Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
02.02.2015
Selgusid 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo teemad ja tegijad

XII noorte laulupeo peadirigendiks valiti Heli Jürgenson ning XII tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla.
Laulupeo ideekavandi konkursil osutus valituks töö pealkirjaga “Noored juured,” mille autoriteks on Rasmus Puur ja Veiko Tubin. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis Marju Kõivupuu, Margus Toomla, Meelis Kompuse, Maian Kärmase ja Rasmus Puuri töö pealkirjaga “Koit ja Hämarik”.
XII noorte laulupeo ideekavandikonkursile esitati neli ning tantsupeo konkursile kümme tööd.
XII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 a. Tallinna Lauluväljakul ning Kalevi Keskstaadionil. (www.delfi.ee)

Seto Folgi fookuses on soome-ugri rahvaste pärimusmuusika

Selleaastane Seto Folgi festival on võtnud fookusesse soome-ugri rahvaste pärimusmuusika. Põnevad kontserdipaigad (hommiku- ja öökontserdid lodjal, järve ääres, metsalagendikul, talumuuseumi arhailises rehetoas jne) loovad õhkkonna, mis laseb muusikal kuulajaid tõeliselt kõnetada.
Seto Folgi põnev matkaprogramm viib külastajad Setomaa metsadesse, kus RMK matkajuhid aitavad üles leida need erilised kohad, mis üksi avastades jääksid leidmata. Laadaplatsil müüvad meistrid kohalikku käsitööd, maitsta saab ehedat seto toitu ja koduõlut ning kogeda tõelist seto külalislahkust.
Seto Folk toimub sel aastal 26.-28. juunil Värskas ning festivali teemaks on "Näitame keelt!".
Keelt näitavad Curly Strings, Udmurdi folk-rokkansambel Silent Woo Goore, Virumaa vägevaim viiuldaja Maarja Nuut, Setomaa au ja uhkus Zetod, kõmrikeelne Walesi-Eesti duo Sild, lummav loominguline kooslus Naised Köögis, Võrumaa laulik Mari Kalkun ja paljud teised. Meestelaulus võtavad mõõtu Gruusia, Mordva, Virumaa ja Seto mehed. Seto Folk toob Värskasse esinejaid enam kui 25-miljonilise rahvaarvuga soome-ugri maailma eri paikadest – setodest soomlasteni, kihnlastest karjalasteni ja ungarlastest udmurtideni.
Programm täieneb jooksvalt. (menu.err.ee)

Kaunimate Aastate Vennaskond alustab märtsis kevadtuuriga

Kaunimate Aastate Vennaskonna 8. kevadtuuril kõlavad kaunimad meloodiad, mis on saanud tuttavaks kinolinalt.
Kaunimate Aastate Vennaskond alustab märtsis oma traditsioonilise naistepäeva- ja kevadkontserttuuriga. Seekordseks teemaks on eelmise sajandi filmiklassika muusikalised kaadrid.
Kontsertid "Kaunimad laulud kinolinalt" elustuvad lõbusate semude 17 kevadist hetke hommikueinel Tiffany juures, meeliülendavad momendid Cherbourgi vihmavarjude all suurlinna tuledes, mil võid end ristiisa, võlur Ozi ja doktor Živagoga Ukuaru valssi keerutades tunda nii ilusana kui noor kevad. Kevade tuleku ja naistepäeva muudavad meeldejäävaks Hannes Kaljujärv, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste ja Toomas Lunge.
Lisaks filmimuusade muusikale naerutab Kaunimate Aastate Vennaskond publikut humoorikate lugudega kaadritagustest juhtumustest.
Filmilaule saab alates 1. märtsist nautida kontserdipaikades üle Eesti: Tartus Karlova Teatris, Tallinnas Salme Kultuurikeskuses, Pärnu Kontserdimajas ning Viljandis, Võrus, Viimsis, Elvas, Türil, Keilas, Tõrvas, Raplas, Rakveres, Jõgeval ja Räpinas. (menu.err.ee)

Märtsis ilmub Alen Veziko neljas plaat

Märtsis näeb ilmavalgust Alen Veziko neljas album, mis hakkab kandma pealkirja “Sinu poole teel”. Uus helikandja saab olema eelnevatest paljuski erinev.
Alen Veziko sõnul on see märgatavalt rokilikum kui kõik teema eelnevad asjad kokku. Helipilt on muutunud palju karmimaks. Teine läbiv joon on see, et ära on kaotatud väga palju elektroonilist ja muusika on naturaalsem kui kunagi varem. Plaadile tuleb üheksa täiesti uut lugu. (www.muusikaplaneet.wordpress.com)

Eesti võistleb Eurovisiooni lauluvõistluse 1. poolfinaali esimeses pooles

Möödunud nädalal selgitati Austrias loosimise tulemusena välja, millised riigid osalevad Eurovisiooni 60. lauluvõistluse esimeses ja millised teises poolfinaalis.
Eestile loositi koht 1. poolfinaali esimeses pooles, kuhu sattus ka meie põhjanaaber Soome. Täpne esinemisjärjekord pannakse paika hiljem.
Samuti selgus, et automaatselt finaali pääsenud kuuest riigist hääletavad meile olulises esimeses poolfinaalis Hispaania, Austria ja Prantsusmaa.
Eurovisiooni esimene poolfinaal toimub Austria pealinnas Viinis 19. mail (osaleb 16 riiki), teine poolfinaal 21. mail (17 riiki) ning finaalkontsert 23. mail (10+10 poolfinalisti + 6 finalisti).
Eesti esindaja valitakse 21. veebruaril Eesti Laulu finaalis.

Trad.Attack! Saatis oma EMA auhinna mööda Eestit rändama

Tänavusel EMA tseremoonial triumfeeris Trad.Attack! kahes kategoorias: aasta etno/folk/rahvalik album ja aasta muusikavideo ning neist esimese eest teenitud auhind läks inimeselt inimesele liikvele 25. jaanuaril.
Sillamaa sõnul on auhinnaga kaasas ka märkmik soovitustega, kus muu hulgas kirjas, et sellest pilti tehtaks ja need ansamblile saadetaks - nii saavad kalli auhinna rändamist jälgida nii bänd kui ka fännid.
Sandra Sillamaa sõnul sai album auhinna just etno/folk/rahvaliku muusika kategoorias ja bänd kasutab vanade eestlaste loodud materjali, selles kontekstis kuulubki ju looming rahvale. Sillamaa lisab, et kuna ansambel sõidab tänavu nii palju ringi, jääks karikas muidu lihtsalt koju tolmu koguma. (www.delfi.ee)

Positivus Festival avalikustab peagi esimesed esinejad

Positivus Festival avalikustab 9. veebruaril esimesed esinejad, kes astuvad üles 2015. aasta suvel toimuval festivalil.
Positivus Festival on üks aasta oodatumaid üritusi, mis toob Salacgriva mändide alla igal aastal mitte ainult muusikaentusiaste, vaid ka hulgaliselt suvepuhkuse nautijaid. Lisaks kohalikele ja välisesinejatele, kunsti- ja käsitööturule, kinole ning toidualale pakub Positivus veel mitmeid teisi põnevaid tegevusi.
2014. aastal külastas festivali rohkem väliskülalisi kui kunagi varem – ligi 9000 nii Baltikumist ja Skandinaaviast kui ka Saksamaalt, Suurbritanniast, Itaaliast, Hollandist ja lausa teistelt kontinentidelt. Kolme festivalipäeva jooksul astus kaheksal laval üles üle saja artisti, sealhulgas maailmanimed nagu Kraftwerk, The Kooks, Ellie Goulding, King Charles, Elbow, Future Islands, Bastille, Temples, The 1975 ja paljud teised.
Positivus toimub 17.-19. juulil Salacgrivas, Lätis juba üheksandat aastat järjest.

Rising Suni lugu „Varjuna kõnnin su ees” räägib purunenud armastusest

Raadiole Elmar andis intervjuu Kristjan Ojang ansamblst Rising Sun, kelle viimane singel „Varjuna kõnnin su ees” ka Emari kuulajatele kindlasti tuttav on.
Rising Sun on rokkbänd, mis teeb 1970ndatest ja 1980ndatest aastatest inspireeritud muusikat. Loomingusse panustavad kõik bändiliikmed, viimistluse lugudele annab aga ansambli laulja Mikk Tivas, kelle magamistoas Rising Suni lood oma lõpliku näo saavad.
Bändi kuuluvad lisaks laulja Mikk Tivasele veel basskitrrist Janno Klausner, trummar Kristjan Ojang ning kitarrist Jaan Lillepruun.
„Varjuna kõnnin su ees” räägib purunenud armastusest ning sellest, kuidas halva asja juures head nägu tehakse.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar