Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 13
23.03.2015
The Sun avaldas värske singli "Võit nagu valatud"

The Sun avaldas uue loo nende juunis ilmuvalt albumilt. Uus singel kannab pealkirja "Võit nagu valatud" ning selle muusika on kirjutanud Tanel Padar ning sõnad Aapo Ilves.
"Me ei ela siin maailmas üksinda vaid alati kellegagi koos või kellegi kõrval," rääkis Tanel Padar uuest loost.
"Alati võib taga ajada kõige paremat ja sihtida kõige kõrgemaid tippe, kuid selle meeletu võidujooksu juures ei saa ega tohi ära unustada, et vahendeid valimata üle laipade ei tasu minna ning alati tuleb arvestada ka inimestega, kes sinu teel ja sinu ümber. Ning just see ongi uue loo läbiv sõnum.”
Tahes tahtmata ei saa mööda ka juunis ilmuvalt uuest albumist, millelt värskeim singel pärit. Bändi basskitarrist Danel Pandre rääkis, et plaat tuleb "minekuga". "Kindel on see, et plaati ei saa teha plaadi tegemise pärast. Albumile tulev materjal on natuke ehk juhuse tahtel kantud motiivist “tagasi juurte juurde” - tähenduses, et korraldasime ühe vanakooli bändilaagri, mida me polnud teinud väga kaua. Saime kokku mittetöises ja täiesti vabas õhkkonnas, võtsime pillid, keerasime võimud põhja ja tegime seda, mida me kõik kõige paremini koos teha oskame - muusikat, mis meile endale meeldib," ütles Pandre.
Ta lisas, et iga mees tuli oma ideega ning see kõik - õhkkond, sundimatus, tahe taas teha uut ja lahedat muusikat - kajastub ka bändi uutes lugudes. "Täpselt nagu tegime kümme aastat tagasi meie esimese albumiga. Igal juhul on ilmuval albumil The Sun oma parimas vormis ja parimaga, mis meil kuulajale pakkuda," võttis Pandre teema kokku.

Mauno Meesit ehk Sinine avaldas uue loo, tulekul on album

Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit, kes siiani on muusikat välja andnud Sinise nime all, avaldas uue laulu "Dear Dawn".
Lugu on singel 27. aprillil ilmuvalt albumilt "Closer", mis ilmub vinüülil, CD-l ja digitaalsel kujul. Uue plaadi materjaliga on Meesit keeranud oma loomingus uue lehekülje ja pakub kuulajale edaspidi lisaks Sinise elektroonilisele muusikale ka akustilist ja minimalistlikumat loomingut.
"Salvestasin albumi Berliini elutubades, kasutades 1940ndate Ameerika laulumikrofoni ja vanasid instrumente. Soovisin tabada seda tunnet, mis mul tekib, kui olen üksi kitarriga ja laulan ainult endale. Salvestasin laulud nii lähedalt ja vaikselt, et kuulajal tekib peaaegu tunne nagu laulaksin neid lugusid tema kõrval," avas Meesit uue albumi valmimise loo. Sellest inspireeritult on ka uue albumi pealkiri "Closer" ("Lähemal").
Meesit on varem avaldanud 2 albumit oma elektroonilise muusika projektiga Sinine. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning edukalt figureerinud Eesti ja välismaistes pop- ja alternatiivmuusika edetabelites. (menu.err.ee)

Tudengilaul 2015 otsib andekaid üliõpilasbände

Tartu kevadpäevade laulukonkurss Tudengilaul 2015 avas demovooru. Osalema on oodatud nii akustilistel kui ka elektriliselt võimendatud pillidel musitseerivad bändid.
Tudengilaul ootab võistlustulle kõiki muusikalisi kollektiive, milles tegutseb vähemalt üks üliõpilane Eesti kõrgkoolist.
Konkursi peakorraldaja Peeter Paaveli sõnul hinnatakse võistlusel lisaks vokaalsetele võimetele ja vilunud pillimängule ka muusikakollektiivi tudengilikku omapära. Konkursist osavõtuks tuleb võistlejatel eelvooru saata 2-3 omaloomingulist demolugu. Eelnevalt tasub tutvuda kodulehel võistluse reglemendiga. Samuti tuleb täita osalemisankeet ning meeles pidada, et kogu materjal tuleb hiljemalt 21. aprillil saata aadressile osalen@studentdays.ee.
Kõigi demode hulgast valib eelžürii välja viis paremat, kes astuvad üles Tudengilaul 2015 lõppkontserdil, mis toimub 2. mail kell 18.00. Esmakordselt laulukonkursi ajaloos esinevad finalistid vabas õhus, Tartusse Vabaduse puiesteele püstitatud laval.
Tudengilaul on olnud hüppelauaks noortele üliõpilasbändidele alates 2002. aastast. Selle ajaga on lavalaudadelt läbi käinud mitmeid andekaid kollektiive. Eelnevatel aastatel on võitjaks tulnud teiste hulgas Kruuv (2009), Hapud Viinamarjad (2012), Ukerdajad (2013), Ars Apta (2014) jt. (menu.err.ee)

Õllesummeri muusikafestivali üheks peaesinejaks on poproki superstaar The Cardigans

1990ndate keskel oma täheteed alustanud The Cardigans on enimtuntud oma lugudega "My Favourite Game", "Erase/Rewind" ja "Carnival".
Pikalt vaikinud The Cardigans tuli fännide suureks rõõmuks kaks aastat tagasi taas maailma lavadele tagasi. Värske hoo sisse saanud bänd esitab Õllesummeril nii oma kuldhitte kui uuemat muusikat.
Rootsist pärit bänd tuli kokku 1992. aastal ning ansambli koosseis on püsinud muutumatuna tänini. The Cardigansile tõi suurema tuntuse nende teine album Life, mille hittsingliks sai "Carnival". Ennekuulmatu läbimurde saavutas bänd 1997. aastal tänu Hollywoodi kassafilmile Romeo & Juliet, Leonardo DiCaprioga peaosas. Filmi tunnuslauluks sai just The Cardigansi "Lovefool", mis kindlustas artisti üleilmse tuntuse mõlemal pool Atlandi ookeani.
Eelmisel nädalal kuulutas Õllesummer oma avapäeva välisesineja, kelleks on rokkstaar Placebo. The Cardigans astub lavale 4. juulil.
Õllesummeril esineb seitsmel laval kokku üle saja artisti. Lai valik muusikastiile hõlmab pop- ja rokkmuusikat, jazzi, klubi- ja alternatiivmuusikat. (menu.err.ee)

Svjata Vatra avaldas värske loo

Svjata Vatra uue singli pealkiri on “Andesta! Armasta! Ela!”. See on ühtlasi esimene lugu nende 10. sünnipäeva puhul ilmuvalt CD-lt “Vabadus”.
Lugu sündis 2014. aasta Ukraina sündmuste ajendil. Kui ansambel möödunud aasta novembris Ida-Ukrainas heategevuskontserte andmas käis, tekkis neil selge arusaam, et peame endas leidma jõudu andestada, looma enda ümber usaldust, mitte agressiooni ja viha ning edasi elama rahus, üksmeele otsingutes ja armastuses.
Ruslan Trochynskyi kirjutatud ukrainakeelsed sõnad on saanud eestikeelse vaste Anzori Barkalaja poolt. Ansambel esitab lugu mõlemas keeles.
“Andesta! Armasta! Ela!” on Svjata Vatra esimese muusikavideo aluseks, mida plaanitakse teha koos ukraina filmirezissöör Oles Sanini ja eesti filmitegijatega.
Samas on Svjata Vatral teinegi uudis – ansamblis on uus liige – basskitarrist Arlet Tiigi. Arlet on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikatudeng.
Värske lugu on nende esimene ühine koostöö.
Debüütkontsert “Svjata Vatra koos bassiga” leiab aset 28. märtsil Vaba Laval, Tallinn Music Weeki Viljandi Folgi Showcase-l. (menu.err.ee)

Mooste folgi avab Curly Strings

Järjekorras juba 16. rahvamuusikatöötluste festivali Moisekatsi Elohelü avab ansambel Curly Strings.
Reedel, 24. aprilli õhtul veel enne Curly Strings esinemist vallutavad Folgikoja lavalauad UMA PIDO koorid ligi 250 lauljaga.
Lisaks kontsertidele saab iga piduline reede õhtul osaleda päikeselooja laulmisel, Alice Porossoni mälestuspingi avamisel Folgikoja ees ja nautida põnevat muusikat öises silotornis, kus astuvad üles festivali külalisesinejad.
Laupäeva hommikul võetakse ette loodusmatk Laho järve äärde ning mõisa hoovi täidab taaskasutuskoja kirbuturg.
Südapäeval on Veskiteatri vabalava kontsertide ja etenduste päralt. Lisaks mitmetele ansamblitele saab näha Mooste külateatri etendust "Ulguv mölder".
Laupäeva õhtu lööb muusikast helisema kell 18 algav 16. Eesti rahvamuusikatöötluste festivali võistluskontsert. Seekord astub võistlustulle 17 esinejat ligi 100 muusikuga Eestist, Rootsist ja Inglismaalt. Võitjate valimisel ja hääletamisel saab kaasa lüüa ka publik.
Aastaid žürii töös osalenud muusik Peeter Rebane astub seekordsel kontserdil üles oma uue muusikalise projektiga Möirakannel ning kogu õhtut ohjab näitleja ja laulja Marko Matvere.

Super Hot Cosmos Blues Band andis välja oma esimese muusikavideo värskele singlile "Johnny and Jane"

Super Hot Cosmos Blues Band andis välja ajaloo esimese muusikavideo uusimale singlile "Johnny and Jane". Režissöör Triin Ruumeti käe all valminud video on ühtlasi bändi esimene novembris ilmunud debüütalbumilt "Countdown to Jesus." Video filmiti Tallinna lokaalis Shah selle aasta jaanuaris.
Bändi album on lisaks poelettidele olemas nüüd ka digitaalselt iTunes'is või Amazonis.
Super Hot Cosmos Blues Bandi saab Tallinn Music Weeki raames esinemas näha juba järgmisel laupäeval, 28. märtsil päeval Viru Keskuse linnalaval ning õhtul Rock Cafes.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar