Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
27.04.2015
Metsatöll annab peagi välja uue EP

Metsatöll tuleb mai keskpaigas välja uue EP-ga, mis saab nimeks ”Pummelung” ning bänd üllatab kuulajaid samanimelise looga.
15. mail ilmuval Metsatöllu "Pummelungil" on kaks uut seni avaldamata lugu, lisaks J.M.K.E. pala ”Külmale Maale” Metsatöllu esituses.
Metsatöllu kaks lugu - "Pummelung" ja "Vana jutuvestja laul" - on seni ühel või teisel põhjusel jäänud Töllu koduse Roundsound Stuudio riiulisse oma aega ootama. Nüüd, pärast pea poolt aastat puhkust, otsustas bänd, et aeg on tasuda oma loominguline võlg - aeg on oma möödunud aegade üllitisi ka teistele inimestele kuulamiseks jagada. EP kolmas laul, J.M.K.E pala "Külmale maale" on aga salvestatud aastal 2013 ning ilmunud varem punklegendi tribüütplaadil "Võtke istet, vanamutt".

Robert Jürjendal esitleb uut plaati "Valguse palsam"


Kitarrist ja helilooja Robert Jürjendal avaldas uue sooloaplaadi "Valguse palsam".
Võrreldes Jürjendali palju kiitust kogunud esimese sooloplaadiga "Rõõmu allikas" on uus plaat kitarrikesksem. Läbivaks teemaks on valgus, selle olemasolu või puudumine. Plaadil oleva muusika salvestas ja miksis Robert Jürjendal oma Aaviku talus jaanuaris ja veebruaris, aasta kõige hämaramal ajal.
Plaadi kõla loovad erinevad kitarrid. Värvi annavad ka talu lähedal salvestatud loodushelid, eksootilised keelpillid, inimhääl, elektroonika, klavessiin ning tšello. Plaadil teevad külalistena kaasa Signe Jürjendal häälel, Anti Jürjendal tšellol ning Iti Jürjendal klavessiinil.
Jürjendali sõnul sündis plaadi idee 2014. aasta kevadel Riho Västriku loodusfilmile "Hoidmise vägi" loodud muusikast. "Valguse palsam" on eklektiline ning värvikas. Erinevad muusikalised pildid vahelduvad sundimatult. Ligi tunnisel plaadil on kokku kaksteist lugu ning lisalugu, mida Robert Jürjendal nimetab oma plaadi alternatiivseks kokkuvõtteks. (menu.err.ee)
Karl-Erik Taukar tutvustab tuliuut singlit

Karl-Erik Taukar ilmutas oma neljanda raadiosingli sügisel ilmunud albumilt “Vääramatu jõud”.

Lugu "Kõik kordub”, mille esmaesitlus leidis aset "Eesti otsib superstaari" finaalsaates, on Taukari sõnul parajalt kiire minekuga lugu, salamisi kummardus
Taukari lapsepõlve lemmikbändile Van Halenile. Taukari sõnul sündis uus laul proovikajämmi tulemusena ja sai purki albumi salvestussessiooni käigus Downtown stuudios. Laulu sõnum on parajalt naiivne, aga väga eluline.
Novembrikuus ilmunud debüütalbumilt pärinevad ka Karli eelmised tabeliedu nautinud singlid "Kell kuus”, "Vastupandamatu" ja "Seitsme tuule poole”.

Leslie Da Bass avaldas esimese singli uuelt albumilt

"Purjus" on esimene singel sügisel ilmuvalt albumilt, mis nagu Leslie Da Bassi puhul traditsiooniks saanud, ei anna eriti ülevaadet, milliseks kujuneb albumi kõlaline tervikpilt.
Leslie Da Bass aka Leslie Laasner on kirjutanud ja väljastanud erinevate koosseisudega ja soolona ligi 20 täispika albumi jagu muusikat. Leslie Da Bassi nime alt hakkas mees muusikat ise välja andma 10 aastat tagasi. See periood on formuleeritud läbi nelja albumi – debüüt "Touch", kodus teki all salvestatud salapärase alatooniga "Nights by Open Windows", aasta elektroonikaalbumi tiitliga pärjatud eestikeelne "Minu kuningriik" ning viimane, 2013. ilmunud "Times New Roman".
Lesliel on olnud kandev osa legendaarsete Eesti bändide tekkimisel. Ta oli esimese industrialmetal grupi Pedigree ja indielegendi Borax sünni juures, samuti kaastegev klubiprojekti Holmes koosseisus. Hiljem on ta meelde jäänud kui elektropop-sensatsiooni HU? lugude kirjutaja ja bassimängija ning on nüüdse sooloprojektiga Leslie Da Bass aina enam tuntust kogumas.
Kõlaliselt tuleb uus plaat Leslie Da Bassi sõnul taas elektrooniline, eelmisega võrreldes ehk veelgi elektroonilisem. Album tuleb ka läbi ja lõhki eklektiline, mida muusik peab samuti enda tunnusjooneks. Plaadilt leiab mõjutusi kogu Leslie Da Bassi kirevast muusikalisest taustast.
Leslie Da Bassi uus lugu ”Purjus” on saadaval olulisemates digikanalites, teiste hulgas Spotifys, Deezeris ja iTunesis. (menu.err.ee)

Sibyl Vane avaldas uue märgilise singli

Üle kahe aasta tagasi Läti plaadifirma I Love You Records alt debüütalbumi välja andnud Sibyl Vane on tagasi uue materjaliga. Möödunud nädalal avaldas bänd uue singli "Slow Dance", mis bändiliikmete sõnul annab aimu uue albumi kõlast, kuid on ülejäänud materjalist selgelt eristuv lugu.
Slow Dance on bändi teatel märgilise tähtsusega pala, sest see on nendega kaasas käinud juba mitmeid aastaid ja pidevalt muutunud.
Plaadi ilmumisaega bänd veel ei avalda, sest töö materjaliga alles käib. Alates eelmise plaadi ilmumisest on ansambel teinud koguaeg teadlikult tööd uue materjaliga ja bändi kõlaga.
Pärast debüütalbumi avaldamist intensiivselt Baltikumi, Soome ja Rootsi festivalidel ning klubides tuuritanud Sibyl Vane’i ridades on toimunud ka muudatusi. Möödunud aasta kevadest mängib bändis trumme Siim Jõgioja.
Bändi järgmine kontsert leiab aset Poola suurimal siseruumides toimuval muusikafestivalil Asymmetry juba 1. mail. Lisaks sellele võib Sibyl Vane’i peagi näha nii mõne kodumaise kui ka lähinaabrite juures toimuva suvise muusikafestivali esinejate nimekirjas.

Joosep Eendra tegi kaveri Inese laulust „Kus kulgeb kuu“

Superstaarisaate lohutusvoorust välja langenud Joosep Eendra ei ole muusikategemist jätnud. Tartus elav noor muusik tuli lagedale uue eestikeelse kaveriga Inese laulust “Kus kulgeb kuu”.
Kui üldiselt on Joosep ise ennast saatnud, siis seekord aitas teda bänd. Bändi panid noormehed kokku Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumis toimuva tutipeo jaoks. Joosepi sõnul on täitsa võimalik, et samas koosseisus tuleb veel mõni lugu.
Superstaari saatest sai noormees enda sõnul väga palju uusi kogemusi, kuid Joosep ise tunneb, et arenguruumi on veel palju. Eendra elab ka praegu iga pühapäev superstaariks pürgijatele kaasa, ent üks tema suuri lemmikuid Annabel Guitar on kahjuks staarisaatest lahkunud.
Laulule tegi video Joosepi vend Ott-Erik Eendra.

Koit Toome avaldas värske loo

Koidu sõnul sündis uus laul tänu sellele, et hiljuti tuli üle pika aja Eestisse Koidu hea sõber ja kaasprodutsent Vahur Valgmaa, kes kolis peale Koidu viimase albumi “Kaugele siit” (2010) ilmumist Austraaliasse.
Esialgu pidi Valgmaa kodumaale jääma vaid kaheks nädalaks, kuid plaanid muutusid ja nüüd on ta siin aasta lõpuni.
Koidu sõnul kasutas ta kohe usinalt võimalust ja soovis sõbraga üle aastate uuesti jälle koos muusikat teha.
Ta lisas, et uus album on kogu aeg mõttes. Lugu „Mida päriselt tunnen“ on esimene pääsuke ja meestel on plaanis sel aastal nii palju uut materjali teha kui vähegi jõuab.
Laulja sõnul on tal kontserte palju ning vahel käib ta esinemas ka Soomes. Näiteks jaanipäeval laulab ta Soomes elavatele eestlastele.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket