Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
20.04.2015
Värvikas La La Ladies avaldas debüütsingli

Eesti ainus electro-swing ansambel La La Ladies avaldas esimese singli "Saadan kuule".
La La Ladies on stiilne ja lõbus bänd, kus laulavad ja tantsivad kolm imeilusat neidu: Kethi, Diana ja Triin. Nüüd on aasta aega tegutsenud bänd välja tulnud oma esimese singliga "Saadan Kuule". Loo autoriteks on Timo Vendt, Tanja Mihhailova, Kethi Uibomägi ja Triin Feofanov.
Laul kirjeldab täpselt tüdrukute kontserdil valitsevat meeleolu, mis on hoogne, energiline ja täis electro-swingi sära. La La Ladies soovis singliga luua midagi rütmikat, hea tuju toovat ja kaasahaaravat.

Lenna & Eplik annavad sel suvel ühiselt kontserte

Hoolimata viljakast koostööst pole Lenna Kuurmaa & Vaiko Eplik veel ühise kavaga lavadel esinenud. Sellel suvel avaneb see võimalus kontsertprojekti raames, kus saab näha muusikuid üksteise lugusid esitamas.
Epliku sõnul on neil Lennaga viimane aeg koos laulda, sest kuigi mees on kirjutanud Lennale plaaditäie lugusid ning vahel kitarristina Lenna bändis Mihkel Rauda asendanud, laulsid muusikud laval koos viimati üheksakümnendate alguses ETV lastekoori koosseisus. Vaiko Eplik oli toona 11aastane ning Lenna veelgi noorem. Epliku sõnul plaanitakse kava lauluvahetuse peale üles ehitada, nii on ka lauljail endil ka huvitav.
Lenna lisab, et koostöö Vaikoga on talle alati väga meeldinud ning ta ootab huviga sellesuvist projekti.
Kontserttuuri nimi on "Nelgid Rapunzlile" ning lauljad astuvad üles Käsmus, Pärnus, Tartus ja Tallinnas. (menu.err.ee)

Pööriöö muusikavideo "Karussell" kutsub inimesi üles vähem tööd tegema

Ansamblil Pööriöö on valminud värske video laulule „Karussell“. Inimesed teevad liiga palju tööd. Meeletult tiirlev karussell ja orav-rattas-elu tekitab laulu autori Tõnis Karki arvates tunnelnägemist ja ajab südame pahaks. Bändi sõnum on: “Inimesed, ärge ennast surnuks töötage, astuge rattalt maha. Surivoodil ei kahetse keegi, et tegi elus liiga vähe ületunde.”

Videos kasutati 5 kilo erinevaid komme ja saksofonist Kalle Kleini vana grammofoni. Bänd annab teada, et kõik kommid söödi võtte lõppedes ära ja paberid visati prügikasti.

Autorilaulufestival Mailaul toob Tartusse eheda muusika Eesti ja välismaa autoritelt

7.-9. maini toimub Tartus kaheteistkümnes autorilaulufestival Mailaul. Lavadele astub üle 20 esineja Eestist ja välisriikidest.
Toimuvad workshopid, vabalava kontserdid ja ööülikool.
Festival saab alguse 7. mail kell 18.00 Tartu Jaani kirikus, kus astuvad üles esinejad Tiibetist ja USAst. Eesti artistidest saab näha ja kuulda Taisto Uustaili ning Jaan Tättet. Kolmel festivalipäeval toimuvad kontserdid veel Tartu Jazzclub’is, Genialistide Klubis ning Vilde lokaalis ja tervisekohvikus. CD-sid esitlevad Mari Kalkun ja Runorun ning ansambel Naised Köögis.
Mailaulu peakorraldaja Juhani Jaeger juhib tähelepanu programmi mitmekülgsusele. Publikule loodetakse pakkuda rikkalikku programmi, luua tuntud tegijate kõrval esinemisvõimalusi ka uutele tulijatele ning aidata kaasa laululoojate professionaalsete oskuste arendamisele workshop’ide kaudu.
Teiste seas astuvad Mailaulul üles veel Miina Rikka, Vinland, Innersound, Priit Strandberg ja segakoor HUIK, Aapo Ilves, Jaan Sööt, Maarja Pärtna ja Riho Kall, Andres Roots ja Andres Mikk.
Koostöös kirjandusfestivaliga Prima Vista leiab aset Ööülikooli avalik salvestus, kus sõna võtab tuntud ja armastatud muusik Jaak Johanson. (menu.err.ee)

Maailmakuulus kitarrivirtuoos Francis Goya esineb suvel Elva laululaval ja Lohusalu sadamas.

Kontsertidel saadab kitarrivirtuoosi saateansambel. Ettekandele tulevad artisti loominguparemik sealhulgas Raimond Valgre, Eric Claptoni, Stevie Wonderi, Rodrigo ja teiste maailma kuulsate autorite looming.
Francis Goya, kodanikunimega Francis Weyer, on sündinud Belgias muusikute perekonnas ja alustas kitarrimängu erinevates rokkbändides juba 16aastaselt. Goya professionaalse muusiku karjäär sai alguse 1970. aastal.
1975. aastal sai Francis Weyerist sooloartist Francis Goya, kelle kiire karjäär sai alguse pärast esikplaadi "Nostalgia" ilmumist, mis murdis kuld- ja plaatinaplaadi staatusesse nii Euroopas, Aasias kui ka Lõuna-Ameerikas. 1980ndatel eksperimenteeris Goya erinevate orkestritega ning kujunes välja Goyale omapärane meloodiline, tundeküllane ja päikesest särav stiil. Goya on andnud välja 50 albumit, mida on müüdud maailmas kokku 20 miljonit eksemplari.
Francis Goya on katsetanud paljude muusikastiilidega, kuid publiku südameisse on ta ikkagi jäänud romantiliste- ja ladina-viiside interpreteedina.
Francis Goya kontserdid toimuvad 1. juulil Elva laululaval ja 2. juulil Lohusalu sadamas. (menu.err.ee)

Tartu Indiefest kutsub reisile isepäisuse rööbastel

21.-23. mail toimub Tartu Indiefest, mis kahel laval toob publikuni muusikud Eestist, Austriast, Rootsist ja Inglismaalt.
Festivali kolmel päeval saab kaasa elada demokonkursi parimatele paladele Kalevi tn pargis, kuulata Genklubis Briti elektroonikasensatsiooni Billy Lloyd'i ja piiluda Ans.Anduri uue plaadikarbi sisse.
Kalevi tänava pargis võib nautida esimesi päiksekiiri koos Jarek Kasari ehk Chalice'i (EST), Zebra Islandi (EST), Junk Rioti (EST), Gin Ga (AUT) ja Hey Elbow'ga (SWE).
Murul peesitamist soodustavad Comedy Estonia stand-up'id.
Mais toimuv Tartu Indiefest on kolmandat korda toimuv alternatiivkultuuri festival, mis pakub publikule nii tuntumaid kui ka vähem kuulsaid artiste Eestist ja mujalt. (menu.err.ee)

Euroopa suurim 90ndate festival „We Love the 90’s“ jõuab sel aastal ka Eestisse

Nostalgilise 90ndate muusika suurfestival toob 28. ja 29. augustil Tallinna Kalevi staadionile omaaegsete staaride paraadi.
Festivali kahel päeval esineb pea 20 artisti, kelle hitid on aastate jooksul vallutanud muusikaedetabeleid üle maailma.
Üheks peaesinejaks on üle 30 miljoni albumi müünud räppar ja näitleja Coolio (USA), kelle hitt on näiteks „Gangsta’s Paradise“.
Lavale astuvad ka Ace of Base’i lauljatar Jenny Berggren, Bad Boys Blue ning näiteks ka
90ndate nimi Itaaliast, Eiffel 65, kelle lugu „Blue“ kuulub kümnendi edukaimate tantsuhittide hulka.
USA-st külastab Tallinnat Reel 2 Real, kelle tuntum lugo on „I Like To Move it“. (menu.err.ee)Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar