Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 19
04.05.2015
Mariann Saar avaldas uue loo “My Heart Only Beats”

Superstaarisaates tuntust kogunud Mariann Saar avaldas laulu “My Heart Only Beats”. Tegu on palaga 1. juunil ilmuvalt samanimeliselt EP-lt.
Mariann Saar on noor laulja, kes on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning täiendanud end Suurbritannias Sussexi Ülikoolis. Lauljatar tegi kaasa ka „Eesti otsib superstaari“ esimeses hooajas, Valge Gospeli tuuridel ning olnud pop-funk-jazz grupi Astrobeat solist.

Ansambel Nion andis välja uue tantsulise singli "Me vahel on sädemed"

"Me vahel on sädemed" on kirjutatud bändi kolmanda stuudioalbumi jaoks. Ühtlasi tegi Nion loole ka muusikavideo, mille režissööriks on Allan Pill.
Bändi solist Keit Triisa ütleb: "Muusikaliselt on tegemist ehtsa Nioni looga, mis on parajalt tantsuline, Marilyn Jurmani hea teksti ja professionaalse stuudiotööga. Meie uus singel on minu jaoks vokaalselt üsna pretensioonikas, aga "Muud pole vaja" kõrval on see meie repertuaarist kindlasti üks lemmikumaid."
Bändi eesvedaja ja kitarrist Karl Kanter lisab: "Looga sai nähtud palju vaeva ning oleme lõpptulemusega rahul. Režissöör tabas loo ja bändi olemust ning loodetavasti naudivad seda ka kõik teised."

Lauljatar Eliis Pärna avaldas esimese singli

Lauljatar Eliis Pärna, kes osales 2008. aastal saates "Eesti otsib superstaari", avaldas oma esimese singli.
"Ma olen viimasel ajal eksperimenteerinud stuudios oma muusikaga ja otsustasin seda ka teiega jagada," kirjutas Pärna oma Facebooki lehel.
Loo "The Day" autor on Eliis Pärna ise. Loo on miksinud ja masterdanud Arne Holm.


Õllesummeri jazzi-aias tuleb tribuutkontsertide buum

Õllesummeri jazzi-aed toob sel aastal festivali külaliste ette kolm erilist tribuutkontserti: Lauri Liiv esineb Michael Buble tribuudiga, Rolf Roosalu Bee Geesi ja Keit Triisa Lana Del Ray tribuutkontserdiga.
Lisaks astuvad nelja festivalipäeva jooksul jazzi-aias üles Ines akustilise kontserdiga, Sofia Rubina, Kristel Aaslaid bändiga Avoid Dave, Susanna Aleksandra itaalialiku jazzpojektiga Cosa Nostra jt esinejad. USAst tuleb esinema Temu + Big SYD, kes miksib oma etteastes ühte funki, souli ja räppmuusikat. (menu.err.ee)

Mauno Meesit avaldas albumi

Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit, kes siiani nime alt Sinine elektroonilist muusikat välja on andnud, avaldas enda nime all albumi "Closer".
Album on saadaval vinüüli, CD ja digitaalsel kujul ja selle avaldab Meesiti enda plaadifirma Grainy Records.
"Closer" on omamoodi akustilises vormis kümneaastane ring Meesiti loomingust, sisaldades uue muusika kõrval ka paari vanemat lugu, mis kirjutatud kahe Sinise plaadiga paralleelselt. Albumi ainukeses eestikeelses laulus "Sõnumid" teeb külalisena kaasa ka Allan Vainola.
Meesit on varem avaldanud kaks albumit oma elektroonilise muusika projektiga Sinine. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning figureerinud Eesti ja välismaistes pop- ja alternatiivmuusika edetabelites.
Uue plaadi materjaliga on Meesit oma loomingus keeranud uue lehekülje ja pakub kuulajale edaspidi lisaks Sinise elektroonilisele muusikale ka akustilist ja minimalistlikumat loomingut.
Plaadiesitluskontserdid toimuvad 15. mail Tallinnas ja 22. mail Tartus. (menu.err.ee)

Ansambel Bombillaz salvestab kolmandat täispikka plaati

Ansambel Bombillaz avaldas singli pealkirjaga “Mu sõbrad sõgedad”. Laul räägib sõprusest. Bändiliikme KillBaba sõnul on tänapäeval kõigil võimalus mööda maailma ringi rännata ja kindlasti saab selle aja sees ka paljude inimestega sõpradeks. Tihtilugu on niimoodi, et sõbrad lähevad laiali ja ei tea, millal nad taas kokku saavad. Aeg-ajalt on neid hea meenutada väikese laulukesega.
KillBaba lisas, et Bombillaz teeb uut plaati, millest pool on salvestatud, loodetavasti saab album valmis selle aastanumbri sees.
Ansambli eelmine singel “Tule valgus” ilmus eelmise aasta juulis.

Elina Born, Stig Rästa ja Daniel Levi astuvad pärast Eurovisiooni ühiselt lavale

Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi annavad esimese eksklusiivse ühiskontserdi pärast Viinis toimuvat Eurovisiooni.
Kontserdil kõlavad artistide artisti tuntumad lood, kuid oodata on ka üllatusi.
Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi ühiskontsert toimub 1. juunil Nordea kontserdimajas ning 3. juunil Vanemuise kontserdimajas. (menu.err.ee)


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap