Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 8
16.02.2015
Carrot Lights valab reisilt saadud inspiratsioonipuhangu muusikasse

Ansambel Carrot Lights esineb pärast rännakuid Aasias ja Euroopas taas Eestis.

Mahedat jazzi koos vürtsika improvisatsiooniga pakuvad jazziauhindadega pärjatud pianist Joel Remmel ja trummar Kaspar Kalluste ning vokaalil ka popmuusikuna tuntud Laura Remmel.

Pianist Joel Remmel on öelnud, et bändi liikmed on pärast debüütalbumi esimesi esitluskontserte ringi rännanud nii Austraalias, Malaisias ja Prantsusmaal kui ka näiteks Saaremaal ja Viljandis. Ühiselt ollakse suures ootusärevuses, et kogu inspiratsioonitulv muusikasse seada ja kuulajateni tuua.

Carrot Lights põimib endasse elemente pop-, jazz- ja vabaimprovisatsiooni maailmast. Bändi enda sõnul lenneldakse nii jõululistes taevalaotuse meeleoludes kui käsitletakse muusikaliselt ja humoorikalt taimetoitluse küsimusi.

Noore bändina on juba jõutud esineda Saksamaal, Hollandis ja Leedus. Sügisel esitleti debüütalbumit "Carrot Lights" Tallinn Fashion Weeki raames Lennusadamas ja Tartus IDeejazzi festivalil.

Seekordsed kontserdid toimuvad Tallinnas 16. veebruaril Radisson Blu Lounge 24-s (kell 19) ja Narvas 18. veebruaril Narva Jazz Clubis (kell 19). (menu.err.ee)

Smokie annab suvel Eestis kolm kontserti

Maailmakuulus rokiklassik, ansambel Smokie annab sellel suvel Eestis ainulaadse "The Very Best Of" tuuri. Bänd tähistab 2015. aastal 40 aasta möödumist debüütplaadi "Pass It Around“ ilmumisest. Smokie kuulsaimad hitid on “If You Think You Know How to Love Me”, “Don’t Play Your Rock ‘n’ Roll to Me”, “Lay Back in the Arms of Someone” ja “Living Next Door to Alice”.

Tuurikontserte toimub kokku kolm – Viljandi uuel lauluväljakul, Hauka laada staadionikontsertidel Antslas ning Haapsalu piiskopilinnuse hoovis – kõik toimumiskohad on bändi poolt hoolikalt valitud, sest Smokie armastab väikelinnu ja sealset intiimsemat õhkkonda.

Bänd ootab tuuri pikisilmi ja loodab kohata kõiki, kellele Smokie laulud on viimase nelja aastakümne vältel paljutähenduslikuks saanud. (menu.err.ee)
Juulis annab Lohusalu sadamas kontserdi 80ndate poplegend Alphaville

Legendaarne saksa retrobänd Alphaville esineb 16. juulil taaskord Eestis, seekord Lohusalu sadamas.

Esitusele tulevad ansambli parimad lood läbi aegade, sealhulgas “Big in Japan”, “Sound like a Meldoy” ja muidugi “Forever Young”.

Alphaville on Saksamaa ansambel, mis kogus populaarsust 1980ndatel. Asutajateks olid solist Marian Gold (kodanikunimega Hartwig Schierbaum), Bernhard Lloyd (kodanikunimega Bernhard Gößling) ja Frank Mertens (kodanikunimega Frank Sorgatz).

Bandi esialgne nimi oli Forever Young.

Alphaville tuli kokku 1982 alguses, mil Marian Gold ja Bernhard Lloyd kohtusid muusikaprojektis “Nelson Community”. Frank Mertens liitus projektiga mitu kuud hiljem.

Praegusel hetkel annab bänd jätkuvalt kontserttuure ja tegeleb uue materjali salvestamisega.

Viimati esines Alphaville Eestis 2012. aastal. (menu.err.ee)
Eesti muusika murrab välismaale

Soome kõige kuulatavama raadiojaama Radio Suomi edetabeli number üks laul on eestlase Vahur Valgmaa kirjutatud lugu "Kuka missä milloin", esitajaks Mari Varjovirta.

Eesti keeles on seda laulnud Janne Saar, loo pealkirjaks "Millist armastust.

Möödunud nädalal sõlmis Vahur Valgmaa lepingu soomlastega veel paljude vanade Nexuse ja teiste oma artistide laulude uute esituste tegemiseks.

Vahur Valgmaa laul kõlab tänavu ka Eesti Laulul – lugu pealkirjaga "Superlove" esitab Elisa Kolk. (menu.err.ee)

Eesti bänd Junk Riot esineb USA hinnatud festivalil South by Southwest

Eesti bänd Junk Riot astub märtsi lõpus üles üleilma kuulsaimal muusika, filmi ja interaktiivse meedia festivalil South by Southwest (SXSW).

Festivali lehel kirjutatakse, et Junk Riot on kuulus oma selge kõla ja energiliste live-showde pärast. Bänd on esinenud mitmetel Balti muusikafestivalidel nagu Positivus ja Õllesummer.

2014. avaldas bänd oma debüütalbumi "Headache", mille lugusid on mängitud ka USA tudengiraadiotes.

South by Southwest toimub USA-s Texsase osariigis. Esimene sellenimeline festival toimus 1987. aastal ning sellest ajast on suurejooneline üritus jätkanud kasvamist. Täna on South by Southwest mastaapseim muusikafestival maailmas. (menu.err.ee)
III Punklaulupidu ootab osalejaid

2008. aastal alguse saanud traditsioon on jõudnud oma kolmanda tulemiseni, ürituse seekordseks alapealkirjaks on "Aju puudutus".

Punklaulupeo idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe kirjeldab laulupidu kui ülemaailmsete hittide paraadi, milles siiski keskendutakse praegusele hetkele Eestis ja ajale, mis on ees. "Palju on juhtunud selle seitsme aastaga. Aastast 2008. Nii palju, et tummaks võtab...," märkis Saaremäe laulupeoüleskutses.

Kõlavad vanad ja tuntud ning täiesti uued laulud, lisaks on plaanis esitamisele võtta ka spetsiaalselt Punklaulupeole kirjutatud laule. Laulude vahel astuvad üles poeedid ja kirjanikud, et rääkida sellest, mis südamel. "Me toetame pungi protestivaimu ja toetame laulupeotraditsiooni. Me oleme tõestanud, et neid saab ühendada. Ja tõestame seda jälle," kirjutas Saaremäe.

Seekordne punklaulupidu leiab Rakveres aset 22. augustil ning juba praegu on kooridel võimalik end ürituse kodulehel esinema registreerida. (menu.err.ee)

Eesti Laulu finalistid on selgunud

Laupäeva õhtul toimunud Eesti Laulu teises poolfinaalis selgusid viimased viis finaalipääsejat. Publiku ja žürii otsusel esinevad 21. veebruaril Nordea kontserdimajas teiste seas Luisa Värk, Elina Born ja Stig Rästa, Kali Briis, Triin Niitoja & John4 ja Daniel Levi.

Hääletajaid oli teises poolfinaalis 38 000.

Žüriisse kuulusid: AnneLiis Kits, Grete Paia, Marie Vaigla, Mare Väljataga, Erik Morna, Valner Valme, Alar Kotkas, Sander Mölder, Owe Petersell, Peedu Kass ja Koit Toome.

Marie Vaigla sõnul on Eesti muusika hetkel väga tugevas seisus ning tema arvates oli Eesti Laulu teine poolfinaal esimesega võrreldes professionaalsem. Ka Erik Morna arvates oli teises poolfinaalis hindeid jagada keerulisem kui möödunud nädalal. Morna sõnul oli väljalangejate seas üllatusi, ta lootis, et drum’n’ bass pääseb seekord Eurovisioonile. “II poolfinaalis ei olnud mul suuri favoriite, kuid enamus neist said lõpuks päris armsaks, “ kommenteeris ta.

Žüriiliige Koit Toome arvas samuti, et teine poolfinaal oli tugevam ja ühtlasema tasemega kui esimene. ”Üks lugu edasisaajatest oli ka üllatus,” kinnitas Toome. (menu.err.ee)
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar