Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 20
10.05.2015
Räppar Tiiu avaldas teise singli "Tähtede seis"

Räppar Tiiu avaldas teise singli pealkirjaga “Tähtede seis”. Seekord on särtsakas naisräppar Tiiu kampa võtnud noore lauljatari Lepatriinu.
Ühiselt loodud tuliuus singel mõtiskleb elu keerdkäikude üle kelmikas naiselikus võtmes.
"Tähtede seisu" muusika autoriks on Semy ning sõnad on kirjutanud Tiiu. (menu.err.ee)

Avati Nõukogude Eestis keelatud rokkmuusikale pühendatud näitus

5. mail avati Tallinnas Okupatsioonide muuseumis Nõukogude Eestis keelatud rokkmuusikale pühendatud näitus "Keelatud mängud", mis põhineb Heino Maripuu samanimelisel filmil.
"Materjali oli päris palju, mis tuli plaadile panna," rääkis "Keelatud mängude" autor Heino Maripuu, kes salvestas 8 mm filmikaameraga suure osa 1970. aastate rokielust, jäädvustades Eesti ansamblite esinemisi.
"Tänu Heinole me võime rääkida ka mingisugusest visuaalsest mälust. Ilma loata keegi lavale ei saanud, aga kadalipp, mida läbida, et saada see luba, oli omaette oskus. Minu oskus oli need load kätte saada ja reeglina ma need sain," ütles TTÜ kultuurijuht Olavi Pihlamägi.
Nii näitust kui ka filmi saab Okupatsioonide muuseumis vaadata augusti lõpuni. (menu.err.ee)

Lauris Reiniksi suvesingel kannab pealkirja “Hommik võilille-ehmetes”

Pala viisi lõi Lauris ise, sõnad kirjutas ta koos Leelo Tunglaga.
Lisaks eestikeelsele laulule on valminud nii läti- kui ka leedukeelne versioon. Varsti peaks neile kõigile valmima ka muusikavideod.
Reiniksi lugu “Linnamuinasjutt” koos Luisa Värgiga oli 2011. aastal raadio Elmar TOP 10-s 17 nädalat, neist üheteistkümnel korral esikohal.

Ott Leplandi uus singel "Iga päev" loob meeleolu

Ott Lepland avaldas oma järjekorras 4. singli mai lõpul ilmuvalt albumilt "Siinpoolne". Laulja uus lugu kannab pealkirja "Iga päev", ning loo viis on pärit Leplandi enda sulest. Sõnad on aga kirjutanud Aapo Ilves, kellega Otil ka varasemalt viljakas koostöö on olnud.
Mees ütleb loo kohta, et see on suviselt helge ning mõnus. See tunne kandub edasi nii loo viisis kui ka sõnades ning on inspireeritud nii uue suve ootusest kui ka eelnevate suvede mälestustest.

Otsitakse „Eesti spordi laulu”

Kuni 5. juunini oodatakse juba nii kogemustega heliloojaid kui ka teisi viisimeistreid osalema konkursil „Eesti spordi laul“. Konkursi eesmärk on leida laul, mis toetab spordivõistluste emotsioone, sobib sportlaste ergutamiseks ja spordisõpradele ühislaulmiseks.
Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul on spordiringkondades juba pikemat aega räägitud, et võiks olla Eesti oma spordilaul oma autoritelt.
Loo pikkus peab olema 2-4 minutit. Oodatud on igas žanris laulud. Tekst ei pea olema spordiga seotud, kuid see peab sobima spordivõistlusele, sh nii ujulasse, jalgpallistaadionile, kergejõustikuhalli kui suusarajale jne.
Idee tuleb esitada helifailina. Täiendavalt võib lisada noodi. Loo autorile ja esitajale täiendavaid kriteeriume ei seata. Žürii teeb juunikuu jooksul otsuse, kes pääsevad finaalvooru. Järgneb lugude viimistlemise ja valmimise faas. Seejärel saab oma arvamust avaldada ka rahvas.
Konkursi auhinnafond on 3000 eurot, mis jaotub vastavalt žürii ettepanekutele.
Lugu tuleb saata hiljemalt 5. juunil kl 16-ks e-mailile: info@muusika2015.ee (menu.err.ee)

Apocalyptica Tallinnas

11. juulil esineb Tallinnas Pirita kloostri varemeis täispika kontserdiga Soome üks edukamaid tšello metalbände Apocalyptica.
Apocalyptica on oma karjääri jooksul andnud üle 1000 live-kontserdi ja esinenud rohkem kui 50 riigis. Tallinnas toimuv kontsert "Shadowmaker” on erakordne nii oma atmosfääri kui ka esitlusele tuleva roki, klassika ja metali piire katsetava muusika poolest.
Bändi asutas 1993. aastal neli Sibeliuse akadeemias tšellistiks õppinud tudengit. Nad alustasid tegevust Metallica lugude kaverdamisega, debüütplaadil "Plays Metallica by Four Cellos” mängitigi eranditult Metallica loomingut neljal tšellol. Hiljem lisandusid Apocalyptica eeskujudeks Faith No More, Sepultura ja Pantera. Originaalsetest uusversioonidest areneti kiirelt tõsiseltvõetavaks tegijaks – Apocalytpica neljas stuudioalbum "Reflections” sisaldas esmakordselt täies mahus bändi originaallaule.
2011. aastal esines Apocalyptica erikülalisena Metallica 30. aasta juubelikontserdil. (menu.err.ee)

Luisa Värk sai valmis singli pealkirjaga „Suudlus“

Luisa Värk koostöös Mikk Tammepõlluga on valmis saanud värske singli pealkirjaga „Suudlus“. Luisa sõnul sobib tema uus laul hästi just hetkel tärkavasse kevadesse, sest just nüüd puhkeb kõik õide - nii loodus kui inimesed.
Ja üks suudlus olgu ikka igas päevas, soovib Luisa kõigile!


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar