looga “Light Up Your Mind”. (www.delfi.ee)

Ewert and the Two Dragons avaldab 24. veebruaril albumi

Ewert and The Two Dragons annab 24. veebruaril välja kauaoodatud kolmanda albumi pealkirjaga “Circles”. Veebruari teises pooles suundutakse tuurile USA-sse, kevadel esitletakse albumit kodumaal ja mujal Euroopas.
Album salvestati 2013. aasta augustis USA-s, Bear Creek Studios. Albumi salvestamisel ulatas abikäe produtsent Ryan Hadlock.
Evert Sundja sõnul oli uue albumi salvestamise protsess põnev. Eelnevad albumid salvestati Eestis üsna lühikese aja jooksul, värsket albumit salvestades veetis bänd terve kuu USA-s stuudios kohapeal. Evert lisab, et kuigi bändiliikmed on alles kolmekümnendate aastate alguses, on albumit läbivaks teemaks vanemaks saamine. Sellest tulenevalt sai ka albumi pealkirjaks “Circles”.
Ewert and the Two Dragons’i eelmise albumi edu tõi bändile mitmeid auhindu, alustades Tallinn Music Week’il välja antud Skype’i “Go Change The World” auhinnaga (2011) ning jätkates viie Eesti Muusikaauhinnaga aastal 2012.
Uue albumi esitlustuur algab veebruaris USA-s ning kevadel jõuab bänd esinema Euroopasse. (www.delfi.ee)

Jaak Joala sai postuumselt tunnustuse panuse eest Eesti muusikasse

Eesti Muusikaauhindade auhinnatseremoonia taga seisva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse otsusel anti tunnustus Panus Eesti Muusikasse Jaak Joalale. Esimest korda auhinnagala ajaloos anti autasu meie hulgast lahkunud muusikule.
Erandlik otsus tehti lähtudes Jaak Joala väga kaalukast rollist Eesti muusikas nii läbi tema aktiivse lavaperioodi kui sellele jätkunud suure järelmõjuga meie noorte muusikute karjäärile ja repertuaarile.
Jaak Joala lauludel on kindel ja suur koht Eesti tänapäeva muusika kullavaramus.
Laulja suur muusikaline pärand on innustanud väga paljusid meie uuema aja tippartiste ning tema laule taasesitavad kontserdid on olnud väga populaarsed.
Jaak Joala oli ka üheks Eesti Esitajate Liidu asutajaliikmeks ning oli algusest peale selle juhatuse esimees, aidates aktiivselt kaasa muusika valdkonna arengule.
Panus Eesti Muusikasse autasu andmisega sooviti teha veelkord sügav kummardus Jaak Joala ees, kelle panus Eesti muusikasse on olnud igas mõttes erakordne. (www.ohtuleht.ee)

Aiki pühendas isale sünnipäevaks laulu

Aiki avaldas laulu “Tuhanded külad”. Algupärane lugu on loodud aastal 1971 tudengibändi Rajacas poolt. See lugu tõusis taas esile aastal 1981, kui Peeter Simmi dokumentaalis „Mitut värvi haldjad“ laulsid sama laulu kaks koolipoissi. Üks nendest poistest on Aiki isa ja sellest tulenevalt see ka Aiki esituses nüüd isale pühendatuna kõlab.
Lauljatar Aiki elab juba poolteist aastat Soomes Espoos. Enda sõnul igatseb ta Eestist eemal olles kõige rohkem tuttavaid ja sõpru, kuid kuna vahemaa pole suur, siis saab iga hetk laeva peale minna ja korraks koju sõita. Aiki sõnul ta püsivalt Soome elama jääda ei kavatse, kuid seda, millal tagasi tuleb, hetkel ei tea.

Kruuv kogub uue plaadi jaoks hoogu

Ansambel Kruuv on teinud rõõmsat muusikat aastast 2007. Selle aja jooksul on ansambel välja andnud kaks albumit ning nüüd soovib bänd kuulajaid kostitada kolmanda plaadiga. Uuele plaadile tuleb lugusid, mis on kirjutatud Vaikse ookeani ääres, lugusid, mis on mõeldud tantsujalgadele ja lugusid, mis sõidavad hästi nii talvises õhtus, kui sumedas suves.
Album plaanitakse trükimasinatest läbi lasta veebruari teises pooles ning esimene plaadiesitluskontsert toimub 26. veebruaril Tartus. Tallinna plaadiesitluskontserdi kuupäev on täpsustamisel.
Lisainfot Kruuvi tegemiste kohta leiab bändi kodulehelt ja facebookist.

Ansambel Rüüt kogub debüütalbumile toetust

Ansambel Rüüt sai helistuudios valmis oma debüütalbumi ning kogub sellele hoo andmiseks toetajaid.
Rüüt suundub albumiga plaadiesitlustuurile, mis saab alguse veebruaris ja mille käigus jõutakse erinevatesse Eesti linnadesse.
Omanäoline bänd soovib loomingu kaudu tutvustada Eesti oma instrumendi – Eesti lõõtsa kasutusvõimalusi ja kõla.
Ansamblisse kuuluvad lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks. Rüüdi mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi bändi naisliikmed – näitleja Maili Metssalu ja jazzmuusik Maarja Soomre, kelle hääled regilauludes kõlavad võimsalt ja toovad möödunud ajad kuulajatele lähemale.
Bändi albumit saab toetada Hooandjas.

Eiko ja Ave Altmäe andsid välja uue singli

Raadiole Elmar andis intervjuu Eiko Altmäe. Eiko ja Ave Altmäe on õde ja vend, kes tegelevad aktiivselt muusika loomisega. Nüüd on noored valmis saanud uue laulu pealkiraga “Muuta mind ei saa”. Lugu räägib sarnaselt nende varasematele singlitele inimeste omavaheliste suhete ilusamatest hetkedest ning vajadusest leida õige siht elus.
Muusikaga on Eiko ja Ave juba väiksest peale tegelenud ning lugusid kirjutavad õde-venda kahasse. Siililt mängivad Eiko ja Ave tänapäevast pop- või klubimuusikat.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket