Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
13.04.2015
Jana Kasel ilmus uus lugu

Möödunud nädalal ilmus Jana Kase uus muusikavideo loole "Ma Ootan Veel". Video valmis koostöös videoproduktsiooni firmaga Vita Pictura Productions. Kostüümide osas oli abiks Grete Stitch Laus, kes on varem andnud oma panuse mitmete artistide videotele, sealhulgas Kerli, Evestus jpt.
Jana sõnul ei mõjuta tema sooloprojekt koostööd bändiga Mai Skizo. "Kirjutame bändiga hetkel uut materjali", sõnab Jana. "Sooloprojekti näol on tegemist pigem selliste lugudega, mida ma ei saa bändiga esitada, kuid mis mulle südamelähedased on".
Jana lisab: "Bändikaaslased on mind toetanud ka uue loo valmimisel ning kogu minu bänd on andnud oma panuse, et see lugu kõlaks just sellisena, nagu see on. Ma tänan toredaid ja andekaid inimesi Vita Pictura Productions´ist, kelle käe all valmis loole video. Video valmimisel oli mulle suureks abiks Silvia Sääsk, kelle käe all valmisid minu video jaoks kostüümid".
Eelkõige tänab Jana aga oma kuulajaid: "Ma tänan teid selle eest, et te olete olemas, et te usute minusse, kuulate minu loomingut ja ma loodan, et saan kirjutada veel palju lugusid, et muuta teie tuju paremaks, inspireerida teid ja kinkida uusi emotsioone. Lõppkokkuvõtes kõik, mida ma teen, teen teie jaoks." (menu.err.ee)

Kaparock tegi teatavaks esinejad

6. juunil Kohilas Tohisoo mõisapargis toimuv festival Kaparock tegi teatavaks seekordsed esinejad ning käivitas piletite eelmüügi.
Esinejaterivi tipust leiab sel korral Super Hot Cosmos Blues Bandi, Dagö, Daniel Levi, J.M.K.E ja Jarek Kasari. Kokku astub festivalil üles 10 ansamblit.
Festivali avab 1983. aastal loodud laulu- ja kandlekapell SimmaniDuo, mis lisab programmile omapärast vürtsi. Järvamaad esindab Kaparockil ans. Andur, lavale astuvad ka kaks Kohilast pärit ansamblit – Merwis ja The Blue Genies. Elektroonilise muusika esindajana näeb ja kuuleb Kaparockil Avoid Dave’i, kus lisaks laulja-helilooja-kitarrist Taavi Paometsale lööb teiste hulgas kaasa ka Näosaatest ja Padjaklubist tuttav Kristel Aaslaid.
Tänasest on avatud ka festivali kodulehekülg www.kaparock.ee, kust leiab lisaks esinejate tutvustusele ja piletiinfole ka teavet festivali eribusside kohta. Festivali väravad avatakse juba kell 2 päeval ning kontsertide planeeritav lõpp on südaööl.
Kaparock sai alguse 2000. aastal, mil kohalikud muusikud otsustasid muusika tegemise kõrval proovida kätt ka festivalikorraldajatena. Eelmisel aastal külastas festivali ligemale 2500 inimest. Alates 2013. aastast korraldab festivali LAG Muusikaagentuur koostöös Kohila muusikasõprade ühendusega MTÜ Põder.

Mari Kalkun katsub uuel plaadil rahvalaulu ja autorilaulu mõttelisi piire

Mari Kalkun sai äsja valmis oma kolmanda albumiga "Tii ilo", mis on meisterdatud koos rahvusvahelise ansambliga Runorun ning mis on inspiratsiooni saanud nii Võrumaa rikkast pärimuskultuurist kui ka sugulasrahvaste keeltest.
Mari sõnul katsub ta selle plaadiga rahvalaulu ja autorilaulu mõttelisi piire ning plaadimaterjali loomise ja salvestamise ülipõneva protsessi tulemusena tunneb, et on need piirid ületanud. Ta lisab, et teda inspireeris väga kõvasti Võromaa oma rikka pärimuskultuuri, maastiku ning võro keelega.
Muusik tunnistas, et "Tii ilo" on tema varasematest albumitest erinev, sest see on salvestatud tema uue, Helsingis baseeruva ansambliga Runorun, kes annab tema lugudele ja rahvalaulude tõlgendustele uue ja kaasaegse hingamise.
Albumil kõlavad võro, seto, eesti keel, muhu murre ning eesti keele vähetuntud lähisugulased vadja ja liivi keel, mis tänapäeval on käibelt peaaegu kadunud. Albumi nimilugu "Tii ilo" on võro keeles ning Kalkun selgitas, et plaadi lood ongi teel olemisega seotud. (menu.err.ee)

Andres Kõpper avaldas sooloprojektiga NOEP uue loo

Tegevuse lõpetanud Tenfold Rabbiti solist Andres Kõpper tuli välja sooloprojektiga NOËP ning avaldas muusikavideo "Move".
Kõpper tunnistas, et bändiga muusika tegemine on midagi muud kui sooloprojekt. "Sooloprojektis saad teha täpselt nagu ise tahad, kuigi mõlemal on omad plussid ja miinused," rääkis Kõpper.
Muusik lisas, et Tenfoldiga tehtud indie-folgist sai küllalt, mistõttu suundus ta minimalistliku elektroonilise muusika juurde. “Olen endale arvutisse alati demosid teinud. Ma mingi suur elektroonikageenius pole, aga mingeid asju olen vorpinud ja nüüd kujunes välja ka pärislugu. Sellega ma olen päris rahul," rääkis Kõpper oma loost "Move".
NOËPi järgmist lugu saab aga kuulda juba enne suve. (menu.err.ee)

Lauri Pihlap avaldas singli uuelt plaadilt

Ilmunud on Lauri Pihlapi uus singel “Tugevam”. “Tugevam” pärineb maikuus ilmuvalt teiselt sooloalbumilt “LP”.
Pihlapi sõnul on ta teise sooloplaadi kallal vahelduva eduga tööd teinud juba mõned aastad. Mees plaanis albumi välja anda eelmisel aastal, peale Eesti Laul 2014 konkursil osalenud pala “Lootus” ilmumist. Elul olid aga teised plaanid ning album lükkus edasi.
Töö muusika kallal aga jätkus ning lõpuks tegi mees valmis täpselt sellise albumi nagu tahtis. Plaadil on 16 omakirjutatud lugu (8 eesti- ja 8 ingliskeelset) ning publiku jaoks loodetavasti nii mõnigi üllatus. “Singel “Tugevam” on kindlasti üks plaadi popilikumaid palasid. Lauri lisab, et ta on 80ndate ja 90ndate muusikaga üles kasvanud ning loo helikeel reedab ajastu mõjutusi kindlasti.
Lauri Pihlapi album ilmub maikuus ning sisaldab muuhulgas ka varem avaldatud singleid nagu “Lootus”, “Suvi (Maailmaserv kus puhata)” ning “You Ain’t What I Need”.

Matvere, Benton ja Ivaškevitš tuuritavad Eesti suuremates linnades

Marko Matvere, Dave Benton ja Aleksandr Ivaškevitš alustasid kontserttuuri "Kodukamara Kolmik" Eesti suuremates linnades.
Kontserdi idee seisneb kolme erineva kultuuritaustaga eestiga seotud kunstniku ühises ainukordses lavaesinemises, et pakkuda võimalikult laiale kuulajaskonnale häid emotsioone ja unustamatut kultuurielamust.
Kolmikut saadab ansambel koosseisus Urmas Lattikas, Tõnu Raadik, Henn Rebane, Raul Vaigla, Ain Varts ja Tanel Ruben.

Uus Energia ja J.O.C. avaldasid ühise singli

Uus Energia ja MC J.O.C. avaldasid singli ilmuvalt helikandjalt.
Koosluse EP "For the Benefit of Dub: Chapter One", millele jõuab ka uus lugu "Mina kes ma sündisin tähtedest", on salvestatud ja ootusvalmis ning bänd loodab selle avaldada vinüülil.
MC J.O.C. kirjutatud sõnadega "Mina kes ma sündisin tähtedest" on esiklugu suurekosseisulise reggae¬dub ansambli koostöös valmivalt EP-lt. Tegemist on Uus Energia ja J.O.C. esimese ühise projektiga.
Bändi eestvedaja ja bassimehe Kristjan Niinemägi sõnul on "Mina kes ma sündisin tähtedest" muusika inspireeritud kaasaegsest elektroonilisest dubist, loo salvestamisel on aga kasutatud vanakooli miksimistehnikaid.
Uus Energia on tegutsenud aastast 2009, bändi esimene album "Studio Live Dub" ilmus aastal 2012 plaadifirma Superbandiit alt. Loo "Mina kes ma sündisin tähtedest" on sisse mänginud Kristjan Niinemägi - ¬bass, Andrus Rospu¬ - trummid, Hannes Mets - ¬kitarr, Aleks Tihhonov¬ - kitarr, Mariliis Rannama - ¬meloodika, Henri Aruküla ¬saksofon, Triin Lemba - trompet, Marko Kask -¬ saksofon, Dominic Bienkowski ¬- saksofon, Imre Mälk -¬ perkussioon, Kristjan Jõemägi – perkussioon, vokaalil on Päär Pärenson. (menu.err.ee)


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar