Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 2.nädal
18.01.2010
Lass soovib kirjutada sõnu naisartistile

Elmaris käis külas Liis Lass, kes rääkis oma raamatust ja lauludele sõnade kirjutamisest. Oma sõnul on ta kirjutanud juba väga palju laulutekste, näiteks Luisale, Elmariachile, Rolfile.. Enamasti on lauljad tema juurde tulnud ja sõnu palunud. Edaspidi sooviks Liis sõnu kirjutada taas mõnele naisartistile. Ise mikrofoni kätte haarama ja laulma Liis ei kipu, kuigi koorilauluga on ta varasemalt kokku puutunud.

Selgusid Eesti Laulu võistluslood

Selgusid konkursi "Eesti laul" kümme finalisti, kes asuvad omavahel võistlema märtsis toimuval finaalkontsertil. Sõelale jäid 26 laulu, millest žürii asus kümmet laulu välja valima. Žüriiliige Owe Petersell sõnas: "Mina pole veel leidnud seda lugu, mis oleks ainus ja õige." Kümme edasipääsenud lugu valisid välja Ardo Ran Varres, Olavi Paide, Erik Morna, Toomas Puna, Ingrid Kohtla, Helen Sildna, Owe Petersell, Meelis Meri, Koit Raudsepp, Siim Nestor ja Valner Valme. EESTI LAUL 2010, Eurovisiooni Eesti finaal, on ETV eetris 12. märtsil, kus selgub, milline laul sõidab Eestit esindama Eurovisiooni 55. lauluvõistlusele Oslosse. Eesti finaalvõistlus toimub sel aastal Nokia Kontserdimajas avaliku kontserdina. Eesti Laulu finaalis osalevad need 10 laulu:

1. "Astronaut" - autorid Iiris Vesik, Ago Teppand, esitaja Iiris Vesik
2. "Ei usu" - autorid Piret Järvis, Sander Loite, Paul Oja, Kallervo Karu, esitaja Disko 4000
3. "Maagiline päev" - autorid Mihkel Mattisen, Timo Vendt, Rolf Roosalu, Liis Lass, esitaja Violina feat. Rolf Junior
4. "Siren" - autor ja esitaja Robin Juhkental
5. "New" - autorid Timmo Linnas, Kaspar Ehlvest, Ivar Kaine, Kene Vernik, Paul Lepasson, esitaja Mimicry
6. "Oota mind veel" - autorid Heini Vaikmaa, Oskar Ove, esitaja Marten Kuningas
7. "Poolel teel" - autorid Janek Murd, Erkki Tero, esitaja 3 Pead
8. "Rapunzel" - autor Vaiko Eplik, esitaja Lenna Kuurmaa
9. "Teiste seest kõigile" - autorid Tõnn Tobreluts, Tauno Tamm, Keio Münti, Indrek Mällo, esitaja Groundhog Day
10. "The One and Only - Love" - autor ja esitaja Tiiu Kiik

Nikita diskvalifitseeriti Eesti Laulult

Konkursi „Eesti laul“ 2010 avalikustatud finaallugude hulgast jääb välja Nikita Bogdanovi "Made Me Cry". Paraku ilmnes, et mees on juhiseid rikkunud. Nimelt on reeglites igal aastal selgesõnaliselt kirjas, et lugu ei tohi olla avaldatud enne 1. oktoobrit eeloleval aastal ehk aastal 2009, kuid Nikita Bogdanovi lugu „Made me cry" rippus videoportaalis YouTube juba 11. augustist 2009. Tema asemel pääseb finaali superstaarisaate stuudiovooru jõudnud Robin Juhkental. “See oli paras üllatus,” ütles Robin Publikule. Ta lisas, et saatis telemajja žüriile hindamiseks kaks lugu. “Ago Teppan (Iris Vesiku esitatava loo üks autoritest — toim) soovitas mul teise loo ka saata ja sellega läkski õnneks,” rääkis Juhkental. Robin osaleb "Eesti laulu" finaalis enda esitatava ja loodud looga "Siren". Žürii valis selle loo välja juhuks, kui selgub mõne finalisti mittevastavus nõutud tingimustele.

Kerli teeb muusikat Hollywoodi filmile

Märtsis kinodesse jõudva filmi "Alice Imedemaa" soundtrackile on muusikat nokitsenud nii Blink 182, Fall Out Boy kui ka The Cure'i ja Franz Ferdinandi pillimehed. Ainsana on plaadil kahe looga esindatud eestimaine Kerli Kõiv. Ühte lugu, mis kannab nime "Strange", esitab Kerli koos Saksamaa au ja uhkuse Tokio Hoteliga. Teise loo "Tea Pary" laulab Kerli üksinda.
Muusikaprodutsent Lauri Laubre sõnul on ühe laulu filmi pääsemine üpris keeruline operatsioon. "Filme toodetakse maailmas ju väga palju. Muusika hulk, mis filmidesse läheb, pole samas väike," räägib ta. Laubre sõnul sõltub palju sageli ka režissööri isiklikust muusikamaitsest. "Ega Kerli stiil ja muusika "Alice Imedemaa" olustikust palju ei erine," ütleb ta. "Ja palju sõltub suhetest. Tuleb olla õigel ajal õiges kohas, suhelda õigete inimestega." Tim Burtoni "Alice Imedemaal" filmimuusikaga plaat jõuab poelettidele märtsis. Sellelt leiab 16 lugu järgmistelt esitajatelt:
1. "Alice (Underground)", Avril Lavigne
2. "The Poison", The All-American Rejects
3. "The Technicolor Phase", Owl City
4. "Her Name Is Alice", Shinedown
5. "Painting Flowers", All Time Low
6. "Where's My Angel", Metro Station
7. "Strange", Tokio Hotel ja Kerli
8. "Follow Me Down", 3OH!3 feat. Neon Hitch
9. "Very Good Advice", Robert Smith
10. "In Transit", Mark Hoppus koos Pete Wentziga
11. "Welcome to Mystery", Plain White T's
12. "Tea Party", Kerli
13. "The Lobster Quadrille", Franz Ferdinand
14. "Running Out of Time", Motion City Soundtrack
15. "Fell Down a Hole", Wolfmother
16. "White Rabbit", Grace Potter and the Nocturnals

Kerli sai piirilõhkuja auhinna

EuroSonic Noorderslagi festivalil Groningenis Hollandis anti eduka debüüdi teinud Euroopa muusikutele telešõu käigus muusikaauhind «European Border Breaker Award» ehk Euroopa piirilõhkuja auhind, mille üheks saajaks oli Eesti lauljatar Kerli. Kerli sai auhinna laulu «Love Is Dead» eest. Lisaks temale kuulusid auhinnasaajate hulka Charlie Winston (UK, «Hobo»), Esmee Denters (Holland, «Outta Here»), Sliimy (Prantsusmaa, «Paint Your Face»), Jenny Wilson (Rootsi, «Hardships»), Milow (Belgia, «Milow»), Giusy Ferreri (Itaalia, «Gaetana»), Soap&Skin (Austria, «Lovetune For Vacuum»), Peter Fox (Saksamaa, «Stadtaffe») ja Buraka Som Sistema (Portugal, «Black Diamond»). Esimese EBBA publikulemmiku auhinna võitis Milow (Belgia). ETV näitab suurejoonelist muusikasündmust 6. veebruari õhtul.

Mati lahkus Anmatinost

Elmaris käis külas Mati – ex-Anmatino. Kaasas oli ka bändikaaslane Margus Mati praegusest ansamblist Mama, mille esimest raadiosinglit “Ma vaikin nii kaua” oleme mänginud ka meie soovisaadetes. Mati sõnul tuli teha valik ühe või teise bändi kasuks, sest kahte bändi korralikult teha on liiga raske. "Läksime rahulikult lahku. Mingeid probleeme küll polnud," räägib meedias lauljatar Ané, keda sellest aastast enam koos Mati Klambiga laval ei näe. Ansambel Anmatino jätkab uue meesliikmega. Bänd on tegutsenud kolm aastat ja oma kindel austajaskond on samuti välja kujunenud. Publik uuris, kas Ané (28) ei karda, et seoses Mati bändist lahkumisega võivad osad fännid selja pöörata? "Üritan olla optimistlik. Meie stiil jääb ju samaks," lausub Ané. Ansambel jätkab endiselt nimega Anmatino. "See on registreeritud kaubamärk ja toimib hästi," jutustab lauljatar. Uue bändiliikme hoiab Ané veel saladuses. "Nii palju võin öelda, et ta pole tuntud. Kuid seda huvitavam!" Veebruaris tuleb Anmatinol välja uus singel „Kaks sõpra".

Winny Puhh esitleb plaati

Seto mental pungi vaimsed isad ja alustalad, väsimatu ja surematu loominguline kollektiiv Winny Puhh on valmis saanud oma teise täispika stuudioalbumi "Brääznik", mida asuti presenteerima 15. jaanuaril Tartus, 16. jaanuaril Tallinnas ja 22. jaanuaril Põlvas. Plaadilt leiab mitmeid avalikkusele juba tuntud hitte: 21.sajandi parim eesti muusikavideo "Peegelpõrand", skandaalset paljastust peitev "Pidupäev", germaani-teutooni kultuuriruumist äärmuslikult tugevat ja südamlikku tagasidet saanud klub-antheem "Wonderbra" ning loomulikult selle aasta tuntuimaks looks saav lugu "Tüdrukud ootavad" koostöös slaavi kaunitaritest suurepärase vokaalgrupiga Miau.

Ilmus Metsatöllu uus singel

15. jaanuaril ilmus Metsatöllult netisingel ja video "Vaid vaprust" – esimene pääsuke 3. märtsil Baltikumis ja Soomes ilmavalgust nägevalt Metsatöllu neljandalt albumilt "Äio", mis valmib koostöös rahvusvahelise kontserni Universal Soome tütarfirmaga Spinefarm Records’ga. Teistes riikides ilmub plaat märtsikuu jooksul. Samuti saab ette tellida albumi "Äio" limiteeritud digipak-versiooni, mida tehakse vaid 2000 eksemplari. Kolmeks avanev digipak sisaldab 14 uhiuue looga tunniajast CD-d, 16-leheküljelist sõnade raamatut, postrit ja bändimeeste autogrammidega postkaarti. Plaati on võimalik ette tellida nii bändi kodulehelt kui ka rahvusvahelisest netipoest. Värsket videot "Vaid vaprust" on võimalik alla laadida bändi kodulehelt. "Video idee oli meil olemas juba aastal 2004, kui palusime esimest korda oma albumi kaanepilti Eesti kultuskunstnikult Jüri Arrakult," ütleb Metsatöllu laulja-kitarrist Markus Teeäär. Trummar Marko Atso lisab: "Multifilm „Suur Tõll“ mõjutas meid kõiki oluliselt juba väga varases lapsepõlves. Seni lihtsalt polnud lugu, millele see suurepärane animatsioon külge pookida." Nimelt on videos kasutatud Eesti vägilasmuistendi ainetel Tallinfilmis 1980. aastal valminud animafilmi "Suur Tõll“, mille kunstnikutöö on Jüri Arrakult ning käsikiri ja lavastus Rein Raamatult. Tänapäevased kaadrid filmis ja video lõikas kokku Villem Tarvas. Veel on Metsatöllul rõõm teatada, et nüüdsest tegeleb väljaspool Eestit ja Soomet bändi kontsertidega Saksamaa agentuur ICS Festival Service GMBH. "Oleme sattunud heasse seltskonda, ICSi hingekirja kuuluvad näiteks sellised bändid nagu Saxon, Trouble, Doro, Girlschool, Overkill, Sacred Reich, Maroon ja paljud teised," ütleb Marko Atso. "Anname tulevikus endast kindlasti kõik, et olla selle agentuuri väärilised."

Erakond tahtis osta Rannapi laulu

Keskerakonna plaan omandada meeletu honorari eest üks kaunimaid eesti armastuslaule «Raagus sõnad» läks vett vedama sõnade autori Peeter Ilusa vastuseisu tõttu. Sügiseses valimiseelses möllus tekkis Keskerakonna reklaaminõustajal Linnar Priimäel ilmselt laulu pöörasest menust johtunud idee panna lugu partei propagandavankri ette - anda pala välja singelplaadina, mida oleks jagatud parteikingitusena nagu tikutopse, võtmehoidjaid ja pastapliiatseid, kirjutab Õhtuleht. «Meil oli tõepoolest selline plaan. Seda realiseerima hakates mõtlesin kõigepealt oma hea sõbra, esitaja Marju Marynel Kuudi peale,» tunnistab Priimägi. Kui Kuudiga polnud probleemi ja ka viisi autor Rein Rannap oleks nõusse saadud, siis tõmbas ootamatult pidurit poeet Peeter Ilus. «Selle loo ümber käis tõesti päris korralik tants. Priimäe veenmisoskus on ju tervele Eestile teada, rääkis Ilus. «Korra tuli appi ka (Keskerakonna) volikogu esimees Toomas Vitsut ja ega tema jutt väga sõbralik olnud - läbirääkimistes oli ka ähvardusi.» Ilus keeldus oma õiguste müügist põhjendusega, et vahetult pärast valimisi, detsembri algul oli ilmumas tema esimene autoriplaat ja «Raagus sõnad» oli plaanitud selle avalooks.

Revo võitleb nahavähiga

Toe Tagi räpparil Revo Jõgisalul (33) avastati aasta lõpus nahavähk. Kasvaja sai alguse täiesti tavalisest sünnimärgist, mis oli Revo kehal olnud juba lapsepõlvest saadik. Kolm aastat tagasi otsustas ta sünnimärgi eemaldada lasta. Revo ütles intervjuus “Ringvaatele”, et ei lase diagnoosil oma elu segada ja käib esinemas nii palju kui saab. Mehel eemaldati sünnimärk kolm aastat tagasi, kuid sellega lugu ei piirdunud. Mõnda aega oli kõik korras, kuid siis hakkas sünnimärk tagasi tekkima. Möödunud sügisel otsustas Revo elukaaslane, et nüüd aitab ning pani mehele Hiiu onkoloogiahaiglasse arstile aja kirja. Analüüsidest selgus, et tegemist on melanoomi ehk halvaloomulise kasvajaga, mis oli sünnimärgist levinud edasi lümfisõlmedesse. „Siis oli paanika!“ rääkis mees oma emotsioonidest, kui teada sai, et tema tervisega on päris kehvasti. Viis nädalat tagasi läks Revo Hiiu onkoloogiahaiglasse, kus operatsiooni käigus lõigati tal kaenla alla 15sentimeetrine haav, mis 20 sentimeetri raadiuses kuni ribideni rakkudest ära puhastati. Piirkonnast leiti 15 lümfisõlme, millest kahel oli haigus sees. Nüüd ootab räpparit ees kiiritusravi. „See tegelikult on päris karm — kui inimesed vähegi viitsiksid endale seda haigust teadvustada. Melanoom ei ole ainult vanainimeste haigus, vaid võib tabada meid kõiki,“ rääkis Revo Delfile.

Mihhailova masu üle ei kurda

Lauljatar Tanja Mihhailova masu ajal tööpuuduse üle kurta ei saa. "Vana-aasta õhtul oli mul kolm esinemist, nii et uue aasta võtsin vastu "Chicagos" bändiga lauldes," räägib ta. "Telekat ei vaadanud, olin kogu aeg esinemas," räägib Tanja Gossipile, et esinemiste tõttu ta teleprogrammini ei jõudnudki. Aastalt 2010 ootab Tanja huvitavaid uusi väljakutseid ning samuti soovib kodu renoveerida. "Loodetavasti tulevad uued väljakutsed, mida võiksin vastu võtta ja pingutada, et hakkama saada. Ja tahaks jätkata kodu renoveerimisega," ütleb Tanja. Lubadusi Tanja aga põhimõtteliselt ei jaga, sest peab ennast selleks liiga temperamentseks, püsimatuks ning põhjendab seda oma kaksiku tähtkujuga. "Olen püsimatu ja temperamentne! Muudan oma meelt ja proovin uusi asju."

Rolf lubab kirevat elulugu

"On mingisuguseid asju, mida saaks raamatusse kritseldada," rääkis laulja Rolf Roosalu telesaates "Ringvaade". Kui saatejuht Anu Välba uuris, kas Rolf on tõesti elanud juba nii pika ja huvitava elu, et ta saaks suisa raamatu kokku, kinnitas laulja, et nõnda see on. Roosalul on väljas ka uus kauamängiv "Ööjanune", mille kohta mees on kirjutanud, et sai muusikat luues inspiratsiooni välismaalt. "Mul õnnestus palju eelmisel aastal reisida ja see mõjus väga hästi. Aga Eestisse tagasi tulles on ka võimalik inspiratsiooni saada," ütles Rolf.

Siska eitab suhet Savisaarega

Ajakirjas Kroonika ilmus meeleolukas spekulatsioon, kus üks kehakeele ekspert leidis, et keskerakondlane Katrin Siska äratas Edgar Savisaares ürgmehe. Muuhulgas avaldati lootust, et ehk on just Siska see, kes nüüd kui linnapea on lahutanud Vilja Savisaarest, asub viimase kohale. Milliseid emotsioone tekitab kõnealune artikkel Katrin Siskas? "Paneb õlgu kehitama. Ajakirjanike piiritu fantaasia ei üllata mind enam üldse," lausub Siska Publikule. "See lugu vorbiti kokku mulle helistamata ning minuga vähimatki asjaolu kooskõlastamata," lisab ta. Küsimuse peale, kuidas linnapeaga paari panek Siska eraelu mõjutab, kostab ta: "Tegu on väljamõeldisega, mis mitte kuidagi minu tegeliku eluga ei haaku. Ma ei pööra taolistele avaldustele erilist tähelepanu."
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket