Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 1.nädal
12.01.2010
Mari-Liis panustab raadiopopile

Elmari Muusikauudisetele antud intervjuus rääkis Gunnar Viibus alias DJ Whirl oma 2010. aasta plaanidest. Koostöö jätkub kindlasti Mari-Liisiga, kelle esinejanime kõrvalt kaob “DJ Whirl”. Gunnar teeb lauljatarile lugusid edasi, ent stiililine suunamuutus ei sobi enam kokku Whriliga. Mari-Liisi järgmine laul saab olema raadiopopilik ja mitte just nii tempokas kui eelnenud 2 singlit “Varjud” ja “Illusioon”. Uus lugu peaks jõudma raadiotesse veebruari alguses. Gunnar jätkab aga mitmel tandril. Koostöös Mayeriga tehakse come back ja uue loo pealkiri on “One night stand”. Whirl & Mayer on jäänud oma stiilile truuks ja fännid pettuma ei pea!

Age Oks sünnitas uusaastabeebi

Uus aasta tegi õnnelikeks vanemateks Eesti balleti esipaari — 1. jaanuaril kell 22.27 sündis priimabaleriini karjääri hüljanud Age Oksal (39) ja Estonia peaballettmeistril Toomas Eduril (40) tütar. Age ja Toomas on beebile juba ka nime välja mõelnud — Elizabeth, kirjutab ajakiri Naised. “Laps oli meil punktuaalne. Esimene jaanuar oligi sündimise tähtajaks määratud,” sõnas vastne isa paar päeva pärast sünnitust. Nad valisid sünnitamiseks Keskhaigla, kus kõik laabus hästi ja Toomas viibis kogu aeg naise kõrval. “Kõige raskem oligi vaadata pealt, kuidas Age kannatas. Samas ma ise arvan, et jäin väga rahulikuks,” räägib Toomas, et tunneb end ülihästi, et sai Agele sellisel kauaoodatud eluhetkel igati toeks olla.

HU? otsib uut trummarit

HU? andis viimase kontserti praeguse trummari Ranno Pauksoniga, kes siirdus Rootsi tööle. Bänd alustas juba ka uue trummari otsinguid. “Fännidel pole põhjust paanitseda kuna bänd kindlasti pille kotti ei pane. Uue trummari otsingud juba käivad,” kommenteeris HU? manager Martti Mutli. HU? on Hannaliisa Uusma ning Leslie Da Bass ja Critikal. Bänd saavutas ainuüksi kahe singliga “Kosmos” ja “Absoluutselt” kosmilise edu kohaliku kuulajaskonna seas, olles nii raadiote nimekirjade mängitumaid kui soovisaadete soovitumaid. Eesti Muusikaauhindade jagamisel noppis bänd auhindu kolmes kategoorias — Aasta Album, Aasta Ansambel, Aasta Uustulija. Uut albumit lubab HU? 2010. aasta kevadeks.

HU? teisest plaadist sensatsiooni ei tule

Kui HU? esimene plaat oli Eesti muusikaturul tõeline hitt, siis aprillis ilmuva teise albumiga samasugust sensatsiooni luua ei loodeta. "Teeme samade põhimõtetega muidugi ja meil on lugusid, mille hulgast valida," kommenteeris Leslie Da Bass. "Sensatsioon saab tulla vaid ühe korra," lisas ta. HU? teine stuudioalbum peaks kõigi eelduse kohaselt ilmuma aprillis.

Marvi hakkab näitlema

Lauljatar Marvi Vallaste (26) teeb tutvust teatrilavaga. Nimelt hakkab ta mängima Vanemuises "Nukitsamehe" lavastuses Kusti väikeõde Itit. "Ootused Iti rollile on väga suured. Igatahes olen põnevil," sõnab Marvi Naistelehele. Marvi on näitlemist lapse- ja koolipõlves pisut juba ka proovinud. "Väga mõnus on laulda ja samal ajal ka näidelda," rõõmustab ta.

Hannahi singel tõusis Billboardi tabelis

Londonis elava Eesti lauljatari Hannah’i jaoks algas 2010. aasta üllatusterohkelt ja lennukalt — 24. positsioon Billboardi edetabelis. Tegemist on „Hot Dance/Club“ tabeliga, kus Hannah’i singel figureerib kõrvuti nii Robbie Williams‘i, Lady Gaga’, Beyonce‘i ja teiste maailmakuulsate nimedega. Billboard on iganädalane Ameerikas ilmuv muusikaajakiri, mida meelelahutusmaailmas kutsutakse ka „pühaks piibliks“. Billboard on mõeldud professionaalsele muusikakasutajale, kes vajab kõige värskemaid ning erapooletumaid andmeid. Tabelid pannakse iganädalaselt kokku kõige populaarsemate laulude põhjal, võttes aluseks müügitulemused ning raadiomängitavuse. Esimene Billboardi ajakiri ilmus 1936. Aastal. Tänaseks on Billboardist saanud keskkond, mis hõlmab igat aspekti muusikaäris, alates raadiost ja televisioonist, lõpetades CD, DVD ning internetist lugude allalaadimise arvestusega. Hannah, kes jaanuarikuus puhkab koduses ja lumises Eestis, on USA edu ka varem maitsta saanud – 2002. aastal tõusis lauljatari singel „Blinded“ Chicago suurima raadiojaama EnergyFM edetabeli esinumbriks ning püsis seal kokku kaheksa nädalat. Selle raames andis Hannah Chicagos kontserti 6000-pealise publiku ees. „Keeping Score“ singlile on teinud remix’id mainekad DJ’d ja teamid – Bimbo Jones, Riff’s&Rays, Digital Dog ning Sharp Boys.

Eesti Laulule saabus 155 tööd

EESTI LAULU korraldajatele toodi telemajja suur hulk võistluslaule. Zhüriil tuleb kuulata ja hinnata 155 laulu, millest kümme võistleb finaalkontsertil. Eelmisel aastal valiti võistluslugusid 110 laulu hulgast. Žürii liikmete nimesid hoitakse veel saladuses, laulude üle otsustajaid on kokku 11. Nende hulgas on raadiojaamade muusikajuhte, heliloojaid, muusikuid. " EESTI LAUL 2010, Eurovisiooni Eesti finaal, on ETV eetris 12. märtsil, kus selgub, milline laul sõidab Eestit esindama Eurovisiooni 55. lauluvõistlusele Oslosse. Eesti finaalvõistlus toimub sel aastal Nokia Kontserdimajas avaliku kontsertina.

Lõhmus vajab puhkust

Viimaste aastate edukaim eurolauluautor Sven Lõhmus oma lugu "Eesti laulu" konkursil seekord rahva ette ei toonud. "Otsustasime jah, et seekord me ei osale – "meie" sellepärast, et ootasin ju kõigepealt Sveni lugu," räägib Laura Õhtulehele, et sellegipoolest austab Lõhmuse otsust. Põldvere arvates vajab Sven puhkust, sest tööd on ta teinud mehemoodi. "Tegu on ju ikkagi professionaaliga, kes lihtsalt proovima enam ei lähe," ütleb Laura ja lisab, et tema meelest vajab Sven puhkust. "Võiksin peaaegu kihla vedada, et võetud paus on ajutine ja järgmisel aastal on ta taas rivis," usub Laura.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar