Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
02.03.2015
Ansambel Sadamasild läheb tuurile

Ansambel Sadamasild läheb tuurile. Tegemist on kodule pühendatud kontsertidega, millel pealkirjaks “Eesti naine”. Kontserdid toimuvad 5.03 Tartu Karlova Teatris,
6.03 Kuressaare Linnateatris,12.03 Türi Kultuurikeskuses,13.03 Mooste Folgikojas,
14.03 Põltsamaa Kultuurikeskuses ja 20.03 Rakvere Rahvamajas.
Marek Sadam loodab, et inimesed saavad kontsertidelt hea emotsiooni kaasa. Õnnestunud kontsert on tema sõnul selline, kus saab südamest naerda, kuid kus on ka nukraid hetki.
Sadamasild avaldas hiljuti ka uue loo “Minu palve”. Lugu on kirjutatud öösel Miami mererannas vaadates suurt võõrast kuud. Marek Sadam ütles raadiole Elmar antud intervjuus, et see on üks lugu, mille pärast ta tunneb, et tal on Sadamasilda vaja ning tal on vaja seda laulu Eestile laulda.

Rüüt avaldas vabariigi aastapäeva puhul debüütalbumilt teise singli

Sel nädalal Tartus ja Tallinnas albumit esitlenud uue folgilaine bänd Rüüt avaldas plaadilt teise singli "Vihmakõnõ".
Rüüt on värske alternatiiv-folk ansambel, kelle debüütalbum ilmus veebruari alguses. Ansambli muusika toetub oma juurtega meie maa põlisele pärimusmuusikale, kuid liigutab oma latva tänapäevase maailma mitmekesisuses.
Teine singel “Vihmakõnõ” on hoogne ja jõuline palve vihmale, et see jätaks sadamise, sest tee on pikk ning hommikul kodust lahkudes paistis veel päike.
Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks ning mitmekülgsele kõlale ja põnevatele lähenemistele annavad omapoolse vürtsi lisaks laulmisele ka viiulil Maili Metssalu ja meloodikal Maarja Soomre. (menu.err.ee)

Ewert and The Two Dragons esineb ühisel festivalil Robbie Williamsi, Sam Smithi ja Pharrell Williamsiga

Sel suvel toimub Hollandis Landgraafis festival PinkPop, kus astub üles ka Eesti oma bänd Ewert and The Two Dragons.
PinkPop on tänaseks kõik esinejad avalikustanud ning Ewert and the Two Dragonsi kõrval esinevad festivalil sellised kuulsad nimed nagu Robbie Williams, Sam Smith ja Pharrell Williams.
Teiste seas saab festivalil näha ja kuulda ka Anouki, One Republicut, The Scripti ja teisi kuulsaid artiste.
Festival toimub 46. korda ning kestab 12.-14. juunini. PinkPop on vanim pop- ja rokkmuusikale pühendatud festival kogu maailmas. (menu.err.ee)

Tudengijazzil esineb erakordne rahvusvaheline kohtumisansambel MeetingPoint

Sel aastal toimub Tudengijazz 4.-7. märtsini ning kontserdid toimuvad üle Eesti. Paar päeva varem saavad kokku Põhjamaade ülikoolide tudengid, kes andeka kontrabassimängija Peedu Kassi juhtimisel panevad kokku kontsertkava.
Eesti vanim muusikafestival Tudengijazz võttis endale sel aastal eesmärgiks laiendada rahvusvahelist ampluaad veelgi rohkem. Sel aastal debüteerib Tudengijazzi toel MeetingPoint projekt, mis toob kokku noored jazzmuusika talendid viiest riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Norrast.
Muusikud kohtuvad esmakordselt teisel märtsil Philly Joe's jazziklubis. Kahe proovipäevaga valmib kava, mis on süntees erinevatest traditsioonidest, maitsetest ja mentaliteetidest. Kuuepäevase projekti raames antakse üle-Eestiline tuur, mis viib muusikud nii Tartusse, Pärnusse, Viljandisse kui ka Tallinnasse. Ansambli juhendajaks on rahvusvahelisel muusikamaastikul juba ilma teinud kontrabassi virtuoos Peedu Kass.
MeetingPoint arendab rahvusvahelist suhtlust ja koostööd osalevate riikide vahel ning annab noortele võimaluse panna alus väärtuslikele suhetele nii bändiliikmete kui ka teiste Tudengijazzil osalevate bändidega.
MeetingPoint esineb eraldi veel 3. märtsil kell 20.00 Müürivahe Reval Cafes. (menu.err.ee)

"Laula mu laulu" kolmanda hooaja osalised on selgunud

19. märtsil stardib Kanal 2 "Laulu mu laulu" kolmas hooaeg, kus esinevad seitse tuntud artisti lauldes üksteise laule. Anne Veski sõnul tundub, et talle sobivad sobivad algselt meestele mõeldud lood ja ta on suutnud need n-ö omaks laulda.
Näiteks "Roosiaia kuninganna" sündis ansambli Vitamiin loojal Jüri Mitil külas olles, kui mees käis välja Georg Bakeri loo "We’ll Make It Right Someday" ning pakkus Anne Veskile seda kaverdamiseks.
Kuidas õnnestuvad tal märksa tänapäevasemad meeste lood, kuuleme juba peagi, sest "Laula mu laulu" saates osalevad meestest Koit Toome, Pearu Paulus, Jaanus Saks, Jaan Sööt, naistest Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus ning Anne Veski. (www.delfi.ee)

Tenfold Rabbit läheb laiali

Tenfold Rabbit läheb laiali, sest solist Andres Kõpperi sõnul on praeguseks senine periood lihtsalt läbi saanud.
Bänd on viimastel aastatel rinda pistnud tihedate koosseisumuutustega ning kui algselt musitseerisid koos laulja ja multi-instrumentalist Andres Kõpper, kitarrist Rain Parve, bassimees Meelik Samel ja trummar Martin Petermann, siis pärast Rain Parve lahkumist asus kitarri mängima Jaan Jaago. Tema ameti võttis veelgi hiljem üle Matteus Elbrecht ning Petermanni asemel mängis viimasel tegutsemisaastal trumme Oliver Rõõmus.
Kuigi ansambel on osalenud paljudel festivalidel, andnud hulga kontserte ning leidnud mahti meisterdada ka mitmeid muusikavideosid, on solist ja akordionimängija Andres Kõpper alati olnud väga hõivatud filmimaailmaga, vedades koos sõbra ja töökaaslase Arun Tammega erinevate reklaamide, telesarjade ja filmide vankrit.
Tenfold Rabbit sai esmakordselt tuule tiibadesse Noortebändide konkursil 2011.aastal ja andis pärast Eesti Laulu konkursil saavutatud edu välja oma debüütalbumi "Travel the World", mis kuulutati ühtlasi 2013. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel parimaks alternatiivmuusikaalbumiks. Teine album kannab pealkirja "Fools". (www.delfi.ee)

Kaunimate Aastate Vennaskonna kevadtuuril kõlab filmimuusika

Kaunimate Aastate Vennaskonna traditsioonilised naistepäeva- ja kevadkontserdid koosnevad sel kevadel maailma filmimuusika kaunimatest muusikalistest kaadritest.
Andres Dvinjaninovi sõnul on see ansamblile kaheksas kevad mööda Eestit ringi sõita. Sellel aastal otsustasid mehed, et kuna film ja kino on äärmiselt aktuaalne, siis hoiavad nemadki kätt pulsil, panevad selga smokingud ja ootavad kutset punasele vaibale.
Toomas Lunge sõnul tulevad esitamisele nende jaoks täiesti uued laulud.
Kaunimate Aastate Vennaskonda kuuluvad Hannes Kaljujärv, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste ja Toomas Lunge.
Kontserttuuri "Kaunimad laulud kinolinalt" saab alates 1. märtsist nautida Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, Võrus, Viimsis, Elvas, Türil, Keilas, Tõrvas, Jõgeval ja Räpinas. (menu.err.ee)

Ansambel POSÕ mängib tempokat folk`n`rolli

Raadios Elmar käis külas osa ansamblist POSÕ, mis on 2012. aastal loodud folk'n'roll muusikastiili viljelev Pärnu juurtega ansambel.
Pool ansamblist on isehakanud muusikud ja teine pool alles omandab muusikalist haridust või on juba omandanud. POSÕ motoks oli, on ja jääb – "miski pole kindel, isegi mitte rütm". Bändiliikmed on koos musitseerinud juba 7-8 aastat, alustati rokiga, kuid praeguseks on selgunud, et südamelähedasem on hoopis folk.
2014. aasta sügisel valmis ansamblil esimene muusikavideo loole "Eile kätte jõudis homme”. Hiljuti avaldas ansambel aga singli “Sa veel ei tea”.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket