Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 15
06.04.2015
Tänavusuvisest Popkooripeost võtab osa kaks hiina koori

Tartu laululaval 27. juunil toimuval Popkooripeol osalevad esmakordselt kaks noortekoori Hiinast - Hainan Normal University LanYun Chorus ja Hebei Engineering University Male Choir.
Popkooripidu toimub tänavu juba neljandat aastat, kus koos armastatuimate solistidega esitavad koorid Tartu laululaval hulga eesti parimaid laule. „Selle kontserdi alamteemaks on Eurovisioon. Seega kõlavad meie parimad eurolaulud, mis sellel populaarsel rahvusvahelisel võistlusel on ilma teinud ja ka võitnud. Eriliseks üllatuseks aga on meie kauged külalised Hiinast, keda ootame väga suure põnevusega, et üheskoos laulda üks hiinakeelne, 2014 aasta kõige popim hiina laul. Lisaks laulavad hiina koorid koos meie lauljatega kolm eestikeelset laulu nagu „Ulila“, „Tiigrikutsu“ ja „Kuula“. Ma usun, et meil saab olema väga lõbus ja meeleolukas hoogne popkooride pidu,“ lisas peo kunstiline juht Mikk Targo.
Popkooripeol astub lisaks hiina kooridele lavale 5000 koorilauljat Eestist. Koore saadab Popkooripeol Estonian Dream Big Band, dirigentideks Veronika Portsmuth, Janne Fridolin, Lydia Rahula, Tomi Rahula, Siim Aimla ja Lauri Breede. Solistidena astuvad tänavusel peol üles Tanja Mihhailova, Birgit Õigemeel, Liisi Koikson, Anne Veski, Ivo Linna, Dave Benton, James Werts ja Ott Lepland. (menu.err.ee)

Zetod avaldasid tantsulise instrumentaalsingli "Petseri palamine"

Setomaa folkrokkpunt Zetod, kes on viimasel ajal pigem prooviruumis püsinud, avaldas esmakordselt instrumentaalse singli "Petseri palamine".
Loo meloodia kirjutas ansambli viiuldaja Matis Leima ning üheskoos anti sellele hoogne ja moodne kõla.
"Lugu sündis ajateenistuses aega surnuks lüües," kirjeldas autor loomislugu. "Tahtsin luua midagi viiulile ja nii tekkiski see folkbluusilik viiulikeeltel libisemine. Kui bänd pillid haaras, võimendus loo iseloom veelgi ja et seda Setomaaga seostada, sai sellest soundtrack 1939. aasta Petseri suurele tulekahjule," lisas Leima.
Zetod jätkavad veel mõnda aega prooviruumis, kuid juba peatselt on neid võimalik kuulda elavas esitluses. Sellekohast infot leiab nende kodulehelt www.zetod.ee või Facebookist.

Tartus esitletakse muusikat Leslie Da Bassi uuelt albumilt

Tartus Tasku keskuses toimub Lõuna-Eesti suurim moeüritus Fashion Meets Style, kus saab näha Eesti moeloojate loomingut ning kuulata värsket elektroonilist muusikat.
Õhtu tipphetkeks on suurejooneline Ivo Nikkolo kõrgmoeetendus, kus ootusäreva publiku ette jõuavad tervelt 50 unikaalset rõivakomplekti.
Muusikalise elamuse eest hoolitseb kooslus INGA & BASS, kes mängib värsket elektroonilist muusikat ja tuliuut instrumentaalsemat materjali Leslie Da Bassi uuelt albumilt, mis ilmub tänavu sügisel Universal Musicu alt.
Üritus toimub 17. aprillil. (menu.err.ee)

Laulja ning laulukirjutaja Renate sai valmis uue lauluga, mis kannab pealkirja "Ola Ola"

"Tegu on originaalis vene artisti Niloo laulu kaveriga," ütles Renate. "Olin seda raadiost varem korduvalt kuulnud, kuid ühel hetkel mõtlesin, et miks mitte, võiks ju proovida kirjutada sellele eestikeelsed sõnad ning siis vaadata, mis välja tuleb."
"Kui tavaliselt kirjutan nii sõnad ja viisi ise, siis sellised ettevõtmised on jällegi teistmoodi arendavad, sest viisi osas ju laveerimisruumi pole, tuleb osata laulule kirjutada peale sõnad, mis sinna ilusti istuvad. Kuna suvi pole ka enam kaugel, sai laulusõnadesse üle kantud suvist meeleolu ja sõnumit," lisas lauljatar.
Laul pärineb Renate peagi ilmuvalt uuelt albumilt "Teekond Hingeni", mis jõuab poelettidele mai alguses. Samalt albumilt on veel pärit lood "Vajan Sind", "Komeedid" koos räppar Kenitoga, "Kuues Meel" jpt.

Räppar Kenito lahkus Põhja-Tallinnast

Räppar Kenito ehk Kenneth Rüütli kinnitas, et tema teed on ülipopulaarse räpipundiga Põhja-Tallinn lahku läinud.
"Inimesed ja inimeste vaated on erinevad, sellega on kõik öeldud. Erinevad inimesed lihtsalt ei sobinud kokku seda asja tegema, aga pole hullu, igaüks saab teha seda, mida ise tahab," rääkis Rüütli Õhtulehele.
Kenneth ei löö bändis kaasa juba kuu aega ja ütleb, et sündmus ise on justkui hiljutine.
Eelmise aasta suve lõpus lahkus bändist ka räppar Risto Vürst, esinejanimega Fate. Kaks aastat tagasi jättis bändi lauljatar Maia Vahtramäe. (www.õhtuleht.ee)

Genka ja Paul Oja alustavad Eesti tuuri

Genka ja Paul Oja andsid möödunud aastal välja ühise ja ülimenukaks kujunenud albumi, mis ilmus nii digitaalsel kui füüsilisel kujul. Tänaseks on sellest väljas uus tiraaž.
Muusikud alustasid kuu pikkust Eesti tuuri, mis mis sai oma nime möödunud aasta lõpul ilmunud auhinnatud albumilt pärit ja rahva südameid võitnud pala “Jeesus Presley” järgi. Tuur kannab nime “Jeesus Presley 2015 Eesti tuur”. Kontserdid toimuvad 10. aprillil Tartus, 11. aprill Põlvas, 17. aprillil Hiiumaal, 18. aprill Rakveres, 30. aprillil Pärnus ja 1. mail Viljandis.

Köögis kokku saanud naised avaldasid debüütalbumi

Viljandi aguliköökides sündinud ansambel Naised Köögis on valmis saanud esikalbumi "See pole ainult sääskede ja siilide öö".
Lehekuu lõkete hõngu ootuses on valmis saanud ansambli esimene plaat ja kutsub kuulama laule, mille tekstid on sündinud köökides ühiselt koos luues.
Ansambel Naised Köögis sündis Viljandi aguliköökides mõned aastad tagasi, mil kõik naised elasid selles linnas. Ikka ja jälle satuti õhtuti peale tööd ühe või teise juurde kööki – koos tundus toredam süüa teha ja lapsi kantseldada.
Albumile jõudnud laulud on nelja naise elukogemusest sündinud tänapäevased autorilaulud, kuid rahvalaulu tunnetuse kaudu ulatuvad nii mõnegi laulu juured kaugesse aega enne meid.
Muusikat teevad loomingulises koosluses Eesti-Rootsi muusik Sofia Joons (laul, viiul), luuletaja Kristiina Ehin (laul), rahvamuusik Katrin Laidre (laul, karmoška) ja regilaulik Kairi Leivo (laul).
Selle aasta maikuus ootavad ees uue plaadi esitluskontserdid Paides, Tartus, Tallinnas, Viljandis ja Viimsis.
Plaadi nimiloole "See pole ainult sääskede ja siilide öö" valmis eelmisel suvel Viljandis romantiline video.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar