Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 7
09.02.2015
Triin Niitoja & John 4 Eesti Laulul osalev laul sai tantsulise muusikavideo

Triin Niitoja & John4 avaldasid tantsulise muusikavideo loole "This is Our Choice", mis osaleb Eesti Laul 2015 teises poolfinaalis 14. veebruaril.
Koostöös Ciara Tantsukooliga valminud muusikavideo filmiti üles kummitavas Puurmanni mõisas. "Kuuldavasti meeldis kummitavale mõisaprouale Matildale just tantsimine. Loodetavasti oli ka temal video filmimise õhtul lõbus," naeravad solistid Triin Niitoja ja Jaanus Saago.
Muusikavideo on üles ehitatud kahele ajateljele - olevikule ja minevikule. Video läbivaks teemaks on maskiball, kus peategelased lõpus kohtuvad.

“Laul "This is our choice" jutustab sellest, et elu võib saata meie teele igasuguseid raskusi, kuid kõik need on ületatavad kui otsustame valida olla õnnelik kellegagi, kellesti väga hoolime.
Kokku kestsid videovõtted kolm päeva: lisaks Puurmannile filmiti Tallinnas asuvas Oldhouse Apartmentsi hotellitoas kaminastseene, Tartus jäädvustati Pallas Hotellis aga ettevalmistusi ballistseeniks. Lauljad on väga tänulikud võttemeeskonnale ja toetajatele.
Triin Niitoja & John 4 esinevad Eesti Laulu 2. poolfinaalis 14. veebruaril seitsmendana. (www.delfi.ee)

Alen Veziko avaldas uue loo

Laulja Alen Veziko esitles oma uut singlit "Sellel ööl”. Laulu tegemiseks kulus kaks kuud stuudios, mis Aleni hinnangul on üsna pikk aeg ühe laulu loomiseks ja lihvimiseks. Mees lisab, et tegemist on tema uuema ja kaasaegsema looga, mis mõnevõrra erineb senisest loomingust.
Loo algne idee on laulja sõnul pärit umbes 4-5 aasta tagusest ajast, selle aluseks said peas idanenud refrääniread ühele tantsuloole.
“Sellel ööl” räägib füüsilisest armastusest ja sellest, mis juhtub siis, kui sellest enam ei piisa, et koos eksisteerida.
Aleni sõnul on laul oma olemuselt kaasaegne põhjamaine pop-rock, lõpptulemus on väga paljude inimeste koostöö vili ning laulja on selle eest tänulik ennekõike bändikaaslastele. (www.delfi.ee)

Marko Matvere, Dave Benton ja Aleksandr Ivaškevitš lähevad tuurile

“Kodukamara kolmik — alati oodatud, alati šikid, alati nauditavad Marko Matvere, Dave Benton ja Aleksandr Ivaškevitš. Me kõik teame neid ja oleme nende muusikast osa saanud. Aga me ei ole neid kunagi varem näinud koos ühel ajal ja ühel laval,” kõlab üllatusliku kolmiku tuurikirjeldus.
"Esmakordselt on kõik kolmekesi koos ühel ajal ühel laval. Peakorraldaja sõnul saab see kontsert olema nagu külaskäik segasumma suvilasse, kus miski ei ole nii nagu peab, kus igaüks laulab omi laule ja kõik laulavad kõikide laule, lauldakse kolmekesi koos ning … stepitakse koos.
Esinejaid saadab ansambel Urmas Lattikase juhatamisel.
Kontserdid algavad 9. aprillil Vene Kultuurikeskuses ning lõppevad 18. aprillil Jõhvi Kontserdimajas. (www.delfi.ee)

Laura Junson avaldas oma bändiga The Jeth teise singli peatselt debüütalbumilt

Ansambel Laura Junson & The Jeth avaldas teise singli enda esimeselt kauamängivalt helikandjalt. Singel kannab pealkirja "Songbird" ning seda on võimalik kuulata bändi Soundcloudi lehelt. Debüütplaadi esitluskontserdid saavad alguse juba sellel reedel Kuressaare Kultuurikeskuses. Kontserdid toimuvad veel Tartus, Pärnus, Viljandis ja Tallinnas.
Laura Junson & The Jeth’i looming on sündinud Laura Junsoni ja ansambliliikmete vahelise sujuva koostöö tulemusena. Loomingus põimuvad omavahel pop- ja improvisatsiooniline muusika. Bändiliikmed ise on muusikat iseloomustanud järgmiste märksõnadega: soulful, progressive, indie-folk-kantri-pop. Helikandjalt saab kuulda enamjaolt Laura Junsoni kui ka Erko Niidu uudisloomingut, mis pole seni veel laiema avalikkuse ette jõudnud. Laulutekstid on kirjutanud Laura Junson. Kõiki ansambli liikmeid seob ühine muusikaline tunnetus ja hingamine, mis on üsnagi kauaaegse koostöö vili.
Ansamblisse kuuluvad:
Laura Junson (vokaal, kitarr), Erko Niit (vokaal, kitarrid) ja Heikko Joseph Remmel (bass), Joel Rasmus Remmel (klahvpillid), Tõnu Tubli (löökpillid). (www.delfi.ee)

Legendaarne rokidiiva Suzi Quatro esineb suvel Elva Laululaval

Legendaarne rokklaulja ja basskitarrist Suzi Quatro annab 18. juulil Elva Laululaval oma ansambliga täispika kontserdi. Esitlusele tulevad parimad lood läbi tema karjääri.
Suzi Quatro on Briti-Ameerika laulja-laulukirjutaja, basskitarrist ja näitleja, kes sündis 3. juulil 1950.
Ta on esimene naisbasskitarrist, kellest on saanud omal alal maailmakuulsus, murdes barjääre ja eelarvamusi naistest rokkmuusikas.
1970ndatel tuli Quatrol välja rida hitte, mis olid ülimenukad nii Euroopas kui Austraalias.
Quatro on kokku müünud üle 50 miljoni albumi ja jätkab live-esinemistega.
Suzi Quatro kontserdi piletid on müügil Piletilevis. Kuni 10. märtsini on saadaval sooduspiletid hinnaga 16 eurot. (www.delfi.ee)

Algas Curly Stringsi ja Mari Jürjensi kontserttuur "Kohe näha, et vanad sõbrad..."

Curly Stringsi hitimeister Eeva Talsi ja Mari Jürjens olid üksteise esimesed sõbrad. Koos nad laulsid, koos nad viiuldasid ja suureks kasvasid. Nüüd kirjutasid nad koos laulu "Teispool nurme" ja sel pühapäeval alustasid Curly Strings ja Mari Jürjens ühist kontserttuuri, mis toimub kontserdimajades üle Eesti.
Kontserdil kuuleb nii Curly Strings kui Mari Jürjensi uuemaid ja vanemaid lugusid ja loomulikult mängitakse üheskoos neid kõige erilisemaid palu.
Kontserdid toimuvad 12.veebruaril Jõhvi kontserdimajas, 14.veebruaril Viljandi Pärimusmuusika aidas ja 16.veebruaril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Veebruarikuu “Eesti disko” toimub Pärnus

Sõbrapäeva raadiopidu „Eesti disko“ toimub kuulajate soovil Pärnus. Saame kokku 13. veebruaril hubases öölokaalis Kassa. Südaöö saabudes tervitame sõbrapäeva ning mängime kuulajate poolt kõige enam tellitud tantsulaule. Külla tuleb võrratu ja alati särav Nancy ("Ainult teisi näed", "Nii jälle riskin", "Sa muutsid kõik", "Saab muusikaks siin minu laul" jne.)! Õhtut juhib Elmari eetrihääl Lauri Hermann. Oma Sõpradele võtame raadiost kaasa kingitusi – plaate, suveniire, šokolaadi. Priipääsmeid jagame Elmari soovisaadetes ja Facebook'i „Eesti Disko“ lehel.

Eesti Laul on täies hoos

Raadiole Elmar andis intervjuu Heidy Purga, kes rääkis tänavusest Eesti Laulu võistlusest. Tema sõnul on ürituse eesmärk sel aastal sama, mis eelnevatel – vaja on kahekümne laulu seast välja valida parim, mis läheb Eurovisioonile.
Süsteem on sama, mis eelmistel aastatel, on aga ka üks muuudatus - superfinaalis võistleb sel korral kolm laulu.

Sel laupäeval toimus Eesti Laulu esimene poolfinaal, kust valiti finaali Elisa Kolk, Maia Vahtramäe, The Blurry Lane, Robin Juhkental ning Elephants From Neptune.
Eesti Laulu teine poolfinaal toimub 14. veebruaril, finaal 21. veebruaril.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge