Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 12
16.03.2015
Alen Veziko ja Elisa Kolk avaldasid ühise singli

Möödunud nädalal ilmus Alen Veziko uus album “Sinu poole teel”, mille üheksast laulust ühe, “Sündinud tulest”, on ta sisse laulnud koos noore ja andeka laulajatari, Eesti Laulu superfinalisti Elisa Kolgiga.

Laulu sõnad ja muusika on loonud Alen ise, produtsendiks on Vahur Valgmaa, kes kirjutas ja produtseeris Elisa euroloo “Superlove“. Aleni sõnul on “Sündinud tulest” ülejäänud kaheksa rokilikuma looga võrreldes aeglasem, kaasaegsem, meelelahutuslikum ja lüürilisem, see erineb teistest mitmete oluliste nüansside poolest.
Elisa Kolk lisab, et laul räägib suurest armastusest, kuid selle suure tunde kaks hinge ei saa koos olla.

Kerli uus laul jõudis Billboardi edetabelisse

Kerli Kõivu lugu "Raindrops" jõudis Billboardi tantsumuusikatabelis 25. kohale.
Kerli on varemgi oma lugudega Billboardi tantsutabelis kõrgele jõudnud: "Army of Love" ja "The Lucky Ones" jõudsid isegi tippu, esimesele kohale. "Raindrops" on edukas ka Spotifys, kus seda on kuulatud üle kuue miljoni korra.

Getter Jaani uus singel on albumi nimilugu "DNA"

Sel nädalal ilmus Getter Jaani värske singlel "DNA". Tegemist on aasta lõpus ilmunud albumi "DNA" nimilooga, mis nüüd sai endale uue raadiosõbralikuma kuue. Loo autoriks ja produtsendiks on Sven Lõhmus. Loo produktsioon on saanud inspiratsiooni Michael Jacksonist, kelle lugudele äratuntavalt sarnane kõlapilt on "DNA" puhul taotluslik.
Getter Jaani YouTube`is avaldatud singleid on tänaseks vaadatud juba üle 15 miljoni korra.
Tegemist on viienda singliga Getter Jaani "DNA" albumilt, mis ilmus eelmise aasta lõpus.
Albumilt on seni ilmunud singlid "NYC Taxi", "Meelelahutajad" koos Maia Vahtramäega, "Rannamaja" koos Koit Toomega ja "Isa Jälgedes" koos Risto Vürstiga. (menu.err.ee)

Noor ansambel Edge Nine andis välja esimese singli

Verivärske ansambel Edge Nine andis välja oma esimese singli "Confess The Love".
Edge Nine on selle aasta alguses formeerunud pillimeeste ja produtsentide duo, mis teeb koostööd erinevate lauljatega. Kaks ansambli põhiliiget - kitarrist Oliver Mazurtshak ja trummar Karl Helmeste, loovad popi ja elektrooniliste mõjutustega rockmuusikat.
Lugu "Confess The Love" sündis aasta tagasi Karl Helmeste poolt ning valmis lõplikult märtsi alguses koostöös Katrin-Merili Poomiga. Laulu arranžeeringu autor ja produtsent on Oliver Mazurtshak.
Bändi teeb liikmete endi sõnul unikaalseks kuulajatele edastatav sõnum ja võime kõigega ise hakkama saada, alustades kompositsioonist lõpetades enesereklaamiga.

Uus artist Windy Beach avaldas muusikavideo singlile “Scared”

Lugu on valminud koostöös DJ ULAga. Tuuli Rand sõnas, et on kaua oma stiili otsinud ja tunneb, et leidis lõpuks õiged inimesed, kellega oma visiooni ellu viia.
Windy Beach teeb house’i sugemetega elektroonilist muusikat ning laulab noore naise vaatevinklist elule ja suhetele. Praegu salvestab Tuuli juba stuudios järgmist lugu, mille produtseerib Jacks On Point.
Töö uue artistina välja tulemiseks algas aastaid tagasi, samal ajal on Rand tegutsenud mitmetes kollektiivides. 2013. aastal osales ta Eesti Laulu konkursil Teele Viira ja DJ ULAga ning aasta hiljem ansambliga Vöörad. Kõige hiljutisem koostöö on Cool D-ga möödunud nädalal ilmunud loos "Sinisilm".

Õllesummeri avapäeva peaesineja on Placebo

Kaasaegse roki üks suuremaid ja omanäolisemaid staare Placebo esineb Õllesummeril festivali avapäeval, 1. juulil.
Placebo on oma muusikalise- ja esinemiskuvandiga alati rõhutanud tundelise depressiivroki jõulisust. Originaalse helikõlaga bänd eesotsas Brian Molkoga on oma mõjutused saanud David Bowielt, The Cure´ilt, Nirvanalt, The Smashing Pumpkinsilt.
Tänaseks seitse albumit välja andnud ansambli edulugu algas juba esimese kauamängivaga 1996. aastal. Kohe oma tegutsemise alguses õnnestus Placebol lava jagada mitmete muusikamaailma suurikoonide nagu Dawid Bowie ja The Cure´iga.
Glämmroki suund jätkus ka Placebo järgmisel plaadil. Samal aastal sai sai tuntuks ka superhitt "Every You Every Me”.
Suurtel maailmalavadel pidevalt tuuritav Placebo andis oma viimase stuudioplaadi "Loud Like Love” välja 2013. aastal.
Õllesummer toimub Tallinna lauluväljakul 1.-4. juulini.

Toomas Kolk sõuab südame sõiduvees

Soomes ooperilauljaks saamise radu tallav staarisaate kasvandik Toomas Kolk rõõmustab oma Eesti fänne tuliuue ja sügavalt südamest tulnud looga, mille muusika ja sõnad on ta täitsa ise kirjutanud. Lugu kannab pealkirja "Südame sõiduvees". Mõeldud on ka inglisekeelsele publikule, kuna täiesti olemas on ka laulu tõlgitud versioon pealkirjaga "Bad Heart". Miksimisel, musitseerimisel ja masterdamisel aitas Toomast Ivar Must ning taustavokaalidega abistas Dagmar Oja.

Toomasest pole me ammu midagi kuulnud seetõttu, et ta veedab enamuse oma ajast Soomes, kus tal on käsil 12-tunnised proove täis päevad, kuna aprillis tuleb seal välja satiiriks pööratud Rossini ooper.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap