Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
23.02.2015
Merle Lilje sai valmis uue laulu

Ansamblis Laine laulev Merle Lilje on saanud valmis soololoo pealkirjaga “Mees kel oli kitarr ja mõistis laulda vaid “shalalla””.
Singel, mille autoriteks Peeter Kaljuste ja Kersti Kuusk, on pärit Merle Lilje kevadel ilmuvalt albumilt.

Anneliis Kits ja Metsakutsu avaldasid ühise loo

Räppar Metsakutsu ja State of Zoe lauljatar Anneliis Kits avaldasid ühise loo "Kristallid".
“Kristallid” on Metsakutsu esimene uus lugu peale poole aasta pikkust pausi.
“Me kõik käime üksi autoga sõitmas, üksi õues jalutamas, rattaga kruiisimas, üksi mere ääres passimas. Mina läksin vihmaga õue uitama ja leidsin sealt selle loo,” kommenteerib Metsakutsu loo sisu. “Vihmasajus jalutamine on puhastav ja paneb asjad perspektiivi. Minge jalutama!”
Metsakutsu esitleb oma uut lugu juba reedel, 20 märtsil Viljandis klubis Cheers ning astub üles Tallinn Music Week “HipHop Showcase” raames klubis Sinilind. Tallinn Music Week toimub 25.-29. märts.
Loo sõnad on kirjutanud Metsakutsu, muusika autor on Kenito. (menu.err.ee)

Metsatöll tähistas laupäeval kontserdiga 16. sünnipäeva

Laupäeval tähistas Rock Cafes oma 16. sünnipäeva Eesti tuntuim folk metal bänd Metsatöll. Nende värskeim album "Karjajuht" võitis jaanuaris toimunud 2014. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta metalalbumi auhinna.
Külalisesinejatena astusid lavale Kurjam ja AVRA (Soome). (menu.err.ee)

Elephants From Neptune üllatab märtsis uue muusikavideo ja vinüülplaadiga

Oktoobris ilmunud Elephants From Neptune’i teine stuudioalbum "Pressure & Pleasure" on saanud fännide ja kriitikute sooja vastuvõtu osaliseks. Nüüd jõuab elevantide värskeim muusika ka vinüülplaadile.
Vinüülplaadi ilmumist tähistatakse kontsertidega 5. märtsil Tartus Genialistide klubis ja 7. märtsil Tallinnas klubis Sinilind.
Peale vinüülplaadi saab märtsis valmis ka uus muusikavideo loole "Flowers". Video režissööriks on Martin Randalu ja see on filmitud bändi detsembrikuisel kontserdil uues lokaalis Kivi Paber Käärid.
Tartu kontserdi erikülaliseks on äsja edukalt Euroopa suurimal uue muusika festivalil Eurosonic käinud indie-pop-rocki bänd Frankie Animal. Tallinna kontserdil astub lisaks elevantidele lavale Noortebänd 2015 konkursilt tuule tiibadesse saanud Rakvere funk-rokk bänd Tuli.
Oma värskeimat kauamängivat on Elephants From Neptune esitlenud praeguseks juba viies erinevas riigis ning plaan on oma muusika tutvustamist jätkata veel mitmel maal. Eelmisel aastal oli "Pressure & Pleasure" kuulatuim kodumaine album maailma ühes suurimas muusika voogedastusteenuses Deezer. (menu.err.ee)

Ewert and the Two Dragons esitleb oma kolmandat albumit

24. veebruaril esitleb Ewert and the Two Dragons oma kolmandat täispikka albumit "Circles", mis ilmub Sire/Warner Music plaadifirma alt.
"Circles" on järg 2009. aastal ilmunud plaadile "The Hills Behind the Hills" ja 2011. aastal ilmunud plaadile "Good Man Down". Uue albumi ilmumise päeval algab ka Eesti rokkbändi tuur Põhja-Ameerikas. Erinevalt kahest varasemast albumist pole "Circles" lindistatud Eestis, vaid kõigest mõne nädala pikkusega ajaga Seattle'is, Bear Creek Studios.
Pärnoja sõnul on see album kahele eelmisele väga sarnane, aga samas ka kohati erinev. Lood on endiselt isiklikest kogemustest, elu õppetundidest ja ilmutustest, plaat võib aga esimesel kuulamisel jätta süngema mulje. Pärnoja loodab siiski, et kuulajad leiavad sellest ka positiivset. (menu.err.ee)

Heleri avaldas uue loo

Nädala alguses avaldas oma uue singli lauljatar Heleri Arumets (artistinimega Heleri) laul kannab pealkirja “Haldjad”, selle muusika on kirjutanud Marco Margna ja sõnad Heleri ise.
Loo sõnum on, et igalühel meist on oma kaitseingel/haldjas, kes meid hoiab.

Põhja-Tallinna lauljatar avaldas esimese soolosingli

Oma esimese soolosingli avaldas möödunud nädalal lauljatar Kerli Kivilaan. Loo pealkirjaks on "Mõõnast tõusuni" ning kirjutatud on see koostöös Erko Laurimaaga.
Singli tegemisel olid abiks ka tuntud muusikud Taavi Langi, Mikk Simson, Karl-Erik Taukar ja Uku Kübar.
Kerli andis esmaspäeval raadiole Elmar intervjuu, kus selgitas, et soolosingli ilmumine ei tähenda seda, et ta Põhja-Tallinnast lahkuda kavatseks. Küll aga plaanib ta anda hoogu ka oma soolokarjäärile ning loodetavasti juba selle aastanumbri sees sooloalbumi välja anda.
Lugu “Mõõnast tõusuni” räägib Kerli sõnul suhetest ja sellest, kuidas teisele inimesele nii mõõna kui ka tõusu ajal toeks olla.”

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap