Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 5
31.01.2015
Laulja Ott Lepland avaldas värske singlit "Ajaga Võidu"

Ott Lepland avaldas värske singli “Ajaga võidu”. Laulja sõnul on sageli tunne, et kõik jooksevad pidevalt ajaga võidu - näib, et palju asju jääb tegemata, paljude asjade peale kulub mõttetult palju aega, paljudesse asjadesse pole aega süveneda, aga tegelikult ei ole põhjust mitte kuhugi tormata.

Oti sõnul on laul tema bändi kollektiivne looming. Bassist Viljar Norman tuli ideega, Ott kirjutas sinna peale viisi ja trummar Kaspar Kalluste tegi sõnad, abiks Jaanika Uibukant. Ott lisas, et tegemist on tempoka ja kaasahaarava looga, mis vahelduseks peaks mõjuma värskendavalt. (menu.err.ee)

Metsatöll tähistab veebruaris 16. sünnipäeva

Metsatöll võitis Nordea Kontserdimajas Eesti Muusikaauhindade jagamisel Aasta Metalalbumi auhinna. Võitu ning bändi 16. sünnipäeva tähistatakse vägeva kontserdiga 21. veebruaril Rock Cafes.
“Karjajuht” on oluliseks albumiks ka Metsatöllu plaadifirmale Universal. Universali esindaja Leen Kadaka sõnul oli see nende eelmise aasta üks enimmüüdud albumeid Eestis. Kokku osteti üle 6000 plaadi.

Metsatöll on aktiivselt tegutsenud juba peaaegu 16 aastat ning andnud suurel hulgal kontserte nii siin- kui sealpool piiri. Eelmise aasta teises pooles tutvustati uut albumit 29 kontserdiga USA-s. Oma 16. sünnipäevapeol lubab bänd teha täispika läbilõike oma kuue albumi paremikust ja esitada kindlasti kõik lood, mille puhul on teada, et inimesed neid ootavad. Külalisteks on seekord väga omapärase helikõlaga AVRA Soomest ja alati peo käima tõmbav J.M.K.E., kes tutvustamist ei vaja. (menu.err.ee)

Boogie Company esindab Eestit ülemaailmasel konkursil Global Battle Of The Bands

Rahvusvaheline korralduskomitee valis Eesti bändi Boogie Company ülemaailmasele konkursile Global Battle Of The Bands. Eestist konkureeris võistlusele 31 ansamblit.

GBOB on ülemaailmne konkurss bändidele, kes esitavad originaalloomingut ja on võimelised esinema laval otse, ilma fonogrammita. Igat riiki esindab üks ansambel, kes on välja valitud kas kohaliku žürii või rahvusvahelise korralduskomitee poolt. Sel aastal valiti lõppkonkursile 16 bändi 16 riigist.

Võitja saab võimaluse salvestada plaat mõnes maailma tuntuimas helistuudios, rahvusvahelise promopaketi, salvestada suure-eelarvelise video ja tiitli "The Best New Band in the World". Eelkõige annab konkurss unikaalse võimaluse bändidele end näidata rahvusvahelisel areenil. Konkurssi kajastab rahvusvaheline meedia ja sellest toodetakse dokmentaalfilm. Konkursi žürii koosneb muusikamaailma tipp-produtsentidest ning manageridest.

Konkurssi Global Battle Of The Bands korraldatakse aastast 2004. 2015. aasta finaalkontsert toimub Oslos Rockefeller Music Hallis 8. märtsil.

Eestit esindav, rockabilly stiili viljelev bänd Boogie Company asutati aastal 2004. Ansambel esineb konkursil koosseisus: Andrus Kasesalu (laul ja kontrabass), Oleg Davidovich (kitarr) ja Marek Lillemägi (trummid). Boogie Company on oma tegevuse jooksul andnud välja 3 täispikka CD albumit. Lisaks Eesti lavadele on esinetud Itaalias, USAs, Saksamaal, Soomes, Lätis ja Egiptuses.

State of Zoe avaldas Eesti Laul 2014 võistlusloost uue versiooni

Möödunud aasta Eesti Laulu poolfinalist State of Zoe avaldas oma võistlusloost uue versiooni.
Laulu "Solina" remiksi autor on Firejosé.
State of Zoe on kooslus, mis sünteesib ühtseks orgaaniliseks tervikuks jazzi, souli, futuristlikku poppi ja elektroonikat.
Bändi kuuluvad Anneliis Kits, Raul Ojamaa, Siim Avango ja Caspar Salo. (menu.err.ee)

Frankie Animal esines edukalt festivalil Eurosonic Noordeslag

Frankie Animal esines Hollandis Euroopa suurimal ja olulisimal uue muusika festivalil Eurosonic Noorderslag.
Ansambel andis festivali jooksul mitu kontserti ning esines ka Hollandi riigiraadios akustilise looga.
Frankie Animal esines Hollandis esimest korda ning praegu töötab bänd uute lugude kallal ning mõtleb ka plaadile. Marie Vaigla sõnul on vaja palju häid lugusid, selleks et albumit avaldada ning bänd ei soovi sellega rutata. (menu.err.ee)

Ansambel The Blurry Lane tegutseb edasi ka pärast Eesti Laulu

Raadios Elmar käisid külas ansambli The Blurry Lane liikmed Bianca ja Kristi, kes tutvustasid bändi eesmärke ja tegemisi.

Ansamblisse kuuluvad Kristi Raias, kes laulab, klahvpille mängib Kristina Bianca Rantala, kitarri Maksim Rjurikov, basskitarril on Steven-Marten Suu, löökpillidel Triinu Ruuspõld ja saksofoni mängib Taavi Poll.

Kõik bändiliikmed on õppinud muusikakoolis. Just muusikakooli kaudu saadi ka üksteisega tuttavaks.

The Blurry Lane on pärit Lõuna-Eestist – Võrust, Põlvast ja Räpinast. Bänd kutsuti kokku spetsiaalselt Eesti Laulu jaoks. Lugu „Exeptional“ kindlasti viimaseks looks ei jää, bänd plaanib edasi tegutseda ka pärast Eesti Laulu.

„Exeptional“ räägib enesesse uskumisest ja oma unistuste nimel töötamisest. Bändiliikmete eesmärgiks on esialgu saada Eesti Laulu finaali, kuigi noore bändina olid nad väga üllatunud ja õnnelikud juba poolfinaali saades.

Renatelt on oodata kaverit


Lauljatar Renate üllatas paljusid fänne möödunud aastal, kui andis välja oma luulekogu "Elumäng". Raamat sisaldab noore artisti endakirjutatud luuletusi ja tekste, mis on hiljem lauludeks saanud.
Luulekogu esimesed luuletused on kirjutatud viis aastat tagasi. Raamatu väljaandmisele hakkas laulja mõtlema 2013. aasta suvel. Renate sõnul jäi sealt väga palju materjali välja. Kokku on lauljataril laule, viisijupikesi ja sõnu 200 või 300 ringis.
Renate on peaaegu kõik oma laulud ise kirjutanud. Peagi on lauljataril ilmumas kaver, mille sõnad samuti tema sulest pärit on.
Juba veebruaris jõuab Renate pea igasse Eestimaa nurka, sest peokorraldaja Tre tähistab enda sünnipäeva tuuriga mööda Eestit.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar