Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 11
09.03.2015
Kerli Kõiv tahab uue albumi salvestada Eesti metsade vahel

Suvel plaanib Kerli tulla Eestisse oma järgmist plaati tegema, kuid tulevikus tahaks ta elada siin taas pikemalt ning ehitada endale klaasist kuppelmaja.
Uue plaadi salvestamiseks tahaks ta stuudio panna üles samuti Eesti metsa sisse, et maaga paremini ühenduses olla. Kerli on praegu pigem nõus tegelema loominguga üksi kui tegema seda koos kellegagi, kes ei tekita usaldust.
Kogu uue plaadi muusika loob ta ise, salvestab oma magamistoas ning produtseerib plaadi samuti ise.
Muusik tunneb, et tal on nüüdseks olemas selleks oskused ja hirmu on jäänud vähemaks. "Ma tahan hästi sügavuti minna nende sõnumite ja soundidega," rääkis Kerli.
Just praegu on muusiku elus tema sõnul väga mõnus ja rahulik aeg. Eestis sooviks ta elada metsa sees klaasist kuppelmajas, kus oleks ka palju lasereid. "Hing ihkab täiesti paljajalu elada ja oma toitu kasvatada ja ära tsivilisatsioonist," kirjeldas Kerli. (menu.err.ee)

Eesti Laulu poolfinalist Kruuv avaldas plaadi ja esitleb seda Sinilinnus

Ansambel Kruuv jätkab suure hooga ka pärast Eesti Laulu, sest valmis on saanud Kruuvi kolmas album "Tiiu talu tütreke", mille pealt leiab 12 lõbusat, kuid rõõmsat lugu.
Uue plaadi lood on kirjutatud nii sumedas suveõhtus kui ka Vaikse ookeani ääres.
Bändimehed ise kinnitavad, et see on plaat, kus päikesepoisid ei karda enda üle natuke nalja visata.
Kruuvi albumilt leiab kantrit, folki, bluusi ja loomulikult ka Eesti Laulu poolfinaali jõudnud "Tiiu talu tütrekese".
Plaati esitletakse 14. märtsil Tallinnas Sinilinnus. Külalisesinejaks POSÕ. (menu.err.ee)

Sel suvel on Positivusel oodata tõelist Briti invasiooni

Ka eestlaste poolt armastatud Positivus festivalil astuvad lisaks eelnevalt avalikustatud rokilegend Robert Plantile üles veel mitmed suurepärased esinejad Ühendkuningriikidest – Kasabian ja Placebo, Manchesteri kaasaegse roki kvartett Everything Everything, Londoni underground-printsess Charlie XCX ning Bristolist pärit Lamb.
Lisaks rahvusvahelistele artistidele näeb Positivusel alati ka Baltikumi esinejaid.
Kasabian ja Placebo on tõenäoliselt ühed oodatuimad esinejad Positivus Festivalil. Olgugi, et Placebo on viimase kümnendi jooksul Riias kolm korda esinenud – kui uurida külastajatelt, keda nad kõige rohkem festivalil näha sooviksid, troonib nimekirjades Kasabiani kõrval just see bänd.
Placebo on just alustanud pikka tuuri, mis tähistab bändi 20. juubelit ning viib nad aastasse 2016. Alles üsna hiljuti tegid nad esmakordselt kogu oma loomingu kättesaadavaks esinevatel streaming-platvormidel nagu näiteks Deezer ja Spotify.
Tõestades ikka ja jälle oma esinemiste kvaliteetsust, on Kasabianist saanud üks Briti suuremaid rokkbände. Lisaks Mercury Award nominatsioonile on Kasabianil ette näidata 2015. aasta NME auhinnad Parima Albumi ning Parima Briti Bändi kategooriates.
Üheksas Positivus Festival toimub 17.-19. juulil Salacgrivas, Lätis ning saab olema taaskord tõeliseks elamuseks kvaliteetse muusika ning mõnusate pidude armastajaile. (menu.err.ee)

Sewen avaldas uue loo "Öö lühikeseks jääb”

Möödunud aasta lõpus Eesti muusikamaastikule jõulise tuleku teinud uus poprockbänd Sewen, kuhu kuuluvad ka Mihkel Ratt ja Eimel Kaljulaid, avaldas uue loo "Öö lühikeseks jääb ". Värske lugu on bändi omalooming, sõnad kirjutas Eimel Kaljulaid.
Bändi trummar Eimel Kaljulaid lausus, et uus lugu "Öö lühikeseks jääb" on vastukaaluks ballaadilikule avasinglile "Oled mu meeltes" hoopis rokilikum lugu.
Loole on valminud ka video, mille režissöör ja operaator on Kristiank Künk, monteeris bändi bassimees Gunnar Viese ja värvikorrektsiooni tegi Tarvo Mölder. Värske lugu on peatselt saadaval nii Spotify, iTunesi kui ka Muusika24 vahendusel.

Vallatud Vestid pidutsesid Kultuurikatlas

Laupäeval esinesid Kultuurikatlas Vallatud Vestid. Esmakordselt oli Vallatute Vestide kontserdil võimalus esitada lavalolijatele küsimusi ka publikul - näiteks uurida, kas Ott ikka leidis endale Keeniast pruudi, kas Tanel on naistepäevakinkidega üldse kunagi mööda pannud ning kuidas lahendaks Jalmar olukorra, kus lilled on jäänud lihtsalt õigel hetkel ostmata.

Lisaks võimalusele publikul kaasa lüüa, võis enne kontserdit ja kontserdi pausi ajal leida plaadimängijate tagant Tanel Padari, Jalmar Vabarna ning Ott Leplandi.

Maian Kärmase „Kevade laul” kisub kaasa

Maian Kärmas avaldas uue loo pealkirjaga “Kevade laul”. 2014. aasta lõpus andis Maian välja oma kolmanda sooloalbumi „Sõnalõimijad”. Kärmase sõnul on oluline leida orgaaniline seos muusika ja sõnade vahel, et ka tekst jõuaks kuulajani. Albumil on muusikalise vormi saanud nii Eesti tuntud kui uuema põlvkonna luule- ja laulutekstid. Eriline koht on plaadil Ellen Niidu „Kevade laulul”, millele Kärmas on kirjutanud kaasahaarava ning südamliku viisi.
"Iga luuletusega, mis lõpuks lauluks sai ja plaadile jõudis, oli väga tugev ja isiklik äratundmine. Nii ka Ellen Niidu "Kevade lauluga". Tekst rõkkab kevadest ja kannab sõnumit, et oleme inimestena siiski loodud koos olema.
Album „Sõnalõimijad” on valminud koostöös kahe hinnatud kitarristi – Ain Agana ja Andre Maakeriga. Muusikute kolmik on koos mänginud alates Kärmase plaadi "Õnneleid" valmimisest saati 2010. aastal ning käesolev kava - muusikaline kahekõne sõnalõimijatega – on sündinud nende viimase kolme aasta jooksul. Albumil „Sõnalõimijad” tehakse tõeline kummardus eesti luulele, nii klassikutele kui nooremale põlvkonnale.

Margus Vaher ja Helen Adamson avaldasid tunnetest tulvil dueti ja muusikavideo

Lauljad Margus Vaher ja Helen Adamson avaldasid ühise singli “Lõpuks sind leides”, mis on lauljate esimene ühine koostöö ja Vaheri teine singel 2014. aasta detsembris ilmunud autoriplaadilt "Unleashed". Loo muusika ja sõnade autoriks on Margus Vaher.
"Minu inglisekeelsele autoriplaadile on väga paljud fännid saatnud positiivset tagasisidet ja nimetanud sealt oma lemmiklugusid. Üks, mis kõige enam on kuulajaid puudutanud, on lugu "Joy and sorrow". Otsustasin sellele kirjutada eestikeelsed sõnad ja nii sündiski "Lõpuks sind leides". Kuna mulle väga meeldib Heleni sügav ja mahe tämber, siis küsisin, kas ta oleks nõus minuga koos laulma. Talle lugu meeldis ja tegime esimesed proovid. Pärast seda ei olnud enam kahtlust, miks peaksime loo just duetina välja andma ja usun, et seda on ka nii loost kuulda kui videost näha," ütles Margus.
Helen lisab: "Kuna laul mulle meeldis ja Margus on juba ammu olnud oma suurepärase vokaaliga üks minu lemmik Eesti meesartist, siis ei pidanud ma pikalt mõtlema kui Margus mulle lugu pakkus. Varasemalt oleme Margusega tihedalt kokku puutunud ka koolikiusamise vastase kampaania "Ei kiusamisele!" raames, seega teadsin, et järjekordne koostöö saab olema igati põnev ja nauditav."
Singli "Lõpuks sind leides" esmaesitlus ja Margus Vaheri "Unleashed" plaadiesitlus toimub 12. märtsil kell 22.00 Sinilinnus.

Jaak Joala laulud kõlavad neljas suuremas kontserdimajas

Jaak Joala pärand - sajad laulud - on paljude andekate heliloojate ja poeetide looming, mis on üks väärtuslik osa meie kultuuriloost. Et need laulud edasi elaksid, on laulja loomingu austajad ja Eesti Kontsert võtnud ette korraldada Jaak Joala kaunimate laulude õhtu. Kontserdid toimuvad kõigis suurtes kontserdimajades kogu Eesti rahvale.

Kontserdi pealkiri on “Päike ikka paistma jääb " ning laval on Hedvig Hanson, Lenna Kuurmaa, Koit Toome, Uku Suviste, Karl-Erik Taukar, Margus Vaher ning orkester Siim Aimla juhatusel. Õhtut juhib Olavi Pihlamägi.

Kontserdid toimuvad 19. märtsil Pärnu Kontserdimaja suures saalis, 21.märtsil Tallinnas Nordea kontserdimajas, 26.03. Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 28.03. Jõhvi, Kontserdimaja suures saalis.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge